Connect with Us

All posts tagged "tirane"

Aktualitet 18:12 - 18 Tetor, 2015

Aksident në Tiranë, plagosen pesë anëtarë të një familje

Dy automjete janë përfshirë në një aksident pasditen e sotme. Mësohet se pesë anëtarë të një familjeje kanë mbetur të plagosur. Raportohet se aksidenti ka ndodhur...

Aktualitet 23:05 - 14 Tetor, 2015

Tiranë/ Arrestohen tre persona për ushtrim prostitucioni

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës për akuzën “Ushtrim prostitucioni”, në kuadër të operacionit të koduar “Ndërmjetësimi”. Mësohet se blutë e kryeqytetit kanë...

Aktualitet 18:17 - 9 Tetor, 2015

Tiranë/ Përfshihet nga flakët një makinë ‘Benz’

Një makinë është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në kryeqytet. Mësohet se automjeti tip Benz, me targa TR4683L është përfshirë nga zjarri në zonën e...

Aktualitet 09:21 - 4 Tetor, 2015

MAsakra ne Tirane/ Vrasesit: E ekzekutuam pasi na dhunonte per drogen

Dy autorët e masakrës te lulishtja “1 Maji”, pas arrestimit kanë dalë para oficerëve të Policisë Gjyqësore, duke shpjeguar motivet pse e kanë kryer një veprim...

Sociale 15:25 - 14 Gusht, 2015

Veliaj kerkon ndihme nga qytetaret per te rregulluar cerdhet e Tiranes

Në kushtet e pamundësisë financiare për shkak të borxhit të trashëguar nga administrata e kaluar, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shpalli sot nismën “Adopto...

Sociale 15:24 - 11 Gusht, 2015

Pas vapes mbytese, shi e bresher ne Tirane

Pas një paradite të nxehtë dhe me diell, një rrebesh shiu dhe breshëri ra në Tiranë. Kaosi i motit po vazhdon prej disa ditëve, ku ndonëse...

Kultura 18:45 - 10 Gusht, 2015

Festivali Nderkombetar i Akuarelit zhvillohet per here te pare ne Tirane

Për herë të parë në Shqipëri do të zhvillohet Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit me pjesëmarrës të 161 piktorëve nga 51 shtete të botës. Drejtues i këtij...

Kronika 18:23 - 7 Gusht, 2015

Grabitet furra e bukes ne kryeqytet, ne kercenimin e nje thike

Një furrë buke në kryeqytet ka rënë pre e grabitjes. Në orët e para të ditës së djeshme në rrugën “Irfan Tomini”, në nje furrë buke,...

Aktualitet 11:17 - 3 Gusht, 2015

Tirana dhe Durrësin me një plan të përbashkët zhvillimi

Qeveria ka vendosur që t’i trajtojë Tiranën dhe Durrësin me një plan të përbashkët zhvillimi. Bëhet fjalë për pjesën e zonës ekonomike që ndodhet nga Unaza...

Aktualitet 14:05 - 28 Korrik, 2015

Tiranë/ Sherr për një vend parkimi , plagoset një efektiv policie

Një konflikt për motive të dobëta ka përfunduar me plagosjen  e një punonjësi policie. Mësohet se ngjarja ka ndodhur para pak minutash në kryeqytet në rrugën...