Connect with Us

All posts tagged "themelimi"

artan fuga shuplake opozites
Aktualitet 15:53 - 12 Qershor, 2019

28 vjetori i themelimit të PS-së/ Artan Fuga: E ka mbuluar gërmadha e gënjeshtrave zyrtare

Akademiku, Artan Fuga, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar për përvjetorin e themelimit të Partisë Socialiste. Sipas tij, një pjesë e atyre që hiqen...

Aktualitet 13:08 - 29 Prill, 2019

Nga një pagë me 6 apartamente në bregdet/ Gjyqtarja e Apelit drejt themelimit të një banke?

Vitin e kaluar u dha alarmi se Shqipëria, rrezikon të mbetet edhe pa gjykata  Apeli, duke krijuar kështu një ngër tjetër në drejtësia, pas “shkrirjes” së...

topollaj flet per bindjen
Aktualitet 17:23 - 27 Prill, 2019

Themelimi i Bindjes Demokratike/ Topollaj: PD ushtroi presion ndaj firmëtarëve

Fabian Topollaj një prej themeluesve të partisë Bindja Demokratike ka sqaruar deklaratat e bëra nga katër persona se nuk kanë firmosur opër themelimin e kësaj partie....

Aktualitet 22:37 - 24 Prill, 2019

Themelimi i Bindja Demokratike/ Patozi: Jemi kundër sistemit

Koordinatori i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, sqaroi arsyet e themelimit të partisë nga ana e tij. Sipas Patozit, Bindja Demokratike lindi për të qenë kundër...

Aktualitet 21:19 - 23 Prill, 2019

Themelimi i “Bindja Demokratike”/ Flet për herë të parë Rudina Hajdari

Deputetja Rudina Hajdari e cila u përfol gjatë ditëve të fundit si një prej themeluesve të partisë Bindja Demokratike ka folur rreth këtyre lajmeve në studion...

Aktualitet 09:06 - 23 Prill, 2019

Zgjedhjet vendore/ Sot regjistrohet zyrtarisht Bindja Demokratike    

Bindja Demokratike do të jetë forca e re politike në vend, e cila do të drejtohet nga ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi. Mësohet se ditën...

Aktualitet 21:59 - 22 Prill, 2019

Themelimi i “Bindja Demokratike”/ Flet për herë të parë Astrit Patozi

Ish nënkryetari i PD-së, Astrit Patozi i cili po themelon një parti të re të quajtur “Bindja Demokratike” në përfundim të mbledhjes së zhvilluar në një...

Aktualitet 14:23 - 5 Janar, 2019

Basha uron 28-vjetorin e RD/ Sot më shumë se kurrë​ duhet një media që thotë të vërtetën

Kryetari i PD, Lulzim Basha uron 28 vjetorin e themelimit të Rilindjes Demokratike, gazetës së parë të lirë pas rënie së diktaturës komuniste. Në fjalën e...

Aktualitet 12:36 - 12 Dhjetor, 2018

Fillon dimri i vetmisë së madhe/ Themelimi i PD-së, Luli vaki me kunatin, familjen dhe Gridën

Pasditen e djeshme në selinë e Partisë Demokratike u organizua një aktivitet në nder të Ditës së Themelimit të Partisë Demokratike. Një aktivitet, për të cilin...

Aktualitet 14:59 - 11 Dhjetor, 2017

Berisha zbulon kush ishte gabimi i PD në këto 27 vite

Ish-kryeministri dhe lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka risjellë në vëmëndje krijimin e kësaj partie dhe kontributin e...

Aktualitet 17:41 - 4 Prill, 2017

NATO – 68 Vjet Themelim dhe 8 Vjet nga Anëtarësimi

Nga Gjeneral Piro AHMETAJ/Si vjen NATO 68 vjetorin e themelimit? Në 4 Prill 2017 mbushen 68 vjet nga themelimi i dhe po në këtë datë, Shqipëria...

Aktualitet 23:45 - 12 Dhjetor, 2016

Berisha ne Top Story/ Flet për themelimin e PD, Azemin, 21 janarin, PD-në dhe Lulzim Bashën

Intervista e qershorit 2013 në Top Story, ishte e fundit për të si Kryeministër i vendit dhe si kryetari i Partisë Demokratike. Kur kanë kaluar më...

Aktualitet 08:35 - 12 Dhjetor, 2016

Aleksander Meksi uron për 12 dhjetorin ditën e themelimit të PD

Ish kryeministri i Shqipërisë, Aleksandër Meksi një nga themeluesit e Partisë Demokratike, ka uruar këtë parti për 26-vjetorin e krijimit. Meksi shpreh urimet e tij për...

Aktualitet 10:27 - 11 Dhjetor, 2016

Një mesazh në 26 vjetorin e Partisë Demokratike/ Nga Elvi FUNDO

Partia Demokratike, forca që përmbysi sitemin komunist në Shqipëri sot feston 26 vjetorin e lindjes. Ditëlindje që përsëriten shpejt, vitet ikin dhe PD gjithmonë bën bilancet...

Aktualitet 14:37 - 18 Nentor, 2016

Meta mesazh urimi për Universitetin “Fan S. Noli” në 45-vjetorin e themelimit

Në kuadër të 45-vjetorit të themelimit të Universitetit “Fan S. Noli” në qytetin e Korçës, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i ka dërguar një letër urimi...