Connect with Us

All posts tagged "tirana"

Plagosje me armë në Vlorë/ Shpallet në kërkim autori, 18-vjeçari në luftë me jetën te Trauma
Shëndeti 17:18 - 5 Shtator, 2020

Lajm i hidhur/ Ndërron jetë nga koronavirusi infermieri i Traumës

Një infermier i spitalit të Traumës ka ndërruar jetë sot si pasojë e Covid-19. Lajmin e ka konfirmuar ministria e Shëndetësisë gjatë deklaratës përditësuese të shifrave....

Politikë 09:50 - 3 Shtator, 2020

KLSH: Zonës historike në Tiranë dhe asaj tek Liqeni i’u ndryshuan kufijtë për të ndërtuar

Në Bashkinë e Tiranës janë ndryshuar kufijte për zonën historike të kryeqytetit për hir të ndërtimeve të reja. Për herë të fundit kjo zonë ishte përcaktuar...

Politikë 10:27 - 28 Gusht, 2020

Zbulohen provat/ Bie “maska” e Veliajt, si e ktheu Tiranën në lavatriçe të pastrimit të parave

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje me një publikim të “Nismës Globale kundër Krimit të Organizuar Ndërkufitar”, ku ndër të tjera thuhet se...

“Basha kryeministër, Rama president!”/ Alimadhi: Nuk është çudi, ata të dy janë bashkë!
Politikë 11:36 - 27 Gusht, 2020

Nga pluhurat te trafiku/ Adriatik Alimadhi ia numëron Veliajt: Tirana është bërë si Siria

Deputeti i opozitës Adriatik Alimadhi, ka sulmuar ashpër këtë mëngjes kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Alimadhi ka publikuar disa foto nga Zogu i Zi dhe deklaron...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes 2 vendeve
Politikë 10:36 - 22 Gusht, 2020

“Arratiset” sërish Meta/ Publikon foton nga Bredhi i Hotovës, kush është personi që e shoqëron

Presidenti Ilir Meta e ka bërë zakon tashmë të “arratiset” cdo fundjave nga kryeqyteti dhe zhurma e debatet politike. Meta ka publikuar një foto në rrjetet...

Sociale 08:20 - 31 Korrik, 2020

360 milionë euro në vit për argëtim/ Cilat janë qytetet që shpenzojnë më shumë

Pandemia e ka kushtëzuar pothuajse tërësisht mënyrën se si njerëzit, kryesisht të rinjtë, e kalojnë kohën, apo dhe argëtohen këtë verë, sidomos pas ndalimit të muzikës...

Meta feston me Tiranën kampione/ Erion Braçe: Kudo gjithmonë, me skedinat fituese
Lajme 17:43 - 29 Korrik, 2020

Meta feston me Tiranën kampione/ Erion Braçe: Kudo gjithmonë, me skedinat fituese

Presidenti i Republikës Ilir Meta u shfaq pasdite për të uruar klubin e Tiranës për titullin e 25-të kampion. Meta u shfaq veshur me fanelën bardheblu,...

Artan Hoxha akuza e-Albania dhe Ramës/ Ujku po vjen vërdallë, ai nuk ha zogj
Lajme 14:15 - 29 Korrik, 2020

“Dilni në ballkon dhe brohorisni sa të doni”/ Paralajmëron Artan Hoxha: Ndryshe, kërcet kërbaçi

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar në lidhje me vendimin për të mos lejuar tifozët të grumbullohen për të festuar titullin e skuadrës së Tiranës. Në një...

Histori 09:28 - 25 Korrik, 2020

Dokumenti i vitit 1987/ Si Enver Hoxha persekutonte popullin, qytetet me më shumë kontigjentë

Regjimi diktatorial i Enver Hoxhës sundoi duke përdorur përgjime masive dhe duke mbajtur nën terror qytetarët, nëpërmjet të ashtuquajturve agjentë. Sigurimi i Shtetit, ishte një ndër...

Tiranë në garë me Çeliabinksun e Rusisë/ Pariti: Nuk duhej pritur Koronavirusi për të mbajtur maskë
Politikë 11:37 - 23 Korrik, 2020

Tiranë në garë me Çeliabinksun e Rusisë/ Panariti: Nuk duhej pritur koronavirusi për të mbajtur maskë

Ish- ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me treguesit shëndetësorë e klimatikë në Tiranë duke theksuar se tashmë...

“Të përgatitemi për më të keqen”/ Mjeku epidemiolog apel qytetarëve: Kemi në dorë veten tonë
Shëndeti 09:22 - 21 Korrik, 2020

Situata e pandemisë së Covid-19 në Tiranë/ Epidemiologu ka një lajm të mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti komentoi sot studimin e publikuar ditën e djeshme ngs Akademia e Shkencave, ku thuhej se 6-7% e qytetarëve të Tiranës kanë fituar imunitet...

