Connect with Us

All posts tagged "tirane durres"

Kronika 12:30 - 10 Prill, 2020

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës/ Përplasen dy makina, plagosen nënë e bir

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, pranë QTU. Mësohet se si pasojë e këtij aksidenti janë plagosur nënë e bir,...

Kronika 18:59 - 8 Janar, 2020

Aksident tragjik në autostradë/ Përplaset për vdekje këmbësori

Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë – Durrës, ku është shënuar një viktimë. Aksidenti ka ndodhur në orën 17:15 në aksin...

Kronika 18:57 - 21 Dhjetor, 2019

Vuçiç niset drejt Serbisë/ Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës

Shoferët e automjeteve po përballen me një rradhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në këtë autostradë është regjistruar këtë mbrëmje trafik i rënduar, duke lënë...

Kronika 13:11 - 4 Nentor, 2019

Makina më pasagjerë shpërthen në flakë në autostradën Tiranë-Durrës

Një makinë është përfshirë nga flakët në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në momentin që ka marrë flakë, makina me targaa Aa 289 CR ka qenë në...

Kronika 13:45 - 9 Gusht, 2019

Foto- Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës/ Makinat ngecin në trafik për 30 minuta

Autostrada Tiranë-Durrës është bllokuar, ndërsa makinat kanë ngelur në trafik për rreth 30 minuta. Mësohet se në këtë aks rrugor kanë ndodhur tre aksidentet të njëpasnjëshme,...

Ekonomi 08:34 - 30 Korrik, 2019

Hekurudha Tiranë-Durrës/ Punimet nisin në tetor,  tenderohet edhe mbikëqyrja

Hekurudha Shqiptare ka vendosur në dispozicion 1.5 milionë euro si fond limit për procedurën e mbikëqyrjes së punimeve për rehabilitimin e hekurudhës Tiranë-Durrës dhe ndërtimin e...

Aktualitet 14:09 - 1 Qershor, 2019

Foto+video/ Kaos në autostradën Tiranë-Durrës

Autostrada Tiranë-Durrës është përfshirë nga kaosi rreth mesditës së sotme. Mësohet se trafiku i automjeteve fillon që nga Maminasi e deri në Vorë. Sikurse shikohet edhe...

Aktualitet 15:27 - 17 Maj, 2019

Afera që po gatuhet me koncesionin e Tiranë-Durrës

Nga Klodian Tomorri  * Katër vjet më parë qeveria shqiptare pajtoi një kompani të njohur greke për të hartuar Strategjinë Kombëtare të Rrugëve me Pagesë. Për...

Aktualitet 17:37 - 6 Prill, 2019

Foto/ Aksident në autostradën Durrës-Tiranë

Një aksident ka ndodhur pak çaste më parë në autostradën Durrës-Tiranë. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të zonës së Marikajt, pa mbërritur në Vorë. CNA.al ka...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 08:51 - 23 Mars, 2019

Punime në autostradën Tiranë-Durrës/ Si devijohet sot qarkullimi

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se duke filluar nga sot do të ketë një devijim të qarkullimit të automjeteve në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas ARRSH, sot...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 15:51 - 22 Mars, 2019

Punime në autostradën Tiranë-Durrës/ ARRSH: Si devijohet qarkullimi

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se duke filluar nga nesër do të ketë një devijim të qarkullimit të automjeteve në autostradën Tiranë-Durrës. Sipas ARRSH, nesër...

Aktualitet 17:26 - 9 Mars, 2019

Foto-Aksident masiv në autostradën Tiranë-Durrës/ Përplasen 7 automjete

Një aksident masiv ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të mbikalimit të Sukthit dhe në Fllakë. Mësohet se në aksident janë përfshirë 7 automjete. CNA.al...

humb jeten nje grua
Aktualitet 20:34 - 7 Mars, 2019

Aksident në Tiranë-Durrës/ Humb jetën një grua

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në autostradën Tiranë Durrës. Një automjet ka aksidentuar për vdekje një këmbësore identiteti i së cilës...

Aktualitet 19:50 - 15 Shkurt, 2019

Një ditë para protestës së opozitës, devijohet segmenti Tiranë – Durrës

Shërbimi i Policisë Rrugore, nisur nga kryerja e punimeve që po kryehen në autostradën, Tiranë – Durrës, iu sugjeron drejtuesve të mjeteve të që udhëtojnë nga...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 14:38 - 13 Shkurt, 2019

Punime në autostradën Tiranë-Durrës/ Ja si do devijohet trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar  ka bërë me dije se nesër në nga ora 07:00 e mëngjesit aksi rrugor Tiranë-Durrës dhe do të bllokohet. Në një njoftim për...

zjarre, shperthim, makina
Aktualitet 18:54 - 6 Shkurt, 2019

E rëndë/ Shpërthen në flakë makina në aksin Tiranë-Durrës

Një makinë ka marrë flakë mbrëmjen e sotme, teksa ishte duke udhëtuar në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja mësohet se ka ndodhur pranë mbikalimit, ndërsa shihet se automjeti...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 18:06 - 27 Janar, 2019

Foto- Përfundojnë punimet/ Hapet autostrada Tiranë-Durrës

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar përfundimin e punimeve përgjatë aksit Tiranë-Durrës. Sipas ARRSH, përfundimi i punimeve u bë brenda afateve të përcaktuara dhe që nga sot...

Aktualitet 08:59 - 27 Janar, 2019

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës/ Si do devijojë trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se sot do të ketë sërish punime në autostradën Tiranë-Durrës. Në një njoftim të faqes zyrtare të ARRSH-së thuhet...

autostrada tirane-durres
Aktualitet 17:36 - 26 Janar, 2019

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës/ ARRSH jep njoftimin e rëndësishëm

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës janë mbyllur dhe në orën 17:30 rruga është hapur. Prej kësaj ore në këtë aks rrugor ëhstë bërë e mundur qarkullim i ...

perfundojne punimet ne aksin tirane durres
Aktualitet 10:37 - 26 Janar, 2019

Punime në rrugën Tiranë-Durrës/ Si devijohet qarkullimi

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se në kuadër të punimeve në segmentin rrugor Tiranë-Durrës, tek CityPark dhe Ford, do të ketë devijim të qarkullimit të...

Aktualitet 11:54 - 14 Janar, 2019

Aksident në Tiranë-Durrës/ Automjeti përplaset me trafikndarësen

Një aksident rrugor ka ndodhur paraditen e sotme në aksin Tiranë-Durrës, ku një mjet i tonazhit të rëndë, me targa AA 588 PF, është përplasur me...

Aktualitet 15:28 - 9 Janar, 2019

Gjiknuri inspekton punimet në aksin Tiranë-Elbasan/ Një punë gjigande u mbyll

Ministri akoma në detyrë i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri dhe Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qëndro ishin sot në kantierin e rrugës Tiranë-Elbasan, në segmentin nga...

Aktualitet 13:07 - 7 Janar, 2019

Punimet në autostradën Tiranë-Durrës/ Gjiknuri inspektim nga afër

Ministri akoma në detyrë i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka inspektuar ditën e sotme nga afër punimet që po kryhen në segmentin rrugor Tiranë-Qafë Kashar,...