Connect with Us

All posts tagged "tërhiqet"

Aktualitet 16:45 - 24 Maj, 2019

Vazhdon sulmi ndaj Bindjes/ Rama dhe Basha drejt marrëveshjes

Pas Salvador Kaçaj dhe Bledar Sinellës ditën e sotme është tërhequr nga gara për zgjedhjet e 30 Qershorit kandidati i Bindjes Demokratike për Kamzën, Ylber Gjata....

bindja gabon ne lezhe
Aktualitet 16:23 - 20 Maj, 2019

Bindja gabon në Lezhë/ Një Lulzims tërhiqet nga gara

Kandidati i Bindjes Demokratike për bashkinë e Lezhës, Salvador Kaçaj është tërhequr nga gara për zgjedhjet e 30 Qershorit. Në deklaratën e tij Kaçaj shkruan se...

rama shet vangjush dakon
Aktualitet 20:51 - 18 Maj, 2019

Tërhiqet Rama/ Dorëzon Vangjush Dakon në Prokurori

Kryeministri Edi Rama deri sot paradite, I ka quajtur përgjimet e dosjes 399 përgojime. Që në kohën kur kanë dalë në dritë përgjigmet e dosjes 339,...

Aktualitet 22:23 - 13 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Tërhiqet nga gara kandidati opozitar për bashkinë e Lushnjes

Nënkryetari i Aleancës Kuq e Zi, Adriatik Leka , kandidat për Kryetar Bashkie në Lushnje është tërhequr nga gara në zgjedhjet lokale. Zoti Leka në një...

Aktualitet 14:37 - 1 Prill, 2019

Tërhiqet Gent Ibrahimi/ Eliminohet “doktori i shkencave”, në garën për kryeprokuror

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shpallur sot fillimin e procedurës për përzgjedhjen e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Janë nëntë kritere që kandidatët duhet të...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 16:06 - 18 Mars, 2019

Kriza politike/ Tërhiqet PS?

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, pyetjes se sa është e gatshme të tolerojë PS-ja që vendit ti kthehet stabiliteti politik refuzoi t’i përgjigjet...

Aktualitet 13:07 - 6 Dhjetor, 2018

Tërhiqet Nikolla/ Anullohet VKM për provimet e mbartura

Pas tre ditësh protesta nga studentët për heqjen e tarifave për provimet e mbartura, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka zhvilluar një takim me rektorët e...

Showbizz 23:51 - 1 Shkurt, 2016

Cindy Crawford tërhiqet nga moda

Supermodelja e njohur Cindy Crawford, ka lajmëruar se do të tërhiqet nga moda, në shkurt, muaj kur bukuroshja amerikane mbush 50 vjeç. “Jam e sigurtë që...

Showbizz 20:40 - 23 Nentor, 2015

Si tërhiqet vëmendja? Pa reçipeta dhe pa mbathje

Ka gjithmonë një nga ato yjet periferikë që kërkojnë të tërheqin vëmendjen në American Music Aëards. Pas Bleona Qeretit, sivjet ishte radha e Christian Milian. 34-vjeçarja...