Connect with Us

All posts tagged "tomorri"

Ekonomi 09:44 - 20 Mars, 2020

Gazetari leksion Ramës/ Tre masat urgjente që të shmanget gremina

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri i ka dhënë një leksion të fortë kryeministrit Edi Rama në lidhje me atë se çfarë duhet të bëjë qeveria, që...

Sociale 13:15 - 13 Mars, 2020

Gazetari bën thirrjen e fortë/ Liria pas vdekjes nuk vlen

Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një thirrje të fortë për të zbatuar masat kundër përhapjes së koronavirusit. Në një postim në rrjetet sociale, Tomorri i quan...

Politikë 12:25 - 17 Shkurt, 2020

Konferenca e donatorëve/ Gazetari mesazh kryeministrave europianë, këshilla për Ramën

Ndërsa sot pritet të mbahet Konferenca e Donatorëve për rindërtimin pas tërmetit, gazetari Klodian Tomorri i ka drejtuar një mesazh liderve europianë, “të vënë dorën në...

Opinione 20:50 - 21 Janar, 2020

Nga Klodian Tomorri/ Këta s’bëjnë dot një udhëzim, jo të ndërtojnë shtëpitë e njerëzve

Heqja e tatimit mbi vleren e shtuar per ndertimin e banesave, qe u shemben nga termeti eshte lajmeruar qe ne fillim te dhjetorit. Por nuk ka...

Kronika 14:49 - 19 Janar, 2020

Rrëshqet gjatë ngjitjes në Malin e Tomorrit/ Aksidentohet alpinisti shqiptar

Një alpinist shqiptar ka mbetur i plagosur sot në Malin e Tomorrit, pasi ka rrëshqitur gjatë ngjitjes, e për pasojë ka thyer këmbën. Ngjarja ka ndodhur...

Politikë 14:14 - 10 Janar, 2020

Gazetari bën paralajmërimin e fortë/ Ne prapë do na vjedhin

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me debatet e fundit politike, për ndryshimin ose jo të sistemit zgjedhor në Shqipëri. Në një postim në rrjetet...

Ekonomi 10:49 - 28 Dhjetor, 2019

“Kjo është çmenduri”/ Gazetari zbulon çfarë u fsheh nga mediat, “shuplakë” Veliajt

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka zbuluar një detaj nga mbledhja e fundit e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Në një postim në rrjetet sociale, Tomorri shkruan...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Politikë 11:54 - 12 Dhjetor, 2019

“Qeveria rrumpallë”/ Dy deklaratat kontradiktore të “shejtanit”, gazetari i nxjerr bojën

Disa ditë më parë, në shoqërinë e ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, Rama vizitoi fshatin Dedej të Vorës, për të parë nga afër ecurinë...

Politikë 14:02 - 30 Nentor, 2019

Nga Klodian Tomorri/ Aty ku Rama ka plotësisht të drejtë

Thirrja e kryeministrit Edi Rama qe te gjitha donacionet per familjet e prekura nga termeti te kanalizohen ne fondin e qeverise eshte gjeja me racionale per...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Ekonomi 15:15 - 19 Nentor, 2019

Deklarimi vjetor është taksim i të varfërve/ Gazetari sfidon publikisht qeverinë

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me deklaratën e djeshme të drejtoreshës së Tatimeve, Delina Ibrahimaj, e cila justifikonte detyrimin e qytetarëve të dypunësuar për...

Politikë 15:21 - 9 Nentor, 2019

Nga Klodian Tomorri/ Kush e mban peng Beratin?

Banka Boterore financon nje projekt me vlere 71 milione dollare per te mbeshtetur turizmin ne Shqiperi. Projekti synon te permiresoje infrastrukturen urbane ne kater qendra turistike...

Politikë 15:12 - 18 Tetor, 2019

Gazetari “shuplakë” të fortë Ramës/ E ka mbaruar misionin, tani duhet të flasë populli

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit politike, pasi vendet anëtare të BE-së nuk miratuan vendimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë...

Politikë 09:33 - 4 Tetor, 2019

Gazetari i njohur zbulon çfarë fshihet pas “bamirësive”/ Bën paralajmërimin e frikshëm

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar në media, ku ndër të tjera thuhej se Rama ka ftuar të pasurit e...

Ekonomi 17:09 - 15 Gusht, 2019

A po e “vret” ekonomia Trumpin?

Nga Klodian Tomorri Ekonomia amerikane ka nisur te lundroje ne ujera te trazuara. Tregjet financiare po sinjalizojne se vendi eshte duke ju drejtuar recesionit dhe goditja...

Ekonomi 12:42 - 6 Gusht, 2019

Fijet e fshehta pas tenderit të faturave elektronike/ Klodian Tomorri zbardh skandalin

Nga Klodian Tomorri “Croatian job”, fijet e fshehta pas tenderit 15 mln euro AKSHI-tNë 21 shtator të vitit të kaluar Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit...

Ekonomi 11:17 - 5 Gusht, 2019

Skandal/ Koncensioni financiar lejon bankat të vjedhin qytetarët

Gazetari Klodian Tomorri ka ngritur një shqetësim që prek të gjithë qytetarët shqiptarë dhe ekonominë në tërësi. Sipas Tomorrit, bankat e nivelit të dytë në Shqipëri...

Aktualitet 15:27 - 17 Maj, 2019

Afera që po gatuhet me koncesionin e Tiranë-Durrës

Nga Klodian Tomorri  * Katër vjet më parë qeveria shqiptare pajtoi një kompani të njohur greke për të hartuar Strategjinë Kombëtare të Rrugëve me Pagesë. Për...

Aktualitet 13:06 - 12 Prill, 2019

Siguria në Rinas/ Gazetari zbulon detajet tronditëse

Pas ngjarjes në Rinas, ku 10 milion euro u grabitën në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar, ka pasur shumë debate në lidhje me sigurinë e këtij aeroporti....

Aktualitet 14:40 - 26 Mars, 2019

Gazetari ironizon Policinë/ Liston “shpifjet” më të mëdha të Berishës

Policia e Shtetit, sot në një deklaratë për mediat, akuzonte për shpifje, ish-kryeministrin Sali Berisha dhe paralajmëronte kallëzim penal. Ndërkohë në lidhje me këtë paralajmërim të...

Aktualitet 10:36 - 22 Shkurt, 2019

Gazetari “shuplakë” politikës/ Zbulon sekretet e vizitës së Enver Hoxhës në Itali

Gazetari Klodian Tomorri, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se teza e vitit 1919, sipas së cilës shqiptarë janë të pazotë për t’u qeverisur vetë,...

Aktualitet 15:25 - 10 Janar, 2019

Gazetari zbulon skandalin/ Çfarë po planifikon Rama

Gazetari Klodian Tomorri, në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, shkruan se kryeministri Rama po i bën presion ministrit në detyrë të punëve...

Aktualitet 10:37 - 11 Dhjetor, 2018

Turpi i rryshfeteve në universitet/ Gazetari zbulon të pathënat

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me protestën e studentëve. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Tomorri shkruan se një ndër më të mirat...

vjedhje me ligj
Aktualitet 11:28 - 24 Nentor, 2018

“Shpërthen” gazetari/ Komedi e zezë dhe e neveritshme

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me ngjarjet e ndodhura gjatë protestës së banorëve të “Astirit” para parlamentit. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari...