Connect with Us

All posts tagged "tirane"

PD heq Flamur Nokën nga Kukës/ Zbulohet ku do kandidojë ish deputeti
Politikë 10:51 - 24 Shtator, 2020

PD heq Flamur Nokën nga Kukësi/ Zbulohet ku do kandidojë ish deputeti

Partia Demorkatike ka publikuar listën e kandidatëve për deputet në qarkun e Kukësit Publikimi i listës së kandidatëve të demorkatëve për qarkun e Kukësit konfirmoi zërat...

Arrestohen tetë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen
Kronika 09:58 - 24 Shtator, 2020

Arrestohen tetë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Arrestohen në flagrancë 8 shtetas, për vepra të ndryshme...

Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë
Kronika 15:38 - 23 Shtator, 2020

Policia në aksion/ Arrestohen 6 persona në Tiranë

Arrestohen në flagrancë 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale, 1 prej tyre i shpallur në kërkim. Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi...

I mbijetoi atentatit me tritol/ Preng Gjini rrezikon të humbasë shikimin, niset drejt Turqisë
Kronika 13:58 - 23 Shtator, 2020

I mbijetoi atentatit me tritol/ Preng Gjini rrezikon të humbasë shikimin, niset drejt Turqisë

Preng Gjini, personi të cilit iu bë atentat disa ditë më parë në Tiranë po niset drejt Turqisë. Kjo pasi Gjini rrezikon të humbasë shikimin si...

Kontrabandë nargjileje në Tiranë/ Arrestohen dy persona në kërkim pronari i firmës
Kronika 12:29 - 23 Shtator, 2020

Kontrabandë nargjileje në Tiranë/ Arrestohen dy persona, në kërkim pronari i firmës

Arrestohen dy persona në Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar “Nargjile” finalizuar rreth 1 viti me parë, ku u bë e mundur arrestimi i...

Emërohet zv. drejtori i ri i Policisë Tiranë
Politikë 11:31 - 23 Shtator, 2020

Emërohet zv. drejtori i ri i Krimeve në Policinë e Tiranës

Emërohet zëvendësdrejtori i ri i Policisë Tiranë për hetimin e krimeve. Mësohet se Altin Merizaj ka zëvendësuar Arsen Sinomarin pasi ky i fundit dha dorëheqjen. Ai...

Bënë për spital një person/ Arrestohen tre të rinj në Tiranë
Kronika 09:52 - 23 Shtator, 2020

Bënë për spital një person/ Arrestohen tre të rinj në Tiranë

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur me datë 09.08.2020, në Tiranë ku mbeti i dëmtuar me sende të forta një shtetas. Kapen dhe ndalohen 3 shtetas,...

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen
Kronika 10:29 - 22 Shtator, 2020

Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit B. K., 48 vjeç, pasi në rrugën “Dritan Hoxha”,...

Aksidentohet 32-vjeçari në Bulqizë/ Dërgohet me urgjencë më helikopter në Tiranë
Kronika 10:09 - 22 Shtator, 2020

Aksident në aksin Rinas-Tiranë/ Katër të plagosur, mes tyre dy policë

Një aksident rrugor nga ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Rinas- Tiranë. Dy automjete janë përplasur në fshatin Domje e për pasojë janë lënduar 4 persona....

Ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur/ Arrestohet 24 vjeçari në Tiranë
Kronika 15:12 - 21 Shtator, 2020

Ishte kthyer në makthin e qytetarëve/ Arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Një 41-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Tiranës, pasi akuzohet për vjedhje. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi D. T., 41 vjeç. Sipas...

Kronika 12:16 - 21 Shtator, 2020

Organizonte lojra fati/ Arrestohet një i ri në Tiranë

Goditet një tjetër rast i organizmit të kundërligjshëm të lojërave të fatit. Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohet penalisht pronari i lokalit. Shërbimet e Komisariatit...

I shpallur në kërkim për disa vepra penale/ Arrestohet 22 vjeçari në Tiranë
Kronika 11:31 - 21 Shtator, 2020

I shpallur në kërkim për disa vepra penale/ Arrestohet 22 vjeçari në Tiranë

Forcat e Posaçme “Shigjeta” në Tiranë kanë arrestuar shtetasin e shpallur në kërkim Sokol Troka, 22 vjeç. Arrestimi i tij është bërë pasi Gjykata e Rrethit...