Situata e Covid-19 shqetësuese/ Anestezisti: Përse intubimi nuk ka pasur atë sukses që ndoshta edhe pritej
Shëndeti 16:12 - 20 Korrik, 2020

Rritet numri i viktimave/ Humb jetën pacienti nga Tirana

Humb jetën një tjetër person i infektuar me koronavirus në vendin tonë. Eugena Tomini, përfaqësuesja e Institutit të Shëndetit Publik, bën me dije se ka humbur...

Sport 16:53 - 11 Korrik, 2020

FOTOLAJM/ “Po vjen në shtëpi”, Grent Halili bëhet gati për titullin

Tirana ka marrë një pikë të vlefshme ndaj Partizanit duke iu afruar edhe më tepër titullit kampion. Tashmë mjaftojnë dy fitore për bardheblutë për t’u shpallur...

"Tirana e Prishtina gabime të mëdha në politikë"/ Topi: Rama i shtroi rrugën Vuçiçit
Politikë 20:52 - 30 Qershor, 2020

“Tirana e Prishtina gabime të mëdha në politikë”/ Topi: Rama i shtroi rrugën Vuçiçit

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi thotë se, Tirana dhe Prishtina kanë bërë gabim të mëdha në politikën e jashtme. Gjatë intervistës në “Ilva Now”, Topi tha...

Transport publik në kaos/ Qosja: Nuk kthehemi në punë
Sociale 10:11 - 25 Qershor, 2020

Transport publik në kaos/ Qosja: Nuk kthehemi në punë

Kryeqyteti është akoma pa transport publik. Kreu i Shoqatës së Transportit Urban, Rixhin Qosja në një intervistë për Abc News është shprehur se në kuadër të...

Majkëll Ngo drejt largimit nga Tirana, e konfirmon menaxheri i sulmuesit
Sport 14:51 - 22 Qershor, 2020

Majkëll Ngo drejt largimit nga Tirana, e konfirmon menaxheri i sulmuesit

Situata e Majkëll Ngo te Tirana mbetet e paqartë. Sulmuesi anglez përfundoi kontratën me bardheblutë në fund të majit, por në bazë të gjendjes jo të...

Ekonomi 08:21 - 16 Qershor, 2020

Thellohet skandali i inceneratorëve/ Bizneseve të Tiranës u shkojnë faturat e rritura, të njëjtin “fat” do ketë dhe Durrësi?

Bizneseve u ka shkuar në javët e para të qershorit fatura që duhet të paguajnë për taksat lokale të këtij viti. Faturat kanë qenë të rritura...

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të Tiranës
Sociale 20:12 - 14 Qershor, 2020

Nesër Tirana 6 orë pa drita/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka bërë me dije se nesër disa zona të Tiranës nuk do të kenë energji elektrike. Sipas OSHEE, për shkak...

Politikë 15:09 - 11 Qershor, 2020

 Edi Rama, si “karrocier” i Ben Blushit

Edi Rama mund të jetë kryeministër i Shqipërisë, por këtë detyrë mesa duket e ka vetëm “de juro”, sepse “de fakto” ai ka detyrën e “karrocierit”,...

Politikë 16:32 - 6 Qershor, 2020

Gazetari publikon videon e rrugës së përmbytur/ Nuk i kursehet Veliajt: Ky është kryeqyteti i një plehre

Gazetari Bardhi Quku ka publikuar disa pamje nga kryeqyteti i vendit, që u përmbyt sot nga reshjet e shiut. Quku ka sulmuar ashpër kryebashkiakun Erion Veliaj,...

Sekuestrohet drogë, shuma parash, një automjet dhe tre telefona/ Prangosen dy të rinjtë në Tiranë
Kronika 13:54 - 6 Qershor, 2020

Kapen me “presh në dorë”/ Policia iu prish planet gjashtë të rinjve

Gjashtë persona janë vënë në prangat e policisë së Tiranës, në kuadër të një operacioni të koduar ‘Shëngjergji’, pasi akuzohen për ‘prodhim dhe shitje të lëndëve...

Sport 15:54 - 5 Qershor, 2020

Futbollistët dhe stafi i Tiranës do të testohen për Covid-19

Pozitiviteti një ditë para ndeshjes Bylis-Tirana i Eridon Qardakut krioji një situatë të mjegullt përsa i përket infektimit të lojtarëve dhe stafeve të Kategorisë Superiore dhe...

Veliaj, një mashtrues i (ri)lindur
Politikë 11:35 - 5 Qershor, 2020

Top Channel i “lëpihet” Veliajt/ Fake News në shërbim të propagandës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar në faqen e Top Channel, ku thuhet se sipas një studimi...