Connect with Us

All posts tagged "titull"

Lajme 12:27 - 27 Dhjetor, 2019

Hyri nën rrënoja për të shpëtuar të prekurit nga tërmeti/ Meta i jep Titullin e Lartë mjekut hero

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me Titullin e lartë “Për Merita të Veçanta Civile”, mjekun Grei Malo, i cili zbriti në terren për t’iu dhënë ndihmë...

Politikë 20:01 - 23 Dhjetor, 2019

“Rilindja po restauron epokën e Enverit”/ Tufa reagon për Haxhi Lleshin si “qytetar nderi”

Ish Drejtori i Institutit për studimin e krimeve dhe pasojave të Komunizmit, shkrimtari dhe pedagogu Agron Tufa, ka reaguar kundër dhënies së titullit “Qytetar nderi” nga...

Kuriozitete 12:13 - 2 Maj, 2019

Truproja merr titullin ”Mbretëreshë”, së shpejti pjesë e familjes mbretërore

Fati ka trokitur në derën e  Suthida Vajirolongkorn e cila është zv.komandante e njësisë për rujatjen e sigurisë së mbretit të Tajlandës. Mbreti i Tajlandës e...

Kryesore Show Biz 13:40 - 14 Janar, 2019

Mbante titullin “Mbretëreshë” e Instagramit, veza fëlliq keq miliarderen Kylie Jenner

Kylie Jenner, më e vogla e klanit më të famshëm në botë Kardashian-Jenner, ka humbur titullin “Mbretëreshë” e Instagram. Ajo mbante rekordin e fotos më të...

Uncategorized 15:28 - 15 Shtator, 2018

Ky Liverpool është për titull/ “Të kuqtë” djegin Londrën

Liverpool ka vazhduar ecurinë e përsosur në Premier League pas fitores 2-0 ndaj Tottenham. Të Kuqtë duhet të ndihen krenarë jo vetëm pasi kanë mposhtur një...

Aktualitet 13:57 - 4 Prill, 2015

Rama: Shqiptarët e sfiduar nga e ardhmja e përbashkët

Kryeministri Edi Rama, ka falenderuar komunën  e Ulqinit për dhënien e titullit’ Qytetar Nderi’. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kreu i qeverisë ka shkruar...

Aktualitet 11:18 - 4 Prill, 2015

Edi Rama merr titullin ‘Qytetar Nderi’ nga komuna Ulqin

Kryeministri Rama ndodhet sot në Ulqin, së bashku me zv/kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe kreun e Malit të Zi, Filip Vujanoviç. Ata u pritën në...