Connect with Us

All posts tagged "theodhori sollaku"

Politikë 10:31 - 6 Dhjetor, 2019

Pritshmëritë e Olsian Çelës/ “Shkopi magjik” i një kryeprokurori

Kështu ndodh gjithmonë në Shqipëri, zgjedhja e një kryeprokurori të ri sjell shpresa të mëdha. A thua do bëjë hatanë, me shpatë në dorë do luftojë...

Vetingu 10:48 - 31 Tetor, 2019

“I përjetshmi” i Prokurorisë së Përgjithshme/ Me tre apartamente dhe mijëra dollarë shpenzime

Vettingu po nxjerr në dritë jo vetëm skandale, por edhe  çudira. Në këtë vend që quhet Shqipëri dhe ku jetojmë të gjithë ne, për prokurorët dhe...

ish-kryeministri Nano, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla
Aktualitet 11:21 - 28 Janar, 2019

I preferuari i Nanos/ Zbardhet pasuria e “përgjuesit” të Adriatik Llallës

Që në fillim të vitit që shkoi, 11 Prokurorë të Prokurorisë së Përgjithshme u përzgjodhën me prioritet për t’iu nënshtruar procesit të Vettingut. Prokurorëve do t’iu...

klement balili ne gjykaten e krimeve te renda
Aktualitet 15:00 - 17 Janar, 2019

Lidhjet me politikën/ Çfarë tha Balili në gjykatë

Avokati i Klement Balilit, Theodhori Sollaku, pas dhënies së vendimit nga gjyqtarja Miliana Muça, ka thënë se nuk ka asnjë provë kundër klientit të tij. Sollaku...

avokati theoshori sollaku me gazetaret
Aktualitet 15:27 - 15 Janar, 2019

Avokati tregon pse ka qëndruar i fshehur Balili

Avokati i Klement Balilit, Theodhori Sollaku ka treguar arsyen pse  i shumëkërkuari për trafik ndërkombëtar droge vendosi që të dorëzohej në këtë moment. “Ka gati dy...

Santa Quaranta
Aktualitet 11:41 - 15 Janar, 2019

Eskobari i Ballkanit vetëdorëzohet në polici/ Zbulohet kush e shoqëronte

Klement Balili, apo siç njihet ndryshe “Eskobari i Ballkanit” është vetëdorëzuar në polici. Fillimisht lajmi u bë i ditur nga ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi...

vetedorezohet Klement Balili
Aktualitet 11:08 - 15 Janar, 2019

Zyrtare/ Konfirmohet dorëzimi i Klement Balilit

I shumëkërkuari Klement Balili është vetëdorëzuar në Policinë e Shtetit mëngjesin e kësaj të marte. Lajmi konfirmohet për Top Channel nga njëri prej avokatëve të tij,...

vendimi 2017
Aktualitet 14:05 - 28 Gusht, 2018

Braktis të “fortët” e inkriminuar/ Ish-Kryeprokurori në Gjykatën Kushtetuese

Sot, Kuvendi ka publikuar emrat e shtatë kandidatëve, që synojnë të bëhen pjesë e Gjykatës Kushtetuese. Elsa Toska, Fiona Papajorgji, Ilir Panda, Sinan Tafaj,Theodhori Sollaku, Valbona...