Connect with Us

All posts tagged "topalli"

Politikë 12:48 - 14 Prill, 2021

Video-Reforma në Drejtësi/ Fjalimi epik i Jozefina Topallit

Në qershor të vitit 2017, ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka mbajtur një fjalim epik nga foltorja e Kuvendit, për Reformën në Drejtësi. Në një kohë kur...

Politikë 22:20 - 13 Prill, 2021

“Jap dorëheqjen nëse Rama fiton 71 mandate”/ Topalli për deklaratat e Metës: Janë marrë vesh me njëri-tjetrin

Presidenti Ilir Meta, ka paralajmëruar dorëheqjen e tij, nëse kryeministri Edi Rama merr 71 mandate më 25 prill, pa u prekur vota. Lidhur me këto deklarta...

Fushata elektorale përtej njerëzores/ Topalli: Rama e Basha po përdorin numrin e viktimave
Politikë 22:10 - 13 Prill, 2021

Fushata elektorale përtej njerëzores/ Topalli: Rama e Basha po përdorin numrin e viktimave

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli u shpreh se fushata elektorale po zhvillohet përtej njerëzores. Sipas saj, dy partitë e mëdha, ku nga njëra anë...

Marrëveshje të fshehta?/ Topalli zbulon se si Basha, Rama dhe Meta dyshojnë për njëri-tjetrin
Politikë 21:58 - 13 Prill, 2021

Marrëveshje të fshehta?/ Topalli zbulon se si Basha, Rama dhe Meta dyshojnë për njëri-tjetrin

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, në një intervistë për “Repolitix” u shpreh se tre kryetarët e partive të mëdha përfshirë këtu edhe presidentin Ilir...

Zotohet Topalli/ Nëse fiton PS, do bëj opozitë të fortë
Politikë 21:42 - 13 Prill, 2021

Zotohet Topalli/ Nëse fiton PS, do bëj opozitë të fortë

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, u shpreh se kjo forcë poltike do të jetë një faktor i rëndësishëm në formimin e qeverisë. Në një...

“Vendi i presidentit, vakant”/ Topalli: Pas treshës Basha, Rama, Meta qëndrojnë grupe të fortësh
Politikë 21:19 - 13 Prill, 2021

“Vendi i presidentit, vakant”/ Topalli: Pas treshës Basha, Rama, Meta qëndrojnë grupe të fortësh

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli, e ka konsideruar si lojë shahu treshen Rama, Meta, Basha në zgjedhjet e 25 prillit. Sipas saj prapa këtyre...

Masakra e 2 prillit/ E bija e Nazmi Kryeziut krah Topallit
Politikë 15:07 - 2 Prill, 2021

Masakra e 2 prillit/ E bija e Nazmi Kryeziut krah Topallit

Në memorialin e 2 Prillit, familjarë dhe figura të ndryshme të politikës kanë nderuar katër dëshmorët e demokracisë. Vajza e një prej dëshmorëve të 2 prillit,...

Politikë 12:12 - 2 Prill, 2021

Përballë me Jozefina Topallin/ Përpiqen ta dekurajojnë, sepse ia ndjejnë frikën

Nga Miranda Haxhia Perpiqen ta dekurajojne, sepse ia ndjejne friken, siç guret pemen me kokrra. Ndaj po sjell vetem pershtypjen personale. Nuk me duhen studiot apo...

“Sulmet politike do rriten”/ Mëhilli: Nuk besoj se do ketë surpriza
Politikë 10:59 - 2 Prill, 2021

“PD me Olldashin do të ishte më e mire”/ Mëhilli: Jozefina nuk duhet të largohej ashtu

Ish-zëdhënësja e ish-kryeministrit Berisha, Erla Mëhilli ka folur për situatën politkë në vend. Ajo është ndalur tek gjendja e Partisë Demokratike ndërsa ka theksuar se nëse...

Aktualitet 10:15 - 2 Prill, 2021

Masakra e 2 Prillit në Shkodër/ Topalli: Pas 3 dekadash, jemi larg ëndrrës së tyre

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ka përkujtuar sot 30-vjetorin e Masakrës së 2 prillit. Topalli , së bashku me kandidatët Lëvizjes për Ndryshim vendosën...

Topalli bën trasparencë/ Tregon pasurinë e saj
Politikë 21:43 - 1 Prill, 2021

Topalli bën transparencë/ Tregon pasurinë e saj

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka folur pa doreza mbrëmjen e sotme, ku ka kujtuar kohën kur ka qenë numri dy i PD-së dhe...

