Connect with Us

All posts tagged "termeti"

Rikthehen lëkundjet e tërmetit/ Ja ku ishte epiqendra
Aktualitet 08:45 - 24 Shtator, 2020

Tërmeti në Elbasan/ Ministria e Mbrojtjes jep detajet zyrtare

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me tërmetin me magnitudë 4.5 ballë, të shkallës Rihter, i cili godi vendin tonë pas mesnatës së...

TRikthehen lëkundje e tërmetit gjatë natës/ Ja epiqendra
Kronika 08:28 - 23 Shtator, 2020

Mëngjesi nis me lëkundje tërmeti në Shqipëri/ Ja ku ishte epiqendra

Mëngjesi i sotëm ka nisur me lëkundje tërmeti në Qarkun e Durrësit. Lëkundjet me magnitudë 3.6 të shkallës rihter janë regjistruar në orën 05:30 herët në...

“Mori në dorë “frrerët e Durrëst?”/ Rama e përgënjeshtron: Kam qenë dhe do të jem në Vlorë!
Politikë 10:30 - 21 Shtator, 2020

Video-“Vazhdoni me mashtrime”/ Ramës i dështon propaganda, qytetarët i nxjerrin “bojën’

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke kujtuar tërmetin e 21 shtatorit, të ndodhur një vit më parë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama...

Banesa e shkaterruar  nga tërmeti/ Kryefamiljari: Duam ndihmë, tavani ka rënë komplet
Aktualitet 09:53 - 18 Shtator, 2020

Banesa e shkatërruar nga tërmeti/ Kryefamiljari: Duam ndihmë, tavani ka rënë komplet

Tërmeti i 26 nëntorit dëmtoi shumë familje në Shijak. Një prej tyre ishte dhe banesa e Sali Kokomanit në fshatin Gjepal në Shijak. Shefi i kabinietit...

Në shtëpi ende pa dokumente/ Familjarët e viktimave të Thumanës kërkojnë ndihmë nga shteti
Sociale 21:10 - 15 Shtator, 2020

Në shtëpi ende pa dokumente/ Familjarët e viktimave të Thumanës kërkojnë ndihmë nga shteti

Janë të strehuar në shtëpi por ende nuk kanë marrë dokumentin e pronësisë. Kjo është historia e 3 familjeve nga Thumana, të cilave tërmeti i 26 nëntorit u shkatërroi banesën...

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze
Politikë 12:43 - 11 Shtator, 2020

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze

Rreth dy javë më parë, CNA.al raportoi në lidhje me një skandal, në të cilin është përfshirë ministri i  Brendshëm, Sandër Lleshaj. Bëhet fjalë për blerjen...

Albina Vuka
Politikë 10:00 - 11 Shtator, 2020

Dëshmia tronditëse/ “Çadra na zë frymën. Fëmijët i kam futur në shtëpinë e shembur nga tërmeti”

Tërmeti i 26 nëntorit dhe braktisja shtetërore vazhdojnë të prodhojnë pasiguri tek banorët që u prekën prej tij. Banorja e Lezhës Albina Vuka, së cilës shtëpia...

Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek
Politikë 22:21 - 10 Shtator, 2020

Zgjerimi detar i Greqisë/ Rama tregon dy telefonatat me kryeministrin grek

Kryeministri Edi Rama teksa ka sqaruar çështjen zgjerimit të Greqisë në detin Jon, ka treguar dy telefonatat e bëra me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis. Rama bëri...

Basha ashpërson tonet/ "Asgjë nuk e përdhos dot luftën çlirimtare, Thaçi e Veseli me kauzën e lirisë"
Politikë 18:34 - 10 Shtator, 2020

Deklarata e Manjola Cakonit/ Basha i kërkon llogari Ramës: Jepi fund teatrit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas publikimit të videos së Manjola Cakonit, e cila ka humbur dy pjesëtarë të familjes në tërmetin tragjik...

Lëkundje tërmeti në Vlorë/ Sa ballë ishte
Kronika 08:49 - 10 Shtator, 2020

Lëkundje tërmeti në Durrës/ Ja sa ballë ishte

Lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në Durës. Sipas EMSC, lëkundjet kanë qenë të magnitudës 3.5 ballë, të shkallës rihter, në veri të...

Video-“Ta hapim aeroportin e Vlorës në fund të 2020”/ Grida Duma nxjerr “bllof” Ramën
Politikë 16:51 - 9 Shtator, 2020

“Seriali me regji të Ramës vazhdon”/ Duma: Banorët e Thumanës vuajnë pasojat

Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma akuzon kryeministrin Edi Rama se nuk ka marrë masa pas tërmetit të 26 Nëntorit në Thumanë. Përmes një deklarate për mediat...

Nga tërmeti te koronavirusi/ Ahmetaj analizë për ekonominë, humbjet që solli pandemia
Ekonomi 12:59 - 2 Shtator, 2020

Nga tërmeti te koronavirusi/ Ahmetaj analizë për ekonominë, humbjet që solli pandemia

Ministri i Shtetit për Rindërtimin dhe koordinatori i situatës ekonomike në kohën e pandemisë, Arben Ahmetaj, ka bërë një analizë për ekonominë. Ahmetaj thotë se ekonomia...

