Connect with Us

All posts tagged "tirane"

Kronika 21:48 - 23 Gusht, 2019

Aksident tragjik në Tiranë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë tëk zona e Unazës së Re. Mësohet se një automjet tip “Audi Q7” ka përplasur për...

Kronika 09:53 - 23 Gusht, 2019

Plumb në kokë 26-vjeçarit/ Prangosen katër persona, në kërkim dy të tjerë

Policia e Tiranës ka zbardhur sot detajet e ngjarjes së rëndë, e cila ndodhi një ditë më parë në Tiranë, ku një 26-vjeçar u qëllua me...

Kronika 09:36 - 23 Gusht, 2019

U qëllua me plumb në kokë/ Ndërron jetë 26-vjeçari

Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës në Tiranë, 26-vjeçari Indrit Çela, i cili një ditë më parë u qëllua me plumb në kokë. Ngjarja e...

Kronika 17:59 - 22 Gusht, 2019

Plumb në kokë të riut/ Zbardhen detaje tronditëse

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në orët e paradites në Tiranë. Një i ri është qëlluar me plumb në kokë, dhe për pasojë ndodhet...

Kronika 16:49 - 22 Gusht, 2019

Përfituan 3,7 mln euro/ Drejtoresha e fondacionit: Isha në delir

Katër nga gjashtë atë arrestuarit për dhënien e kredive fiktive në fondin Besa, janë lënë sot në burg nga Gjykata e Tiranës. Në burg u la...

Kronika 12:45 - 21 Gusht, 2019

Sekuestrohen armë, municione dhe drogë/ Në pranga dy persona

Policia e Tiranës në kuadër të një operacioni për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, ka vënë në pranga dy persona....

Kronika 09:53 - 21 Gusht, 2019

Përfituan 3.7 milion euro nga kreditë fiktive/ Arrestohen shtatë persona, një në kërkim

Shtatë persona janë vënë në pranga nga policia e Tiranës, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim, pasi akuzohet se kanë përfituar rreth 3.7 milion euro,...

Kronika 22:15 - 20 Gusht, 2019

“Futet me të kuqe”/ Aksidentohet patrulla e policisë

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme tek kryqëzimi i “Selvisë” në kryeqytet. Mësohet se në aksident është përfshirë një automjet dhe një patrullë policie....

Kronika 16:57 - 20 Gusht, 2019

Foto-Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin

Një aksident rrugor ka ndodhur pak minuta më parë pranë pallatit “ Asllan Rusi”. Një automjet ka përplasur një këmbësor që po tentonte të kalonte në...

Sociale 21:58 - 19 Gusht, 2019

Memoriali turk në Tiranë/ Shoqëria Civile organizon protestë

Shoqëria Civile do të mbajë nesër një protestë kundër memorialit turk të vendosur në kodrat e Liqenit nga Bashkia e Tiranës. Protesta nis në orën 10:30,...