Connect with Us

All posts tagged "test"

Mjeku Alimehmeti bën kërkesën e papritur/ “Të futen masivisht antitrupat”
Shëndeti 23:35 - 24 Qershor, 2020

Mjeku Alimehmeti bën kërkesën e papritur/ “Të futen masivisht antitrupat”

Mjeku epidemiolog Ilir Alimehmeti kërkoi sërish të bëhen sa më shumë testime, pasi theksoi se është një mënrë e rëndësishme për të mbrojtur qytetarët. Alimehmeti tha...

Shëndeti 18:37 - 20 Qershor, 2020

Pëllumb Pipero jep përgjigjen e sinqertë/ Sa herë e ka bërë testin për koronavirusin

Mjeku Pëllumb Pipero është pyetur pasditen e sotme se sa herë e ka kryer testin e koronavirusit, meqënëse është në kontakt të vazhdueshëm me të infektuar...

Sociale 19:34 - 19 Qershor, 2020

“Ishim në varrimin e hallës”/ Budina: Silva Bino na kërkoi të bënim testin, nuk më ka dhënë dokument

Regjisori Robert Budina ka dhënë detaje rreth lajmit për infektimin e tij dhe të vëllait Edmond Budina me koronavirus. Regjisori tregoi se disa ditë më parë...

Lajme 18:30 - 19 Qershor, 2020

Polemikat për testin e Maturës/ Gjekmarkaj: Çdo maturant ka të drejtë të hedhë në gjyq ministrinë!

Analisti Agron Gjekmarkaj, njëherësh zv.dekan dhe pedagog pranë fakultetit të Historisë dhe Filologjisë, në departamentin e Gjuhë-Letërsisë dhe Gazetarisë, komentoi polemikat e lindura mes ministres së...

Zgjedhjet në Universitete/ Fuga "i përvishet" Shahinit: Do bëhen si votimet e 30 qershorit
Opinione 10:15 - 17 Qershor, 2020

Nga Artqan Fuga/ Ekspert karamelja, shurra e Turit dhe testi i maturës (mashurrës) !

Më thanë që një burrë kishte dalë te emisioni Opinion dhe ndër të tjera, pasi kishte thënëse se çfarë na duhen shkencat, rëndësi ka të komunikojmë,...

Lajme 15:08 - 16 Qershor, 2020

“Teksti është ndërtuar në mënyrë të qëllimshme”/ QSHA justifikon testin e letërsisë

Ditën e djeshme, në Qendrën e Shërbimeve Arsimore (QSHA), u zhvillua një takim, ku ishin të ftuar të gjithë të interesuarit, për të diskutuar mbi pretendimet...

Politikë 11:05 - 15 Qershor, 2020

“Testi i matematikës është zbuluar”/ Vokshi publikon fotot: Shahini të mbajë përgjegjësi

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi ka publikuar fotot e provimit të matematikës të cilat po qarkullojnë në rrjet, ndërkohë që maturantët janë duke zhvilluar provimin....

Bota 23:08 - 2 Qershor, 2020

SHBA test në kohë pandemie/ Votime paraprake në tetë shtete amerikane

Tetë shtete dhe Distrikti i Kolumbias po zhvillojnë zgjedhjet paraprake të martën, testi më i madh i gatishmërisë së zyrtarëve për të menaxhuar një rritje të...

Shëndeti 13:14 - 5 Maj, 2020

Gjurmimi i personave me COVID-19/ Mbretëria e Bashkuar nis testimin e aplikacionit

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka nisur provën e parë të një aplikacioni për gjurmimin e kontaktit këtë javë në një ishull të vogël në brigjet...

Shëndeti 14:26 - 29 Prill, 2020

Koronavirusi! Test i ri i antitrupave me saktësi 99%, aprovohet për përdorim në të gjithë Evropën

Një test i ri i antitrupave i cili pretendon se është 99 përqind i saktë për të kontrolluar nëse dikush është infektuar me koronavirus, është çertifikuar...

Shëndeti 14:22 - 15 Prill, 2020

Deputeti Alimadhi dhe mjeku Xhaxho rezultojnë negativ nga COVID-19/ Vijojnë të shtruar në spital

Deputeti Adriatik Alimadhi dhe mjeku Roland Xhaxho janë pjesë e listës së të shëruarve nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Alimadhi dhe mjeku Xhaxho kanë...

