Connect with Us

All posts tagged "tirane"

Politikë 20:13 - 18 Gusht, 2019

Humbën jetën nga shembja e skelës/ Erion Braçe pranon përgjegjësinë

Dy ditë pas tragjedisë në Tiranë ku dy punonjës humbën jetën pas shembjes së skelës në pallatin ku banon zv/kryeministri Erion Braçe, ka ardhur edhe reagimi...

Opinione 20:18 - 17 Gusht, 2019

Nga Klodian Tomorri/ Dy standardet e qeverisë, e fortë në Borsh, por memece në Tiranë

Qeveria shqiptare reagoi fuqishem ndaj ngjarjes se rende ne Porto Palermo, ku nje biznesmen i fandaksur lokal sulmoi nje grup turistesh spanjolle. Sapo mediat transmetuan pamjet...

Sociale 16:02 - 17 Gusht, 2019

Foto/ Elida Jorgoni: “E poshtërova diktaturën erdoganiste”

Memoriali i ngritur në nderim të viktimave të grushtit të shtetit në Turqi, në Parkun e Liqenit nga Bashkia e Tiranës mbetet ende temë e nxehtë...

Politikë 14:12 - 17 Gusht, 2019

“Ndodhi para shtëpisë time”/ Rrëfimi tronditës i Malajt pas tragjedisë

Ish-ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Malaj ka reaguar për tragjedinë e djeshme, kur vdiqën dy punëtorë ndërtimi dhe u plagosën tre të tjerë në rrugën...

Politikë 12:40 - 17 Gusht, 2019

Deklarata “bombë”/ Akuza të forta Braçes dhe Veliajt

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar me tone të forta në lidhje me tragjedinë e një dite më parë në rrugën “Faik Konica” në Tiranë, ku pas...

Lajm i Rekomanduar 11:34 - 17 Gusht, 2019

Dy “Arditë” të tjerë humbën jetën dje në Tiranë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar në lidhje me ngjarjen tragjike që ndodhi një ditë më parë në Tiranë, ku dy...

Kronika 17:30 - 16 Gusht, 2019

Ngarja e rëndë në Tiranë/ Prokuroria urdhëron arrestimin e zyrtarëve të firmës

Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar ndalimin e inxhinierit teknik dhe administratorit të firmës private ku ndodhi ngjarja fatale, ku dy punonjës humbën jetën pas një aksidenti...

Kronika 17:17 - 16 Gusht, 2019

Dy të vdekur nga shembja e skelës/ Zbardhet dinamika e ngjarjes

Dy punonjës humbën jetën ditën e sotme dhe tre të tjerë mbetën të plagosur rëndë, sipasojë e shembjes së skelës në pallatin ku po punonin. Sipas...

Kronika 16:57 - 16 Gusht, 2019

Thellohet bilanci/ Nxirret i pajetë nga rrënojat një tjetër punonjës

Është thelluar bilanci i viktimave nga ngjarja e rëndë e ndodhur sot në Tiranë, ku disa punëtorë kanë rënë nga skelae pallatit ku po punonin. Mësohet...

Kronika 16:12 - 16 Gusht, 2019

Ngjarja e rëndë në Tiranë/ Reagon Konfederata e Sindikatave

Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë,  ka reaguar pas ngjarjes së rëndë, ku disa punëtorë u rrëzuan nga skela e pallatit ku po punonin duke marrë plagë...