Connect with Us

All posts tagged "thellesi"

Teknologji 13:26 - 9 Maj, 2020

FOTOT-Nëndetësja e jashtëzakonshme me pamje mahnitëse/ Kjo është “vepra” e fundit e teknologjisë

Një nëndetëse e mahnitshme do t’iu dhurojë turistëve një pamje magjike që nuk krahasohet me asnjë gjë tjetër.  Eshtë quajtur Triton Deep View 24 dhe në...

Kuriozitete 14:25 - 28 Janar, 2019

Shkencëtarët “futen” në thellësi të akullit të Antarktikës, ajo që gjejnë është e vështirë për t’u besuar

Një grup shkencëtarësh kanë bërë një zbulim të rëndësishëm në një zonë të humbur të Antarktidës. Në një liqen, i cili ishte i mbuluar i gjithi nga...

Aktualitet 15:10 - 20 Nentor, 2018

Thellësitë e frikshme ujore/ Gjallesat rrëqethëse që kapi peshkatari sypatrembur

Një pjesë jashtëzakonisht e madhe e gjallesave ujore mbeten një mister për studiuesit apo edhe syrin njerëzor. Ndërkohë që më pak se 0.05% e shtratit të...