Connect with Us

All posts tagged "tkurrje"

Ekonomi 11:32 - 13 Maj, 2020

Guvernatori i BSH Sejko: Ekonomia pritet të pësojë tkurrjen më të madhe në këto 2 dekada

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko thotë se për shkak të pandemisë, ekonomia shqiptare do të pësojë tkurrjen më të madhe ekonomike në këto 2...

Ekonomi 09:37 - 13 Maj, 2020

“Ekonomia pritet të tkurret me 9%”/ Basha: Ramavirusi zgjodhi të paguajë oligarkët

Kreu i PD, Lulzim Basha, duke iu referuar të dhënave të Bankës EUropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, thotë se ekonomia pritet të tkurret me 9%, më...

Shëndeti 19:43 - 3 Prill, 2020

Rama mbledh komitetin teknik të COVID-19/ Bino: E rëndësishme gjurmimi i çdo rasti

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një telekonferencë me komitetin teknik për Covid-19. Në fokus të diskutimeve ishte edhe strategjia e testimeve për identifikimin e të prekurve...

Bota 15:33 - 30 Mars, 2020

Koronavirusi/ Flasin ekspertët: Ekonomia në Gjermani do të tkurret ndjeshëm

Për momentin ekspertët kryesorë të ekonomisë gjermane e shohin zhvillimin më të mundshëm normalizimin e situatës ekonomike gjatë verës. Këtë vit, ekonomia në Gjermani do të...

Aktualitet 21:40 - 15 Maj, 2019

Ekspertët përhapin alarmin/Hëna po tkurret, ja cilat janë arsyet

Hëna po përjeton ndryshime drastike vitet e fundit sipas shkencëtarëve dhe po tkurret në mënyrë progresive.Imazhet e marra nga sonda ndër vite treguan tkurrjen e Hënës,...