Connect with Us

All posts tagged "Tik Tok"

Tik Tok forcon sigurinë/ Llogaritë e përdoruesve nën moshën 16-vjeç do të bëhen private
Teknologji 13:03 - 13 Janar, 2021

Tik Tok forcon sigurinë/ Llogaritë e përdoruesve nën moshën 16-vjeç do të bëhen private

Përdoruesit e TikTok të moshës nën 16 vjeç do të vendosin llogaritë e tyre automatikisht si private, pasi aplikacioni paraqet një sërë masash për të përmirësuar...

Imitoi Lulzim Bashën/ Ylli i “Tik Tok” tregon si u ndje kur mësoi reagimin e Ramës
Showbizz 12:50 - 12 Janar, 2021

Imitoi Lulzim Bashën/ Ylli i “Tik Tok” tregon si u ndje kur mësoi reagimin e Ramës

Pak kohë më parë ylli i Tik Tok Jona Shehaj bëri xhiron në rrjetet sociale ku publikoi një video ku imitonte kryetarin e PD, Lulzim Bashën,...

A e dini se kush është aplikacioni më i shkarkuar i vitit 2020?
Teknologji 09:48 - 2 Janar, 2021

A e dini se kush është aplikacioni më i shkarkuar i vitit 2020?

Aplikacioni më i shkarkuar i vitit 2020 është TikTok, sipas të dhënave të Appfigures. Kjo nuk është për t’u habitur duke pasi të dhënat tregojnë se...

Fjalët më të kërkuara në Google gjatë vitit 2020
Kuriozitete 23:00 - 1 Janar, 2021

Fjalët më të kërkuara në Google gjatë vitit 2020

Ashtu si çdo vit, edhe në këtë fundvit janë publikuar fjalët më të kërkuara gjatë 2020-ës në rrjetet sociale. Sipas të dhënave të publikuara nga Google,...

Tik Tok në telashe/ Akuzohet se përdor të dhënat e fëmijëve
Teknologji 20:08 - 1 Janar, 2021

Tik Tok në telashe/ Akuzohet se përdor të dhënat e fëmijëve

Një vajzë 12-vjeçare shpreson të merren masa ligjore kundër aplikacionit për ndarjen e videos TikTok, duke pretenduar se kompania përdor të dhënat e fëmijëve në mënyrë...

Teknologji 15:51 - 23 Dhjetor, 2020

Dy fjalët më të kërkuara në Google për vitin 2020

2020 ka qenë një vit shumë i vështirë, dhe trendet tona të kërkimit Google pasqyrojnë në mënyrë të përsosur çmendurinë e 12 muajve të fundit. Të...

Aplikacioni më i shkarkuar i momentit/ Si Tik Tok ndryshoi botën në 2020
Teknologji 13:24 - 22 Dhjetor, 2020

Aplikacioni më i shkarkuar i momentit/ Si Tik Tok ndryshoi botën në 2020

Aplikacioni i parë i madh i mediave sociale, Tik Tok në pronësi të Kinës pushtoi botën duke u kthyer në aplikacionin më të shkarkuar dhe të...

Teknologji 16:11 - 4 Dhjetor, 2020

Pse rrjetet sociale kanë nevojë për Tik Tok?

Ajo u faturua si një diskutim në lidhje me TikTok por biseda e Samitit u kthye shpejt në një stuhi mendimesh rreth industrisë së mediave sociale...

Shtyhet afati për blerjen e Tik Tok
Teknologji 14:58 - 27 Nentor, 2020

Shtyhet afati për blerjen e Tik Tok

Afati i TikTok për të finalizuar një blerës amerikan është zgjatur për herë të dytë në më pak se një muaj.Administrata Trump të Mërkurën i dha...

16 vjeçarja thyen rrjetin e Tik Tok/ Arrin 100 milionë ndjekës në platformë
Teknologji 13:18 - 24 Nentor, 2020

16 vjeçarja thyen rrjetin e Tik Tok/ Arrin 100 milionë ndjekës në platformë

Një vajzë 16-vjeçare është bërë përdoruesja e parë e TikTok që kalon kufirin e 100 milion ndjekësve. Charli D’Amelio, nga Norwalk, Connecticut, shënoi momentin historik pas...

Arian Çani hap Tik Tok/ Prezanton si rrallëherë të bijën
Showbizz 10:53 - 18 Nentor, 2020

Arian Çani hap Tik Tok/ Prezanton si rrallëherë të bijën

Moderatori dhe gazetari Arian Çani është bërë pjesë e rrjeteve sociale. Së fundi Çani ka plotësuar dëshirën e vajzës së tij për të hapur një Tik...

Ndalimi i shkarkimit të Tik Tok në SHBA/ Çfarë po ndodh me aplikacionin?
Teknologji 12:18 - 13 Nentor, 2020

Ndalimi i shkarkimit të Tik Tok në SHBA/ Çfarë po ndodh me aplikacionin?

