Connect with Us

All posts tagged "thirrje"

Bota 20:03 - 30 Tetor, 2020

Po largohen të frikësuar nga Izmiri/ Qeveria thirrje banorëve: Lironi rrugën për ekipet e ndërhyrjes

Tërmeti i fuqishëm që shkundi sot Turqinë ka frikësuar të gjithë qytetarët, sidomos ata të Izmirit ku goditja ishte më e fortë. Banorët e Izmirit kanë...

Aktualitet 14:59 - 30 Tetor, 2020

“Ikni në një zonë të sigurt”/Ambasada shqiptare në Turqi, thirrje qytetarëve të saj pas tërmetit

Ambasada shqiptare në Turqi ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi sot Turqinë perëndimore, pranë zonës së Izmirit. Ambasada u ka bërë thirrje shtetasve shqiptarë...

Përfshihet nga flakët një pallat në Durrës | CNA.AL
Politikë 19:50 - 29 Tetor, 2020

“Po i bëni dëm shëndetit publik”/ Manastirliu thumbon opozitën, apel të fortë qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë një tjetër thirrje për qytetarët, lidhur me përballjen me koronavirusin. Manastirliu ka publikuar në rrjetet sociale një foto të...

Sociale 10:41 - 29 Tetor, 2020

“Nuk duam t’iu shikojmë në spital”/ Mjekja e “Shefqet Ndroqit” thirrje qytetarëve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar mesazhin e mjekës së spitalit Covid-2 “Shefqet Ndroqi”, Alma Cani. Referuar rasteve në rritje nga koronavirusi, Cani iu bën...

“I kemi skemat gati në të gjitha variantet”/ Agron Duka tregon kë ministri i ka kërkuar Bashës
Aktualitet 10:22 - 29 Tetor, 2020

“Tërhiquni nga bllokimi integrues i vendit”/ Duka thirrje të fortë Kuvendit

Teksa sot Kuvendi është mbledhur në seancë plenare për të rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Partia Agrare Ambientaliste i ka...

Manastirliu thirrje të fortë qytetarëve/ Ju lutem bëhuni bashkëpunues, vetëm kështu do ia dalim
Shëndeti 19:08 - 28 Tetor, 2020

Manastirliu thirrje të fortë qytetarëve/ Ju lutem bëhuni bashkëpunues, vetëm kështu do ia dalim

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka publikuar një foto të mjekëve që janë në front të parë të Covid-19 dhe ka dhënë një mesazh të fortë...

“Kjo është komedia e një marrëzie”/ Rama i përgjigjet Metës: Po bëhesh gazi i botës
Politikë 09:51 - 28 Tetor, 2020

“Mos fut hundët në punët e ekspertëve”/ Rama i përgjigjet ashpër Metës: Shiko punën që ke

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me tone të ashpra thirrjes së presidenitit Meta për rishikimin e masave ndaj Covid. Rama thotë se Meta nuk ka...

Meta jep alarmin/ Borxhi Publik rritje, papunësia dhe varfëria në vend po thellohen
Politikë 09:21 - 28 Tetor, 2020

“Situata e pandemisë, drejt një katastrofe”/ Meta thirrje urgjente qeverisë: Merrni masa!

Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një letër ministres së Shëndetësisë dhe kryeministrit Edi Rama për të marrë masat për parandalimin e situatës së koronavirusit, që...

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit/ Vokshi thirrje grave dhe vajzave: Bëni mamografinë
Politikë 16:34 - 27 Tetor, 2020

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit/ Vokshi thirrje grave dhe vajzave: Bëni mamografinë

Në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka bërë thirrje për të gjitha gratë. Duke marrë shkas nga fushata...

Basha tregon skemën/ Si lidhet mafia e plehrave me qeverinë dhe mediat
Politikë 12:33 - 27 Tetor, 2020

“Inceneratorët”/ Basha bën deklaratën “bombë”: Personat kyç po kërcënohen, po largohen në drejtim të paditur

Kreu i PD, Lulzim Basha vijon t’i bëjë thirrje SPAK që të nisë hetimet për aferën korruptive të inceneratorëve. Basha thotë se një nga personat kyç...

Greva në Ballsh/ Naftëtaret thirrje ambasadores amerikane: Eja na shiko!
Aktualitet 12:01 - 27 Tetor, 2020

Greva në Ballsh/ Naftëtaret thirrje ambasadores amerikane: Eja na shiko!

Naftëtaret e Ballshit vijojnë të rezistojnë për të 13-tën ditë në grevë urie. Njëra prej naftëtareve ka pasur një thirrje të veçantë për ambasadoren amerikane Yuri...

