Connect with Us

All posts tagged "theth"

Politikë 19:22 - 20 Qershor, 2020

Video-Luli turist në Shqipëri/ Zbulon Valbonën pas Ilir Metës

Fundjavave jemi mësuar të shohim kreun e shtetit teksa shëtit në zona të ndryshme të vendit por sot duket se ka qenë radha e kreut të...

Politikë 21:28 - 4 Tetor, 2019

Bllokohen dy turiste izraelite në Theth

Dy turiste nga Izraeli që kishin ardhur për pushime në Shqipëri janë bllokuar në Theth. Shkak për bllokimin e tyre është bërë mjegulla e dendur e...

Kronika 21:19 - 29 Shtator, 2019

Tre ditë pa asnjë kontakt/ Humbin pa lënë gjurmë dy turistë të huaj në Theth

Dy turistë nga Belgjika, Elisabeth Bries dhe Gaspard Henry kanë humbur prej tre ditësh në Alpet Shqiptare. Mësohet se turistët e kanë kanë nisur udhëtimin më...

Kronika 22:34 - 29 Gusht, 2019

U rrëzua në malin e Harapit në Theth/ Gjendet pas tre orësh turisti polak

Turisti polak i cili kishte mbetur i bllokuar në malin e Harapit në Theth, pasi kishte pësuar dëmtime në njërën nga këmbët, është gjetur pas disa...

Kronika 19:36 - 29 Gusht, 2019

Plagoset rëndë në Theth turisti polak/ Kërkohet ndihma nga ajri

Një turist polak është rrëzuar nga maja e Harapit në Theth. Mësohet se turisti ka rënë nga një lartësi e konsiderueshme duke thyer këmbët. Për shkak të...

Aktualitet 18:43 - 20 Maj, 2019

Humbën mbrëmë në Theth/ Gjenden turistët e huaj

Janë gjetur sot, tre turistët anglez, të humbur mbrëmjen e djeshmë në Theth. Ata ishin duke eksploruar zonat turistike malore të Thethit, mbrëmjen e djeshme, teksa...

Aktualitet 13:47 - 25 Mars, 2019

Vrasja e Nard Polisë/ Arrestohen tre persona

Policia ka vënë në pranga tre persona, të dyshuar si bashkëpunëtorë të vrasjes së shtetasit Nard Polia, rreth pesë ditë më parë. Në një një njoftim...

helikopteri i siptalit duke transportuar paciente
Aktualitet 15:09 - 17 Janar, 2019

U dogj në sobën e druve/ Fëmija me helikopter drejt Tiranës

Një fëmijë 1 vjeçe e gjysmë është duke u transportuar me helikopter në drejtim të spitalit Ushtarak. Mësohet se para pesë ditësh fëmija nga Thethi ka...

Aktualitet 13:04 - 13 Janar, 2019

Evakuohen me helikopter 15 personat e bllokuar në Theth e Shalë

15 personat, të cilët qëndronin të bllokuar në fshatrat Theth e Shalë janë evakuar. Forca Ajrore me ekuipazhin e helikopterit Cougar arritën që të evakuonin 15...

Aktualitet 10:20 - 30 Tetor, 2018

Video-Tetë orë të bllokuar në Theth/ Policia shpëton dy turistët e huaj

Policia shpëton dy turistë të huaj në Theth, të cilët kishin mbetur të bllokuar në Bjeshkët e Kaprres. Mësohet se pas 8 orë kërkimesh nga Policia...

Aktualitet 09:52 - 17 Tetor, 2018

Video-U bllokuan në humnerë/ Shpëtohen dy turistët në Theth  

Dy turistë të huaj të cilët kishin ngatërruar rrugën dhe ishin bllokuar në një humnerë në Theth, janë shpëtuar nga Policia e Shkodrës në bashkëpunim me...

Aktualitet 16:24 - 10 Gusht, 2018

Aksidentohet turistja polake në Theth/ Niset urgjent drejt Tiranës

Një turiste polake është aksidentuar në ujëvarën e Thethit. Informacioni ka ardhur nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se...

Kronika 20:53 - 1 Mars, 2018

Dëbora izolon Thethin/ Pritet rëndim i situatës

Reshjet e shumta të borës kanë izoluar disa zona në veri të vendit. Nga institucionet zyrtare gjendja raportohet e rënduar në disa fshatra në veri të...

Aktualitet 20:45 - 26 Dhjetor, 2017

IKMT me standard të dyfishtë/ Nuk ndërhyn për ndërtimet që po bën një deputet socialist në Theth

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij, për shkelje nga qeveria dhe administrata shtetërore. Me anë...

Aktualitet 15:52 - 31 Tetor, 2017

Zjarr masiv në Theth / Flakët shkrumbojnë një nga kullat e zonës

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në Theth, ku si pasojë e përhapjeve të flakëve ato kanë përpirë edhe një kullë të zonës....

Aktualitet 10:15 - 16 Maj, 2017

“Vodhën” mbi 41 mijë m2 tokë në Theth/Dërgohen për gjykim 3 ish-zyrtarët

Prokuroria e Shkodrës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim tre ish-zyrtarë të komunës Shalë, të akuzuar për “Shpërdorim detyre në bashkëpunim”, pasi kanë shpërndarë...

Aktualitet 10:36 - 20 Prill, 2017

Zyrtarët e përfshirë/Sekuestrohen mbi 41 mijë metra katrorë tokë në Theth

Gjykata e Shkodrës ka vendosur sekuestro preventive për rreth 41.500 m2 tokë në zonën turistike të Thethit, me kërkesë të Prokurorisë. Kjo sipërfaqe toke dyshohet të...

Aktualitet 10:30 - 15 Mars, 2017

Të bllokuar nga dëbora prej 4 janarit/Banorët e Thethit hidhen në protestë

Banorët e Thethit kanë nisur sot një protestë para Bashkisë së Shkodrës, duke kërkuar zhbllokimin e rrugës nga dëbora. Sipas tyre, deri më tani nuk është...

Aktualitet 15:55 - 16 Shtator, 2016

Vodafone Albania, me gjithë zemër, pranë nxënësve të Thethit në këtë sezon të ri shkollor!

Nxënësit e shkollës 9- vjeçare të Thethit, nisën sezonin e ri shkollor në një ambjent të ri, të rikonstruktuar falë donacionit të Fondacionit të Vodafone Albania....

Aktualitet 21:23 - 7 Korrik, 2016

Theth/ Dy turistë çekë bien në humnerë

Dy turistë çekë janë aksidentuar me motorçikletën e tyre në zonën e Thethit. Turistët kanë rrëshkitur në ujëvarën Gjeçaj, duke përfunduar në humnerë. Për pasojë njëri...

Aktualitet 23:57 - 12 Prill, 2016

Arrestohet me 10 kg marijuanë shefi i policisë së Thethit

Shefi i stacionit të policisë së Thehit është arrestuar nga policia e Shkodërs pasi në makinën me të cilën po udhëtontre u gjetën 10 kilogram kanabis...

Udhëtoni 22:30 - 14 Korrik, 2015

Një udhëtim në Valbonë …

Që natyra është treguar shumë bujare me Shqipërinë, kjo nuk vihet në diskutim. Më poshtë po publikojmë disa foto në Valbonë, ku mijëra turistë, vendas dhe...

Aktualitet 10:38 - 11 Qershor, 2015

Aksidentohet automjeti, shpëtojnë 4 turistët

Një aksident rrugor ka ndodhur para pak minutash në aksin Shkodër-Dukagjin pranë Thethit. Mësohet se mjeti i aksidentuar është një Fouristradë, në të cilën udhëtonin 4...