Connect with Us

All posts tagged "tipare"

Kuriozitete 18:38 - 27 Prill, 2020

Burrat nuk mund tu rezistojnë/ 5 tipare seksi të gruas që i përket shenjës së Ujorit

1. Kreativiteti: ajo pëlqen të provojë lëvizje të reja. Seksi me një grua Ujori nuk është kurrë i mërzitshëm. Ajo është gjithmonë në gatishmëri për diçka...

Lajme 17:28 - 7 Janar, 2020

Zgjidhni personin që pëlqeni/ Çfarë zbulon për karakterin tuaj

Ky test bazohet në praktikën e vlerësimit të karakterit ose personalitetit të një personi nga pamja e jashtme, veçanërisht fytyra dhe e ashtuquajtura gjenetikë e sjelljes....

horoskop shenjat me fat per muajin mars
Life Style 10:10 - 5 Prill, 2019

Çfarë femre jeni? Zbuloni tiparet sipas shenjës tuaj të horoskopit

Dashi- Gruaja e lindur nën këtë shenjë ka një ndjenjë shumë të fortë të detyrës dhe përgjegjësisë. Falë këtyre dy karakteristikave, gruaja e dashit është shumë...

te lindur ne pranvere
Aktualitet 23:00 - 26 Mars, 2019

Të lindurit në pranverë/ Ja tiparet dalluese të tyre

Janë shumë zbavitës Ata i karakterizon humori, janë gjithnjë të qeshur pavarësisht asaj çka ndodh përreth. Kanë gjithashtu një sens humori të cilin e tregojnë në...

Kuriozitete 13:40 - 25 Mars, 2019

E pabesueshme/Njihuni me 38 vjeçarin që ka akoma tiparet e një fëmije

38-vjeçari Jared Gale, kaloi vite të tëra duke vrarë mendjen se pse trupi i tij nuk po zhvillohej njëlloj si ai i bashkëmoshatarëve të tij. Kur ai...

Life Style 11:52 - 6 Mars, 2019

Tiparet fizike të personave të shenjës së Peshqve

Njerëzit e lindur në shenjën e Peshqve i gjen në dy lloje. – Lloji i parë: Kanë qëndrim fizik jo shumë të drejtë. Shpatullat janë të rrumbullakosura,...

Kuriozitete 23:20 - 21 Shkurt, 2018

Nëse keni këto tipare, jeni shumë të veçantë

Sipas Carl Jung, personalitetet e njerëzve janë të përfaqësuara nga qendrimi i përgjithshëm: i ndjeshëm – intuitive, extrovert- introvert, gjykuar – perceptuar dhe të menduarit –...

Aktualitet 15:38 - 13 Gusht, 2017

Si do të duken fëmijët tuaj/ Këto foto iu tregojnë çdo tipar

  Si do të duken fëmijët tuaj? Kujt do t’i ngjajnë më shumë? Këto janë pyetjet që na vijnë gjithmonë në mendje kur mendojmë për fëmijët...

Life Style 12:38 - 20 Korrik, 2017

Kjo është femra ideale për një mashkull/ Ju bëni pjesë?

Edhe pse shijet janë të ndryshme, ekziston gjithmon një e mesme e artë. Teksa ne vajzat përpiqemi në maksimum që t’i bëjmë përshtypje meshkujve me pamjen...

Femra 20:30 - 3 Korrik, 2017

Këto janë tiparet që meshkujt vënë re më shumë tek femrat

Do të surprizoheni me të vërtetë shumë kur të mësoni se  cilat janë tiparet që  meshkujt vënë më shumë re tek femrat. Sipas një stumi të...

Femra 13:30 - 29 Janar, 2017

Vajza, me këto 3 tipare mund ta bëni për vete secilin mashkull!

Pamja e jashtme, format, grimi, veshje e shtrenjtë… është e vërtetë se të gjitha këto e tërheqin syrin, por kërkohet diçka krejtësisht e ndryshme. Mjafton që...

Kuriozitete 14:27 - 28 Shtator, 2015

Njerëzit ju gjykojnë bazuar në këto 7 gjëra

Që nga momenti i parë që e takoni dikë, doni të dini kush është ai dhe çfarë përfaqëson. Kështu që ju menjëherë kërkoni te një njeri kualitete...