Humb jetën anastezisti në Tiranë/ Gjendet i pajetë në hollin e spitalit
Kronika 10:13 - 21 Shtator, 2020

Humb jetën anestezisti në Tiranë/ Gjendet i pajetë në hollin e spitalit

Gjendet i pajetë një ndihmës anestezist në hollin e një spitali privat. Më datë 21.09.2020, rreth orës 08:35, në hollin e një spitali privat , është...

Sociale 09:39 - 21 Shtator, 2020

Eurostat: Tirana nga qytetet me ajrin më të ndotur të Europës, ja sëmundjet që nxiten

Tirana u rendit ndër vendet me ndotjen më të lartë ajrit në Europë më 2017 sipas të dhënave të Eurostat, në librin rajonal vjetor publikuar së...

Punime në Tirana pesë ditë po energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të Tiranës
Sociale 16:39 - 20 Shtator, 2020

Tirana pesë ditë po energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka bërë me dije se gjatë pesë ditëve në vijim do të ketë stakim të energjisë në disa zona të...

Panik në Tiranë/ Zjarr në katin e tretë të një pallati
Kronika 14:43 - 20 Shtator, 2020

Panik në Tiranë/ Zjarr në katin e tretë të një pallati

Banorët e një pallati në Tiranë kanë përjetuar momente paniku pasi një apartament në zonën e Kodrës së Diellit është përfshirë nga flakët. Bëhet me dije...

75 pika kontrolli në akset kryesore nacionale/ Arrestohen në flagrancë 24 persona
Kronika 12:03 - 20 Shtator, 2020

Operacion antidrogë në Tiranë/ Arrestohen katër persona

Një operacion antidrogë është zhvilluar në Kombinat, Tiranë. Sipas Abc news janë arrestuar katër persona për shpërndarje heroine. Po ashtu, mësohet se 33-vjeçari H.SH është proceduar...

Arrestohen tetë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen
Kronika 11:03 - 20 Shtator, 2020

Tentoi të vrasë me armë një person/ Arrestohet 40 vjeçari nga Tirana

Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur më 13 gusht, tek Mali Robit në Golem. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë, në...

Rikthehen lëkundjet e tërmetit/ Ja ku ishte epiqendra
Sociale 22:42 - 18 Shtator, 2020

Ndihen lëkundje tërmeti në vend/ Ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe në Durrës. Bëhet me dije se magnituda ishte 2.9 ballë e shkallës rihter, dhe...

Atentatet në Tiranë dhe Elbasan/ Ardi Veliu paralajmëron vartësit: Qëndrimi në detyrë do varet…
Kronika 22:56 - 17 Shtator, 2020

Atentatet në Tiranë dhe Elbasan/ Ardi Veliu paralajmëron vartësit: Qëndrimi në detyrë varet…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, ka bërë paralajmërime të forta për drejtuesit e Policisë së Tiranës dhe të Elbasanit gjatë një takimi...

Përndjekje, vjedhje dhe dhuna në familje/  Ja kush u arrestua sot në Tiranë
Kronika 13:48 - 17 Shtator, 2020

Arrestohen 6 persona në Tiranë/ Për çfarë akuzohen, policia jep detaje

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në...

Studimi i BB- 10% e popullsisë në Tiranë dhe 6% në Durrës jetojnë në banesa me rrezik të lartë
Sociale 12:48 - 17 Shtator, 2020

Studimi i BB- 10% e popullsisë në Tiranë dhe 6% në Durrës jetojnë në banesa me rrezik të lartë

Banka Botërore analizoi së fundmi se 10% e popullsisë në Tiranë dhe 6% e popullsisë në Durrës jetojnë aktualisht në ndërtesa me rrezikshmëri shumë të lartë,...

Megaoperacioni ndërkombëtar/ Policia nxjerr emrat, kush janë 5 shqiptarët e arrestuar
Kronika 11:55 - 17 Shtator, 2020

Finalizohet operacioni ndërkombëtar anti drogë/ Arrestime në 4 qytete të Shqipërisë (Detaje)

Finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë, në bashkëpunim me homologët, i koordinuar nga Europol, Eurojust dhe Shërbimi i Bashkëpunimit Ndërkombëtar Policor. Operacioni ndërkombëtar antidrogë i koduar...