Connect with Us

All posts tagged "tirane"

Lajm i Rekomanduar 14:01 - 30 Gusht, 2019

Pandeli Majko apo Ditmir Bushati në krye të Vetëvendosjes në Tiranë?

Ditët e fundit, mediat pranë qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama kanë ricikluar një lajm, të prodhuar në zyrat e kryeministrisë disa javë më parë, ku flitej...

Sociale 18:14 - 29 Gusht, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Shkëputja do të bëhet në datë 30 dhe 31 gusht...

Kronika 11:58 - 28 Gusht, 2019

Video-Sekuestrohen 150 000 bileta të falsifikuara/ Në pranga tetë persona

Policia e Tiranës, në kuadër të një operacioni kundër informalitetit, ka sekuestruar 150 000 bileta të falsifikuara, vlera e të cilave arrinte në 6 000 000...

Sociale 18:56 - 27 Gusht, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Shkëputja do të bëhet në datë 28 dhe 29 gusht...

Kronika 16:24 - 27 Gusht, 2019

Aksident i rëndë në Gjirokastër/ I plagosuri niset me helikopter drejt Tiranës

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Gjirokastër-Kakavijë. Mësohet se një automjet tip “benz” ka plagosur rëndë shtetasin me inicialet F.P...

Sociale 08:26 - 26 Gusht, 2019

Tarifat e ujit rriten me 44%/ Ujësjellësi i Tiranës dyfishoi fitimet në 10 mln euro

Ndërmarrja e Ujësjellësit të Tiranës rezultoi me fitim 1.2 miliardë lekë (para taksave) ose rreth 10 milionë eurogjatë vitit 2018, nga 4.3 milionë euro vitin e mëparshëm, me më shumë se dyfishim. Sipas të dhënave zyrtare të kompanisë të raportuara...

Sociale 21:25 - 25 Gusht, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Shkëputja do të bëhet në datë 26 dhe 27 gusht...

Kronika 21:56 - 24 Gusht, 2019

Shpërthim i fuqishëm te “Rruga e Burgut”/ Qytetarët në panik

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak minuta më parë në një apartament në kryeqytet. Sipas të dhënave paraprake, dyshohet të ketë qenë shpërthimi i një...

Kronika 21:00 - 24 Gusht, 2019

U aksidentua në Librazhd/ Turisti çek sillet me helikopter drejt Tiranës

Një turist çek është transportuar me helikopter drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë, pasi u aksidentua me motoçikletë në zonën malore të Librazhdit. Sipas njoftimit nga Policia...

Kronika 19:29 - 24 Gusht, 2019

Panik në Tiranë/ Përfshihet nga flakët një pallat

Një pallat është përfshirë nga flakët pak minuta më parë në kryeqytet. Mësohet se zjarri ka rënë në katin e 6-të të një pallati në zonën...