Connect with Us

All posts tagged "top story"

Politikë 11:55 - 1 Prill, 2020

Fajtorë pa faj, gënjeshtarë apo çfarë?/ Top-i apo Nadiri, dikush i piu “ilaçet”

Një betejë e ashpër filloi rreth një vit më parë midis grosistit Nadir Çausholli, një personazh i njohur për opinionin publik, pasi kohë më parë ishte...

Denoncim 22:27 - 15 Tetor, 2019

“Top Story”/ Prokurori që mbajti peng disqet e përgjimeve në Dibër, historia e plotë e Dosjes “184”

Pyetja që sot shumë njerëz e bëjnë është: Përse këto përgjime të siguruara në vitin 2016, u bënë publike vetëm pas 3 vitesh? Dhe si mundet...

Denoncim 22:19 - 15 Tetor, 2019

Denoncimi në “Top Story”/ Në përgjime për blerje votash ishte edhe Xhelal Mziu, por ai nuk doli në gazetën gjermane BILD

Në kohën që po hetohej nga prokurori Braho, në media dalin përgjimet e Dibrës, që shkaktuan zhurmë të fortë politike. Në fakt, çuditërisht, këto përgjime të...

Aktualitet 08:51 - 2 Maj, 2019

Skandal/ Sindikatat kanë vjedhur pronat e punëtorëve

Top Story vizitoi qytetin e Pogradecit për të parë nga afër godinën e ish-Kampit të Punëtorëve. Ajo ndodhet shumë afër me vilat qeveritare buzë liqenit të...

Aktualitet 10:46 - 18 Prill, 2019

Plas “lufta” mes Çim Pekës dhe Ben Blushit/ Top Story bën gati padinë

Me datë 28 shkurt 2019, portali i gazetarit Çim Peka publikoi një shkrim, në të cilin prtendohej se emisioni investigativ Top Story u bënte presion për...

Aktualitet 22:47 - 13 Mars, 2019

Humbi krahun në shpërthimin e Gërdecit/ Regina rrëfen si e përjetoi ngjarjen

Një fshat i rindërtuar me vila të larta dhe kujtimi i një tragjedie që ndihet në çdo rrugicë dhe godinë. Fëmijë që iu këput jeta në...

Aktualitet 00:42 - 17 Janar, 2019

Deputetët e Rilindjes pa diplomë/Vendosin në CV kursin e patentës

Disa deputetë kanë gjetur marifete të tjera për t’i shtuar vlerat CV-së së tyre në fushën e arsimit. Ata bëjnë kurse të rëndomta disajavore ose mujore...

Aktualitet 19:51 - 31 Gusht, 2018

Merkato në televizione/ Ja ku shkojnë Fevziu, Rakipi, Sokol Balla, Eni Vasili …

Gjatë stinës së verës, ashtu sikurse në futboll midis televizioneve shqiptare është zhvilluar një merkato e nxehtë. Transferime dhe rikthime të bujshme të emisioneve janë projektuar...

Aktualitet 21:24 - 25 Dhjetor, 2017

Sokol Balla drejt largimit nga Top-i/ Thellohet konflikti me Vjollca Hoxhën

Ish-drejtori i Informacionit të Top Channel, tashmë vetëm drejtues i emisionit politik “Top Story”, Sokol Balla, ka bërë bujë në mediat online pas mungesës së tij...

Aktualitet 22:10 - 12 Dhjetor, 2017

Marrëveshja Rama-Basha/ Paloka: Kam qenë kundër, na kërcënuan!

Deputeti i Partisë Demokratike, dhe njëherazi nënkryetari i Parlamentit për opozitën, Edi Paloka i ftuar në emisionin “Top Story” të gazetarit Sokol Balla, u shpreh se,...

Aktualitet 21:11 - 22 Tetor, 2017

Grafiku/Salianji shkatërron audiencën e Top Channel?!

Mediat në Shqipëri vazhdojnë “betejën” e tyre për audiencën. Kjo betejë ka bërë që shumë televizione të futin në programacionin e tyre emisione politike në çdo...

