Connect with Us

All posts tagged "thaci"

Arrestimet në Kosovë/ Thaçi: Serbia ka bërë rreth 400 masakra mbi popullsinë shqiptare, askush nuk është dënuar
Politikë 15:34 - 26 Shtator, 2020

Arrestimet në Kosovë/ Thaçi: Serbia ka bërë rreth 400 masakra mbi popullsinë shqiptare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën serbe të 26 shtatorit 1998 kur u vranë 23 anëtarë të familjes Deliu në Abri të Epërme. Sipas Thaçit,...

“Ndërrimi i territoreve Kosovë-Serbi do hapte oreksin e grekut..” / Ngjela tregon dy emrat që propozuan idenë
Kosova & Rajoni 19:55 - 20 Shtator, 2020

“Ndërrimi i territoreve Kosovë-Serbi do hapte oreksin e grekut..” / Ngjela tregon dy emrat që propozuan idenë

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar sërish në lidhje me çështjen e ndërrimit të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë. Sipas Ngjelës çështja u propozua dhe...

Erdogan bisedë telefonike me Thaçin dhe Vuçiç/ Zbardhen diskutimet
Kosova & Rajoni 23:23 - 9 Shtator, 2020

Erdogan bisedë telefonike me Thaçin dhe Vuçiç/ Zbardhen diskutimet

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka realizuar një bisedë-telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi si dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Kjo u bë e...

Marrëveshja me Serbinë/ Thaçi: Pika për njohjen e Kosovës u hoq sepse…
Kosova & Rajoni 21:44 - 7 Shtator, 2020

Marrëveshja me Serbinë/ Thaçi: Pika për njohjen e Kosovës u hoq sepse…

Presidenti Hashim Thaçi ka folur rreth marrëveshjes së arritur më 4 shtator në SHBA mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas Thaçit marrëveshja është një arritje dhe një...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Thaçi: Ndërmarrja diplomatike më serioze e SHBA-së në Ballkan
Kosova & Rajoni 12:36 - 7 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Thaçi: Ndërmarrja diplomatike më serioze e SHBA-së në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur mirënjohje për Shtete e Bashkuara të Amerikës për, pasi siç ka thënë “gjithmonë i kanë qëndruar pranë qytetarëve të...

Nënshkruhet marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë/ Vjen reagimi i parë nga Kosova
Kosova & Rajoni 18:02 - 4 Shtator, 2020

Nënshkruhet marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë/ Vjen reagimi i parë nga Kosova

Vjen reagimi i parë nga Kosova pas nënshkrimit të marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë, mes Kosovës dhe Serbisë. Presidenti Hashim Thaçi ka përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar...

Kosova & Rajoni 14:23 - 25 Gusht, 2020

Thaçi i kërkon parlamentit të Kosovës të zgjasë mandatin e Gjykatës Speciale

Gjykata Speciale për krime lufte në Kosovë u themelua në vitin 2015. Ajo vepron në bazë të ligjeve të Kosovës, financohet nga BE-ja dhe është komplet...

Video- Luli Basha "zgjidhet" kryetar i PD-së edhe në Kosovë
Lajme 16:11 - 20 Korrik, 2020

Video- Luli Basha “zgjidhet” kryetar i PD-së edhe në Kosovë

Lulzim Basha është në Kosovë sot për takime me një axhendë të ngjeshur ditore që nis me Kryeministrin e Presidentin e Kosovës e vijon  me krerët...

Zbardhet takimi i Bashës me Thaçin/ Ja për çfarë u diskutua
Politikë 15:26 - 20 Korrik, 2020

Zbardhet takimi i Bashës me Thaçin/ Ja për çfarë u diskutua

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në Kosovë, ku po zhvillon një viztë zyrtare. Pas takimit me kryeministrin Hoti, Basha ka zhvilluar një takim me...

Politikë 12:52 - 20 Korrik, 2020

Foto-Luli Basha vendos maskën gabim në takimin me Hotin, me Thaçin e harron fare

Ndërsa pothuajse gjithë bota po përballet me një sfidë të vështirë, që është ajo e pandemisë së Covid-19, ekspertë të shëndetit publik bëjnë apel për përdorimin...

Kosova & Rajoni 19:54 - 19 Korrik, 2020

I qeshur pas 4 ditësh në Hagë/ Thaçi viziton Sharrin dhe prindërit në Burojë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur që kalojë fundjavën në malet e Sharrit, pas kthimit nga intervistimi  4-ditor në Hagë për aktakuzën për krime lufte....

