Connect with Us

All posts tagged "thumana"

Kronika 11:36 - 27 Janar, 2020

Trishtim, braktisje e kushte të vështira/ Çfarë ka mbetur nga Thumana pas tërmetit

Abc News ka shkuar edhe në Thumanë. 2 muaj pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, gazetari i ABC News Juxhin Mustafaraj raporton për abcnews.al se banorët janë të...

Politikë 21:04 - 8 Dhjetor, 2019

Grida Duma publikon fotot e dhimbshme nga Thumana/ Duhet financim nga BE për tërmetin

Rreth dy javë pas tërmetit të frikshëm 6.4 ballë që shkaktoi situatë të jashtëzakonshme në vendin tonë, ish-deputetja e PD-së Grida Duma është rikthyer sërish në...

Politikë 08:34 - 7 Dhjetor, 2019

Rama ultimatum ministrave/ 15 dhjetori është afati i fundit, ja ç’do të ndodhë me banorët e Thumanës

Kryeministi Edi Rama gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë ka deklaruar se brenda 15 dhjetorit të gjitha familjet që humbën njerëz të dashur të familjes nga...

Kronika 09:31 - 4 Dhjetor, 2019

Flet specialisti që ndërtoi pallatet në Thumanë/ I donin të përfunduar brenda vitit, s’iu vumë as hekur, as çimento

Mark Aliaj, ish-i burgosur politik në regjimin komunist, i cili ka punuar në dy pallatet që u shemben në Thumanë, thotë “në atë kohë se u...

Kronika 15:42 - 29 Nentor, 2019

Thumana në zi/ U jepet lamtumira 10 viktimave

Tre ditë pas tërmetit tragjik që goditi Shqipërinë në mëngjesin e 26 nëntorit, sot Thumana mes dhimbjes dhe lotëve ka përcjellë për në banesën e fundit...

Sociale 23:29 - 28 Nentor, 2019

“Do ta ndërtojmë Thumanën nga e para”/ Vuajtjet e të prekurve nga tërmeti përlotin Elvis Naçin

“Do ta ndërtojmë Thumanën nga e para”, kështu është shprehur Elvis Naçi në misionin e sotëm nga Kosova “N’Kosovë Show”, emision i cili bëhet me qëllim...

Kronika 14:35 - 26 Nentor, 2019

Video-Pamjet me dron nga Thumana/ Çfarë ka mbetur pas tërmetit

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë, ka goditur Shqipërinë sot në orën 03:55. Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra nga Durrësi dhe 31 kilometra nga Tirana. Thuajse të...