“Është shitur te kryeministri për 13 milion euro”/ Topalli tregon pse Basha nuk meriton votën e shqiptarëve
Politikë 21:25 - 1 Prill, 2021

“Është shitur te kryeministri për 13 milion euro”/ Topalli tregon pse Basha nuk meriton votën e shqiptarëve

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli doli kundër drejtimit të opozitës nga Lulzim Basha, duke deklaruar se ai nuk mund të kërkojë votëbesimin e shqiptarëve...

Politikë 13:04 - 26 Mars, 2021

Topalli zbulon kandidatet e preferuara nga listat e PS dhe PD

Kryetarja  “Lëvizjes për Ndryshim”, Jozefina Topalli ishte në qytetin e Elbasanit për të prezantuar kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit. Në takimin e saj,...

“Po merren vesh me njëri-tjetrin”/ Topalli zbulon pazaret mes Ramës, Bashës dhe Metës
Politikë 19:09 - 22 Mars, 2021

“Po merren vesh me njëri-tjetrin”/ Topalli zbulon pazaret mes Ramës, Bashës dhe Metës

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, kreut të PD Lulzim Basha dhe Presidentit Ilir Meta, se po bëjnë...

“Lëvizja për Ndryshim, PD origjinale” / Topalli sfidon Bashën: Do rikthej të djathtën në Parlament
Politikë 18:49 - 22 Mars, 2021

“Lëvizja për Ndryshim, PD origjinale” / Topalli sfidon Bashën: Do rikthej të djathtën në Parlament

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka komentuar situatën politike në vend para zgjedhjeve të 25 prillit. Në një intervistë për Report tv, ajo është...

Topalli zbërthen marrëveshjen e 17 majit/ “Mungesa e transparencës është shumë e rëndë”
Politikë 08:44 - 22 Mars, 2021

“Vendi ka nevojë për një 22 mars tjetër”/ Topalli thirrje të fortë

Drejtuesja e “Lëvizjes për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se vendi ka nevojë për një 22 mars tjetër. Ajo thekson se pas 29, Shqipëria ka nevojë për...

Politikë 19:40 - 17 Mars, 2021

“Pasardhës i një familje të njohur”/Topalli prezanton kandidatin për deputet në qarkun e Lezhës

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka prezantuar kandidatin për deputet në qarkun e Lezhës, inxhinierin Florian Pllumbi. Topalli në një postim në  rrjetet sociale...

“Lëvizja për Ndryshim, PD origjinale” / Topalli sfidon Bashën: Do rikthej të djathtën në Parlament
Politikë 09:27 - 16 Mars, 2021

Tensionet në fushatë/ Topalli: Uroj të mos kthehet sërish viti 1997

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka komentuar incidentet e fundit mes simpatizantëve të Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, të ndodhura në Elbasan. E ftuar...

“Vajza që rrëzoi buste dhe sisteme”/ Kush është kandidatja e Lëvizjes për Ndryshim në Qarkun Durrës
Politikë 21:08 - 13 Mars, 2021

“Vajza që rrëzoi buste dhe sisteme”/ Kush është kandidatja e Lëvizjes për Ndryshim në Qarkun Durrës

Drejtuesja e Lëzvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka prezantuar një nga kandidates e saj për Qarkun Durrës. Bëhet fjalë për Keti Curani(Koci) e cila kandidon e...

Topalli e thotë troç/ Nuk kam para për fushatë, mediat më kanë mbështetur
Politikë 14:07 - 12 Mars, 2021

Programi ekonomik i Lëvizjes për Ndryshim/ Topalli: Mundësi të reja punësimi

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka prezantuar pjesë nga programi ekonomik. Sipas saj prioritetet më të mëdha janë krijimi i mundësive të punësimit si...

Politikë 10:24 - 11 Mars, 2021

Habit Nard Ndoka/ Garën e kemi me Topallin e Patozin

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka është i renditur në vendin e 8 në listën e Partisë Demokratike në qarkun e Shkodrës për zgjedhjet e 25...

Flutura Açka: Topalli duhet të ishte presidentja e Shqipërisë
Politikë 11:34 - 10 Mars, 2021

Largimi i tre kryetarëve/ Topalli zbardh skenarin

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli, ditën e sotme ka vijuar prezantimin e kandidatëve për deputet në Elbasan dhe në Shkodër për zgjedhjet e 25...

Artisti i njohur deklaron hapur votën/ Jozefina Topalli është e vetmja që meriton mbështetje
Politikë 14:37 - 8 Mars, 2021

Lista e Lëvizjes për Ndryshim/ Për herë të parë më shumë se 50% e listës janë gra

Themeluesja e partisë Lëvizja për Ndryshim, Jozefina Topalli prezantoi sot listën e kandidatëve për deputetë të cilët do të kandidojnë në 25 prill. Topalli u shpreh...