Connect with Us

All posts tagged "tesione"

Politikë 08:41 - 17 Maj, 2020

Ish-deputetja “u bën ballë” policisë/ Çan kordonin dhe vrapon drejt bashkisë

Vijojnë tensionet tek Teatri Kombëtar ku prej orëve të para të mëngjesit të sotëm ka filluar shembja e godinës së Teatrit. Mbështetësit e teatrit janë përplasur...

Bota 19:08 - 1 Mars, 2020

Refugjatët bëhen “mollë sherri”/ Tensione në kufirin Turqi-Greqi, hidhet gaz lotsjellës

Një situatë e tensionuar është krijuar sot në kufirin Turqi-Greqi për shkak të fluksit të madh të refugjatëve. Mediat greke raportojnë se forcat e policisë greke...