Katër ditë në Hagë/ Hashim Thaçi “thyen heshtjen”
Kosova & Rajoni 20:22 - 18 Korrik, 2020

Thaçi pas kthimit nga Haga/ Historia e Kosovës dhe UÇK-së nuk mund të rishkruhet

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur pas kthimit të tij nga Haga, ku u mor në pyetje për katër ditë. Ai thkesoi se askush nuk...

Katër ditë në Hagë/ Hashim Thaçi “thyen heshtjen”
Kosova & Rajoni 09:19 - 18 Korrik, 2020

Katër ditë në Hagë/ Hashim Thaçi “thyen heshtjen”

Pas katër ditësh intervistim në Hagë, në lidhje me aktakuzën për krime lufte, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur të thyejë heshtjen. Mësohet se Thaçi...

Hashim Thaçi intervistohet në Hagë
Kosova & Rajoni 15:24 - 13 Korrik, 2020

Hashim Thaçi intervistohet në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, hyri rreth orës 13 në Prokurorinë e Posaçme në Hagë që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pas luftës...

Akuzat për krime lufte/ Hashim Thaçi niset nga Rinasi për në Hagë
Kosova & Rajoni 21:25 - 12 Korrik, 2020

Akuzat për krime lufte/ Hashim Thaçi niset nga Rinasi për në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur nga aeroporti i Tiranës rreth orës 15:00, për t’u intervistuar nesër në Hagë, për akuzat që janë ngritur kundër...

“Ndërrimi i territoreve Kosovë-Serbi do hapte oreksin e grekut..” / Ngjela tregon dy emrat që propozuan idenë
Politikë 22:09 - 8 Korrik, 2020

“Serbët janë hedhur hapur në sulm antishqiptar”/ Çfarë paralajmëron Ngjela

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku komenton situatën politike në Kosovë. Sipas tij, tani në Kosovë po drejtojnë...

Ali Ahmeti përgjigjet për Thaçin/ Përgjegjësia për krime lufte bie mbi komandantit
Kosova & Rajoni 22:03 - 6 Korrik, 2020

Ali Ahmeti përgjigjet për Thaçin/ Përgjegjësia për krime lufte bie mbi komandantin

Ali Ahmeti, kreu i BDI-së në Maqedoninë e Veriut dhe një ndër politikanët më të vjetër në trevat shqiptare, gjatë intervistës në Syri TV për “Çim...

Deklarata tronditëse e ish-këshilltarit të Trump/ Ngjela: Historia e tradhëtisë shqiptare po përsërit vetveten
Opinione 18:33 - 6 Korrik, 2020

Deklarata e ish-këshilltarit të Trump/ Ngjela: Historia e tradhtisë shqiptare po përsërit vetveten

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar lidhur me deklaratën e ish këshilltarit për Sigurimin Kombëtar të presidentit Trump në Uashington, John Bolton, i cili tha seHashim Thaçi,...

Lajme 21:45 - 29 Qershor, 2020

Njëri dorën, tjetri grushtin/ Rama me Thaçin sikletosen në korridorin e Presidencës

Një moment i sikletshëm është filmuar mes kryeministrit të Shqipërisë dhe Presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, në takimin e tyre pasditen e së hënës. Dy udhëheqësit...

Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit/ Rama bën lëvizjen e papritur
Politikë 13:08 - 29 Qershor, 2020

Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit/ Rama bën lëvizjen e papritur

Pas aktuakuzave ndaj presidentit Hashim Thaçi, kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme Prishtinën. Mësohet se në fokus të kësaj vizite zyrtare është situata në...

Kosova & Rajoni 17:03 - 28 Qershor, 2020

Akuzat nga Gjykata e Hagës/ Thaçi shtyn papritur konferencën e paralajmëruar

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmjen e sotme kishte lajmëruar se do u drejtohej qytetarëve me një fjalim nga zyra e tij, për herë...

Aktakuzat për Thaçin/ Paralajmërimi i analistit: Do të ketë një rigoditje edhe për Haradinajn
Kosova & Rajoni 20:39 - 26 Qershor, 2020

Aktakuzat për Thaçin/ Paralajmërimi i analistit: Do të ketë një rigoditje edhe për Haradinajn

Analisti Milaim Zeka ka folur rreth zhvillimeve të fundit në Kosovë ku presidenti Hashim Thaçi dhe kreu i PDK-së Kadri Veseli akuzohen për krime lufte nga...

“Ka pasur reflektim”/ Mazhoranca tërhiqet nga shkarkimi i Ilir Metës?
Politikë 20:10 - 26 Qershor, 2020

Meta në krah të Thaçit dhe Veselit/ I bindur në pafajësinë e tyre

Presidenti Ilir Meta shprehet i bindur për pafajësinë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Sipas Metës, Kosova,...