Connect with Us

All posts tagged "tirane"

Sociale 16:56 - 9 Shtator, 2019

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë. Shkëputja do të bëhet nesër me 10 shtatorë për shkak...

Kronika 16:28 - 9 Shtator, 2019

E rëndë në Tiranë/ Urbani përplas dy këmbësorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Tiranë ku urbani i “Tiranës së Re” ka përplasur  dy këmbësorë. Aksidenti ka ndodhur rreth orësh...

Kronika 15:58 - 8 Shtator, 2019

Përfshihet nga flakët një sipërfaqe toke në Lundër

Një sipërfaqe e konsiderueshme toke është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Lundër. Drejt vendngjarjes mësohet se janë nisur mbi 20 forca policore dhe katër...

Politikë 13:12 - 8 Shtator, 2019

Lëvizja e Re prezanton Ekipin e Tiranës!

Pas takimeve të suksesshme në Dibër, Shijak, Kavajë dhe Durrës, LRE –  Lëvizja e Re ka zhvilluar një takim prezantues të Ekipit Nismëtar të Tiranës. Lëvizja...

Kronika 12:13 - 5 Shtator, 2019

Arrestohen 10 persona në Tiranë/ Pranga edhe autorit të plagosjes së 4-fishtë

Gjatë orëve të fundit policia e Tiranës ka arrestuar dhe proceduar 10 persona. Mes të arrestuarve është edhe një 52-vjeçar i akuzuar për plagosjen e katër...

Lajm i Rekomanduar 12:05 - 2 Shtator, 2019

Foto-Veliajt i dështon propaganda/ Kaos në zyrat e gjendjes civile  

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj kohë më parë ka propaganduar fort në media, një projekt të Bashkisë, ku sipas tij njësitë administrative të Tiranës do të...

Kronika 10:11 - 1 Shtator, 2019

Goditet grupi kriminal/ Sekuestrohet kokainë, fishekë dhe armë

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës, ndërsa tre të tjerë janë proceduar penalishyt, në kuadër të një operacioni për goditjen e veprimtarisë...

Kronika 10:06 - 31 Gusht, 2019

Video-Ishin kthyer në “makthin” e qytetarëve/ Prangosen tre “skifterët”

Tre shtetas, të cilët dyshohen për disa vjedhje, kanë rënë në prangat e policisë së Tiranë. Kështu mësohet se është vënë në pranga një 37-vjeçar, i...

Kronika 09:53 - 31 Gusht, 2019

I dënuar në Itali për përdhunim dhe rrëmbim/ Arrestohet në Tiranë 30-vjeçari

Një 30-vjeçar i cili ishte dënuar nga drejtësia italiane për përdhunim, rrëmbim dhe vepra të tjera penale është arrestuar në tiranë. Mësohet se në pranga ka...

Politikë 16:36 - 30 Gusht, 2019

DW: Pse të inkriminuarit vazhdojnë të hyjnë në politikë?

Pastrimi i politikës nga individë me rekorde kriminale është rikthyer në ҫështje të nxehtë dite në Tiranë. 4 vjet pas hyrjes në fuqi të Ligjit të...