Departamenti i Tregtisë i SH.B.A.-së ka ndaluar një ndalim të TikTok që do të hynte në fuqi të Enjten mbrëma. Urdhri do të kishte ndaluar shkarkimin...

Si po përgatiten mediat sociale për kaosin zgjedhor në SHBA
Teknologji 14:13 - 31 Tetor, 2020

Si po përgatiten mediat sociale për kaosin zgjedhor në SHBA

Për shkak të numrave të paparë të votave postare, mund të ketë ditë ndoshta javë midis përfundimit të votimit dhe rezultatit të deklaruar. Dhe në atë...

Pakistani bllokon Tik Tok për përmbajtje "imorale"
Teknologji 15:50 - 10 Tetor, 2020

Pakistani bllokon Tik Tok për përmbajtje “imorale”

Pakistani ka ndaluar aplikacionin e njohur për video të shkurtra Tik Tok, duke përmendur qarkullimin e videove që i konsideronte “të pamoralshme dhe të pahijshme”.Tik Tok...

Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet
Teknologji 15:33 - 5 Tetor, 2020

Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet

Pasi presidenti Donald Trump rezultoi pozitiv ndaj Covid-19, kompanitë e mediave sociale kanë shprehur një mesazh të qartë: Çdo përmbajtje që dëshiron për vdekjen e kujtdo,...

Trump urdhëroi ndalimin e shkarkimit të aplikacionit/ Gjykatësi merr vendimin
Teknologji 11:51 - 28 Shtator, 2020

Trump urdhëroi ndalimin e shkarkimit të aplikacionit/ Gjykatësi merr vendimin

Tik Tok ka shmangur një bllok të urdhëruar nga qeveria për shkarkime të reja në SH.B.A. pasi një gjykatës lëshoi ​​një urdhër të përkohshëm. Aplikacioni për...

Pakistani bllokon Tik Tok për përmbajtje "imorale"
Teknologji 15:42 - 25 Shtator, 2020

Ndalimi i Tik Tok/ Të rejat rreth fatit të aplikacionit

Ndalimi i Tik Tok nga SHBA mund të nisë nga nesër. Ka pasur kaq shumë kthesa dhe kthime në sagën e aplikacionit saqë secili zhvillim mund...

Më në fund/ Trump jep "bekimin" për marrëveshjen e Oracle me Tik Tok
Teknologji 14:27 - 20 Shtator, 2020

Më në fund/ Trump jep “bekimin” për marrëveshjen e Oracle me Tik Tok

Presidenti i SHBA Donald Trump ka shprehur miratimin e tij për një marrëveshje që do të lejojë aplikacionin për ndarjen e videove në pronësi të Kinës...

Trump merr vendimin: Ndalon shkarkimin e Tik Tok dhe WeChat në aplikacione
Teknologji 11:53 - 19 Shtator, 2020

Trump merr vendimin: Ndalon shkarkimin e Tik Tok dhe WeChat në aplikacione

Trump do të ndalojë shkarkimin e dy aplikacioneve, Tik Tok dhe WeChat në SHBA që nga dita e nesërme. Kjo gjë do të ndryshojë vetëm nëse...

Trendi i pazakontë në Tik Tok që po shqetëson stomatologët/ Çfarë po bëhet virale në rrjetet sociale
Life Style 12:02 - 18 Shtator, 2020

Trendi i pazakontë në Tik Tok që po shqetëson stomatologët/ Çfarë po bëhet virale në rrjetet sociale

Aplikacioni Tik Tok është kthyer në një nga më të përdorurit nga të rinjtë. Të rinjtë kalojnë pjesën më të madhe të kohës duke realizuar video...

Teknologji 10:33 - 18 Shtator, 2020

Marrëveshja e Tik Tok dhe Oracle/ Trump në dyshime

Rregullatorët e SHBA kanë rënë dakord paraprakisht për një marrëveshje me kompaninë mëmë kineze të aplikacionit, ByteDance dhe partnerin e saj amerikan, Oracle, një person i...

YouTube prezanton rivalin e Tik Tok që do të testohet në Indi
Teknologji 11:18 - 15 Shtator, 2020

YouTube prezanton rivalin e Tik Tok që do të testohet në Indi

YouTube ka njoftuar se do të testojë një version beta të rivalit të saj të ri Tik Tok në Indi. “YouTube Shorts” do të kufizojë videot...

Refuzon Microsft-in/ Tik Tok marrëveshje me Oracle
Teknologji 14:44 - 14 Shtator, 2020

Refuzon Microsft-in/ Tik Tok marrëveshje me Oracle

Tik Tok po e bën kompaninë e teknologjisë së korporatave Oracle partnerin e saj të biznesit në Shtetet e Bashkuara. Është një marrëveshje që do të...