Connect with Us

All posts tagged "terrori"

Kronika 09:33 - 10 Tetor, 2019

“Ndal arrestimet dhe terrorin”/ Berisha “ultimatum” Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar një thirrje të fortë sot kryeministrit Edi Rama të ndalë terrorin dhe arrestimet ndaj protestuesve të Unazës së re. Në...

Aktualitet 13:17 - 5 Prill, 2017

Dhuna e terrori në vendlindjen time, Preshevë

Isha një student i ri me plot energji, me ëndrra rinore, se një ditë do të  bëhesha një Jurist i mirë, Advokat e Gjyqëtar dhe do...

Bota 23:04 - 14 Nentor, 2015

E PLOTË/Dominon pista e tre komandove siriane, depërtuar përmes refugjatëve

Tre sulmuesit “Commandos” vetëvrasëse kanë koordinuar veprimin e tyre. Për ekspertët, këta vrasës të ftohtë dhe të trajnuar mund të janë trajnuar në kampet e trajnimit...

Aktualitet 12:28 - 10 Tetor, 2015

Biznesi në klimë tmerri

Rritja e tejskajshme e gjobave në ndryshimet për procedurat konsiderohet e frikshme nga sipërmarrësit dhe ekspertët, teksa bizneset tremben se ajo do të shtojë abuzimet nga...

Aktualitet 08:11 - 15 Gusht, 2015

SHBA: Dënohet shqiptari për përpjekje terroriste

Një qytetar shqiptar, banor i Bruklinit në Nju Jork, u denua me 16 vjet burg për përpjekje dhe bashkëpunim për t’u dhënë mbështetje materiale terroristëve. Në...

Aktualitet 22:10 - 11 Janar, 2015

Sekreti i Asadit

Dëshmitë që tregojnë përpjekjet siriane për prodhimin e armës bërthamore Nga Erik Folat DER SPIEGEL Për vite të tërë, mendohej se Izraeli ia kishte dalë të...

Aktualitet 07:32 - 10 Janar, 2015

Fund i pёrgjakshёm i dramёs sё pengjeve nё Francё

Me njё sulm tё dyfishtё forcat franceze tё sigurisё u dhanё fund dy dramave tё pengjeve nё zonёn e rrethinave tё Parisit. Tre pengmarrёsit dhe tё...