Connect with Us

All posts tagged "Toçi"

Aktualitet 15:16 - 26 Janar, 2018

Vangjel Toci babai i arkeologjisë durrsake si kujtesë për kryebashkiakun Dako

Vangjel Toci lindi më 11 tetor 1920 dhe ndërroi jetë në 27 janar 1999. Vangjeli nuk ishte thjesht babai i arkeologjisë durrsake por një figurë me...

Aktualitet 08:31 - 10 Tetor, 2016

Meta sot në Greqi/ Në fokus çështje të vjetra e të reja

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta në krye të një delegacioni të legjislativit të Shqipërisë do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Greqi. Meta...