Aktualitet 23:13 - 27 Shtator, 2017

Dule: Në Himarë po shpronësohen grekët. Kumbaro: Gjithçka brenda rregullave

Për të diskutuar mbi planin e zhvillimit të Himarës dhe përplasjen, jo vetëm me një pjesë të banorëve atje, por edhe më Athinën, në Top Story-n...

Aktualitet 22:23 - 14 Shtator, 2017

Vuri kufjet kur fliste Kryemadhi/ Rama çuditet pse u bë lajm

Një shpjegim i ka dhënë kryeministri Rama lajmit për vendosjen e kufjeve gjatë momentit kur fliste kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në Kuvend. Rama ka shpjeguar:...

Aktualitet 22:04 - 14 Shtator, 2017

Shpërndan në Facebook Bashën por jo Berishën/ Rama ka një arsye për këtë veprim

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një shpjegim për arsyen se pse shpërndan në Facebook fjalën e kreut të PD-së Basha dhe jo atë të Berishës. I...

Aktualitet 22:13 - 6 Mars, 2017

Top Story, e ardhmja e Vetting-ut dhe protesta e PD

Ndërsa pritej përfundimi i procesit të reformës në Drejtësi, Parlamenti nuk e respektoi dot afatin 3 ditor të nisjes së punës për verifikimin e kandidatëve. Mospjesëmarrja...

Aktualitet 22:05 - 9 Janar, 2017

Ben Blushi në Top Story rrëfen sfidat e LIBRA-s

2017 është një vit sfidash edhe për politikën. Në qershor do të zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme parlamentare dhe në këto zgjedhje pritet të testohen jo vetëm...

Aktualitet 18:07 - 9 Janar, 2017

Ben Blushi sot në Top Story/ Ja për çfarë pritet të flasë

Deputeti Ben Blushi, themelues i LIBRA, është i ftuar sot emisionin “Top Story” të gazetarit Sokol Balla në orën 21:00. Citynews ka mësuar se Blushi pritet...

Aktualitet 12:05 - 2 Dhjetor, 2016

Kryetarët e partive në studiot televizive/ Kë ndoqën më shumë shqiptarët?

Dje në mbremje si rrallë herë drejtuesit kryesorë politikë në vend kishin zgjedhur të njëjtën ditë për të ndarë ekranet televizive. Edi Rama në Top Story...

Aktualitet 00:02 - 29 Nentor, 2016

Intervista e plotë/Presidenti Nishani në Top Story: Do të rikandidoj. Jeronim Bazo shkeli ligjin

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ishte këtë të hënë i ftuar në emisionin Top Story. Kreu i shtetit tregoi se do të rikandidonte për një mandat...

Aktualitet 22:10 - 19 Shtator, 2016

Majlinda Bregu: Nuk largohem nga PD, po kërkoj atë që i duhet

Bregu mbyll zërat se ajo po kritikon Bashën me qëllim që të largohet nga PD. Majlinda Bregu në një intervistë për Sokol Ballën në Top Story...

Aktualitet 08:21 - 9 Qershor, 2016

Video-3 vjet pasi morën qeverinë/ A ka pasur të drejtë Eduard Shalsi ?

Një muaj përpara zhvillimit të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013, deputeti i Partisë Socialiste, Eduard  Shalsi do të bënte një premtim publik dhe serioz për qytetarët...

Aktualitet 23:45 - 17 Mars, 2016

Kokëdhima: Kushtetuesja të rrëzojë ligjin për dekriminalizimin

Deputeti socialist, Koço Kokëdhima u bë zëri i parë brenda maxhorancës që del kundër ligjit të dekriminalizimit. I ftuar në Top Story këtë të enjte, Kokëdhima...

Kryesore 23:46 - 11 Qershor, 2015

Lulzim Basha: Rama është part time kryeministër, ka zgjedhur të jetë full time fushatist

Partia Demokratike është në kulm të fushatës së saj të parë në opozitë. Përballë një mazhorance të madhe në numra dhe mjete, opozita e djathtë ka...