Gratë naftëtare në ditën e 13 të grevës së urisë/ Nuk dalim që këtu, do rrimë deri në vdekje
Aktualitet 10:11 - 27 Tetor, 2020

Gratë naftëtare në ditën e 13 të grevës së urisë/ Nuk dalim që këtu, do rrimë deri në vdekje

Gratë naftëtare të Uzinës së Ballshit kanë hyrë në ditën e 13 të grevës së urisë ndërsa theksojnë se nuk do dalin nga greva e urisë...

“Gratë nuk lihen pa bukën e fëmijëve”/ Ish-deputetja thirrje Ramës: Paguaji, pastaj ik
Aktualitet 11:45 - 22 Tetor, 2020

“Ju lutem, ju përgjërohem”/ Rama thirrje qytetarëve: Mos e përqeshni situatën e Covid

Kryeministri Edi Rama ka bërë një lutje publike për të gjithë ata qytetarë që nuk i besojnë situatës së krijuar nga koronavirusi. Rama i ka kërkuar...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Politikë 18:04 - 19 Tetor, 2020

Nesër vjen në Tiranë ministri i Jashtëm grek/ PDIU njofton protestë: Shqipëria nuk ka as det e as tokë për të falur

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka organizuar një protestë për ditën e nesërme, kur pritet të vijë në Tiranë ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias....

Politikë 11:00 - 19 Tetor, 2020

Rama thirrje naftëtarëve të Ballshit/ Ndërprisni grevën, jam i gatshëm të bisedojmë!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në Ballsh ku kaftëtarët prej më shumë se 20 ditësh ndodhen në grevë urie për pagat...

Aktualitet 10:51 - 19 Tetor, 2020

Dita e 5 e grevës/ Gratë naftëtare të Ballshit bëjnë thirrje: Të dalim nga kjo dhomë skëterrë!

Rëndohet shëndeti i naftëtareve të Ballshit të cilët kërkojnë rrogat e tyre. Dy prej grevisteve janë me tension të lartë dhe për t’i ndjekur ka ardhur...

Shifra të frikshme të infektuarish/ Humbin jetën 4 persona në 24 orë
Shëndeti 16:49 - 15 Tetor, 2020

Situatë e rënduar në spitalet Covid/ Ministria e Shëndetësisë thirrje të fortë qytetarëve

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 249 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 5 pacientë janë të intubuar. Ministria e Shëndetësisë...

Manastirliu thirrje Bashës/ Lëri planet e pikat, situata është serioze!
Politikë 13:51 - 15 Tetor, 2020

Manastirliu thirrje Bashës/ Lëri planet e pikat, situata është serioze!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, falënderoi nga foltorja e Kuvendit të gjithë qytetarët, që zbatuan vendimin e qeverisë dhe vendosën maskat ditën e sotme. Nga foltorja...

Politikë 12:37 - 15 Tetor, 2020

CNA denoncoi skandalin me inceneratorët/ Basha thirrje SPAK: Justifikoni ekzistencën tuaj

Kreu i PD, Lulzim Basha ka ngritur tonet lidhur me aferën korruptive të inceneratorëve të denoncuar prej kohësh nga CNA.al. CNA.al ka denoncuar një dosje të...

Pipero thirrje Ramës/ Rishiko punën e gjobës, specialistët të komunikojnë më shpesh me qytetarët
Shëndeti 22:50 - 14 Tetor, 2020

Pipero thirrje Ramës/ Rishiko punën e gjobës, specialistët të komunikojnë më shpesh me qytetarët

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të rishikojë punën e gjobës nëse një qytetar nuk mban maskën në rrugë. Pipero tha...

Manastirliu publikon videon ndërgjegjësuese/ Thirrje qytetarëve: Duhet të dalim me sa më pak humbje
Shëndeti 18:05 - 14 Tetor, 2020

Manastirliu publikon videon ndërgjegjësuese/ Thirrje qytetarëve: Duhet të dalim me sa më pak humbje

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar një video ndërgjegjësuese për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Manastirliu ka bërë një apel të fortë për qytetarët, të...

Atentati në Shkodër/ Babai thirrje publike të birit: Të kam shpirt, dorëzohu një orë e më parë
Kronika 11:57 - 14 Tetor, 2020

Atentati në Shkodër/ Babai thirrje publike të birit: Të kam shpirt, dorëzohu një orë e më parë

Arben Hasanaj, ish-polici i Kufirit në Shkodër, i ka bërë thirrje djalit të tij, i cili pak ditë më parë plagosi shefin e Policisë Bashkiake në...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes 2 vendeve
Politikë 20:23 - 13 Tetor, 2020

Një ditë para përfundimit të afatit/ Meta thirrje juristëve: Kandidoni për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta ka bërë një thirrje për plotësimin e vendit vakant gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese, për shkak të përfundimit para kohe të mandatit të një...