Politikë 11:26 - 15 Prill, 2020

“Rama bën testin e Covid-19 me emër fallso”/ Manjani: Tek tërmeti bëri viktimën duke përdorur të birin

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e gazetarit Artur Çani i cili tha se kryeministri Edi Rama ka bërë me emër fallso testin...

Bota 14:46 - 13 Prill, 2020

Kryeministri britanik “ia hedh” koronavirusit/ Del negativ në testin e fundit

Kryeministri britanik Boris Johnson tashmë është shëruar nga koronavirusi. Bëhet me dije se Johnson ka rezultuar negativ në testin e fundit për COVID-19. Johnson doli nga...

Lajme 15:33 - 1 Prill, 2020

A e ke bërë testin e koronavirusit?/ Ja si përgjigjet Basha

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se nuk e ka bërë testin për koronaviursin. Ai sqaron se nuk ka pasur asnjë simptomë të koronavirusit. “Nuk...

Bota 14:16 - 22 Mars, 2020

SHBA, testi për koronavirusin që nxjerr rezultatin për 45 minuta

Administrata amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka aprovuar një test të ri për koronavirusin që mund të nxjerrë rezultatin në 45 minuta. Të premten vonë,...

Sociale 21:10 - 20 Mars, 2020

“Ekipi shëndetësor duhet të testohet”/ Dr. Beqiri: Ministria e Shëndetësisë ka detyrim t’i sigurojë gjitha pajisjet

Ish-Ministri i Shëndetësisë dhe kirurgu i njohur Arben Beqiri ka folur për mënyrën se si duhet përballuar Koronavirusi në Shqipëri. Dr. Beqiri tha se vetëizolimi i...

Politikë 18:53 - 17 Mars, 2020

OBSH vlerësime për stafin mjekësor/ Tregon kur duhet bërë testi për koronavirusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Shqipëri ka shprehur vlerësimin dhe mirënjohjen ndaj punonjësve të shëndetit në Shqipëri, për angazhimin dhe përkushtimin e tyre ndaj qytetarëve në...

Sociale 12:03 - 8 Mars, 2020

59 raste të testuara për koronavirus/ Asnjë rast i konfirmuar në Shqipëri

Strukturat shëndetësore po vijojnë testimet për COVID-19, sipas përkufizimit të rastit, për çdo rast të dyshuar, në Laboratorin e Virologjisë pranë ISHP, ku në total numri...

Lajme 17:28 - 7 Janar, 2020

Zgjidhni personin që pëlqeni/ Çfarë zbulon për karakterin tuaj

Ky test bazohet në praktikën e vlerësimit të karakterit ose personalitetit të një personi nga pamja e jashtme, veçanërisht fytyra dhe e ashtuquajtura gjenetikë e sjelljes....

Sociale 18:36 - 3 Dhjetor, 2019

“Tërmeti ishte test për ndërtimet”/ Inxhinieri: Duhet të revizionojmë metodikën e projektimit

Inxhinieri i ndërtimit Arben Meçe shprehet se tërmeti i 26 nëntorit ishte një test serioz mbi mënyrën e ndërtimit në vendin tonë. Sipas tij për herë...

test kush e theu vazon
Aktualitet 22:50 - 31 Mars, 2019

Test/ Kush e ka thyer vazon?

Fëmija   A Me shumë mundësi ky fëmijë ka qenë zgjedhja juaj e parë. Ndërkohë që të tjerët janë duke parë, ai ka anuar kokën si të...

shenja shtatzeni
Aktualitet 13:44 - 28 Mars, 2019

Kur nuk i beson testit të shtatzënisë/ Këto janë shenjat që tregojnë se je shtatzënë

1 Nuk ju vijnë periodat:  Nëse jeni duke përdorur kontraceptivë ose jo një periodë e humbur është gjithnjë një shenjë shtatzënie dhe këtë e dini të...

Aktualitet 20:20 - 20 Mars, 2019

Test/  A ke dy minuta kohë për të gjetur se çfarë nuk shkon në këtë imazh?

Mund të të duket sikur në imazh shihni një kuzhinë të thjeshtë, me pjata, gota, tavolinë, por ka diçka që nuk shkon. A provove të fokusohesh...