Buxhuku zbulon fajtorin/ Kriza ekonomike nuk lidhet me pandeminë
Ekonomi 12:20 - 1 Shtator, 2020

Buxhuku zbulon fajtorin/ Kriza ekonomike nuk lidhet me pandeminë

Administratori i përgjithshëm i ‘Konfindustrias’, Gjergj Buxhuku tha  se kriza në ekonominë shqiptare nuk lidhet drejtpërdrejtë me pasojat nga tërmeti apo pandemia, pasi sipas tij situata në ekonominë shqiptare ka...

Merr fund arratia e Skerdilajd Bellos/ Arrestohet pas 9 muajsh ish-punonjësi i ALUIZNI-t
Kronika 13:35 - 27 Gusht, 2020

Merr fund arratia e Skerdilajd Bellos/ Arrestohet pas 9 muajsh ish-punonjësi i ALUIZNI-t

Policia ka njoftuar sot se ka marrë fund arratia e Skerdilajd Bellos, ish-punonjësit të ALUIZNI-t në Durrës. Mësohet se 30-vjeçari Bello ka rënë në prangat e...

Skandali/ Si vidhen fondet për tërmetin/ Asnjë lek për të dëmtuarit
Denoncim 14:42 - 21 Gusht, 2020

Skandali-Si vidhen fondet për tërmetin/ Asnjë lek për të dëmtuarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit paratë e fondeve për tërmetin nuk po shkojnë tek të dëmtuarit, por po vidhen....

Rindërtimi pas tërmetit/Ahmetaj: Familjet e prekura do hyjnë në banesa të reja para 1 janarit
Politikë 13:20 - 16 Gusht, 2020

Rindërtimi pas tërmetit/Ahmetaj: Familjet e prekura do hyjnë në banesa të reja para 1 janarit

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, inspektoi punimet e 10 shtëpive të para që po rindërtohen në Xhafzotaj, pasi u shembën nga tërmeti tragjik i...

Në Thumanë, gati ndërtimi i shtëpive/ Elvis Naçi: Amaneti i donatorëve do të shkojë në vend
Sociale 21:26 - 4 Gusht, 2020

Në Thumanë, gati ndërtimi i shtëpive/ Elvis Naçi: Amaneti i donatorëve do të shkojë në vend

Elvis Naçi njofton përmes një statusi në rrjetet sociale se me fondet e mbledhur a nga Fondacioni që ai drejton, po vijon puna për rregullimin e...

Video-“O kryemashtrus, nxjerr familjet që po vdesin për bukë”/ Ramës i dështon propaganda, “masakrohet” nga qytetarët
Politikë 10:55 - 23 Korrik, 2020

Edi Ramën nuk e do as Zoti

Në vitin 2013, pas një darke me ngjala me Ilir Metën, në atë kohë kryetar i LSI-së, në 1 prill, Edi Rama shpalli aleancën me LSI-në,...

"Hapja e listave në të mirë të vendit"/ Rama: Nuk ia ndalojmë koalicionet opozitës
Politikë 12:15 - 7 Korrik, 2020

Plani për rindërtimin e Kombinatit pas tërmetit/ Rama: Impuls i ri për zonën

Kryeministri Edi Rama, ishte i pranishëm sot në një aktivitet, ku u prezantua plani për rindërtimin e Kombinatit, pas tërmetit të 26 nëntorit. Gjatë fjalës së...

U dëmtua nga tërmeti/ Nis puna për rindërtimin e shkollës në Rrogozhinë, Ahmetaj inspekton punimet
Politikë 17:48 - 4 Korrik, 2020

U dëmtua nga tërmeti/ Nis puna për rindërtimin e shkollës në Rrogozhinë, Ahmetaj inspekton punimet

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, ka qenë sot në Rrogozhinë ku kanë nisur punimet për rindërtimin e shkollës 9-vjeçare dhe kopshtit parashkollor në fshatin Gosë e...

I refuzoi ftesën për takim/ Rama-Bashës: Mos humb kohë me dokrra të vjetra, eja në tryezë
Politikë 13:45 - 28 Qershor, 2020

Rama jep lajmin e mirë/ Javën e ardhshme nis ndërtimi i banesave të dëmtuara nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama, bën me dije se në kuadër të Rindërtimit nga tërmeti i 2,  aktualisht po punohet në 33 kantierë shkollash të reja. Ndërsa shton se...

Sociale 10:22 - 26 Qershor, 2020

Banorët e Vorës kundër planit për prishjen e banesave/ Protestojnë para bashkisë

Në kuadër të planit të rindërtimit bashkia Vorë ka marrë vendimin për të shembur 12 pallate dhe rreth 70 objekte, të cilat janë dëmtuar nga tërmeti...

Qeveria miraton fondin e rindërtimit/ Si do ndahen 4.85 mld lekë në 5 bashki
Sociale 19:03 - 25 Qershor, 2020

U dëmtuan nga tërmeti/ Këshilli bashkiak vendos të shembë 19 pallate

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar sot një takim online, ku janë marrë disa vendime të rëndësishme. Mësohet se është vendosur për shembjen e 19 pallateve,...