Connect with Us

All posts tagged "tepelene"

Kronika 08:53 - 21 Maj, 2020

Operacion anti-kanabis në Tepelenë/ Kapen “mat” tre persona, procedohet edhe kryeplaku

Policia ka zhvilluar një operacion anti-kanabis në Tepelenë, ku janë identifikuar sasi gati për t’u mbjelle në fshatin Veliqot dhe Hormove. Mësohet se në kuadër të...

Kronika 13:17 - 14 Prill, 2020

U arratis nga burgu i Bënçes/ Kapet pas 500 metrash ndjekje i dënuari

Një i burgosur është arratisur nga burgu i Bënçes në Tepelenë. I dënuari, Eduard Kaçaj, ka arritur të kalojë të gjithë masat e sigurisë duke u...

Kronika 20:30 - 18 Shkurt, 2020

Përfshihet nga flakët një banesë në Tepelenë/ Zjarrfikësit në vendngjarje

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në fshatin Beçisht të Tepelenës. Nga informacionet paraprake, raportohet se fatmirësisht nuk ka të lënduar. Banesa ndodhet...

Opinione 20:27 - 9 Shkurt, 2020

Nga Luçiano Boçi/ Vrasja e mësuesit

Mësuesit e shkollës në Krahës të Tepelenës, humbën jetën rrugës së kthimit, pas ndarjes me nxënësit e tyre. Ngjarja e rëndë tronditi familjarët, por dhe kolegët...

Denoncim 17:23 - 8 Shkurt, 2020

Dy mësues humbën jetën në aksident/ Berisha dënon qëndrimin përçmues nga qeveria

Një aksident tragjik më pasojë vdekjen e dy mësuesve ka ndodhur dje në Memaliaj. Mësuesit që humbën jetën ishin duke u kthyer nga shkolla në fshatin...

Kronika 08:14 - 10 Janar, 2020

E rëndë/ Gjendet i mbytur në lumë një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tepelenë, ku një trup i pajetë është gjendur i mbytur në lumin e fshatit Maricaj. Burime nga policia bëjnë...

Kronika 22:12 - 8 Janar, 2020

Gjendet e djegur një makinë në Tepelenë/ Dyshimet e para

Një makinë është gjendur e djegur në Tepelenë. Mësohet se makina e djegur është e tipit “Ford” dhe në pronësi të shtetasit Dejvi Sula. Paraprakisht dyshohet...

Kronika 08:55 - 7 Janar, 2020

“Çmendet” i riu/ Plagos babain me thikën e bukës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në Tepelenë, ku një i ri ka sulmuar babain e tij me thikën e bukës. Mësohet se...

Kronika 23:12 - 6 Janar, 2020

Plagos babain me thikë/ Arrestohet i riu në Tepelenë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tepelenë. Një i ri, në konflikt e sipër ka sulmuar babain e tij me thikë, duke...

Denoncim 08:50 - 6 Dhjetor, 2019

Ngjarja e rëndë në Tepelenë/ Zbardhen detajet tronditëse, lidhja me kreun e PS

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e djeshme denoncimin e një qytetari, ku ky i fundit, zbukon detaje tronditëse në lidhje me ngjarjen e rëndë në...

Kronika 22:24 - 5 Dhjetor, 2019

Atentati ndaj vëllezërve në Tepelenë/ Berisha nxjerr detaje: Ishin kushërinjtë e kryetarit të partisë Rilindase

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital i cili jep informacione mbi atentatin e djeshëm në Tepelenë. Sipas mesazhit të qytetarit, dy vëllezërit...

Kronika 21:29 - 4 Dhjetor, 2019

Atentati me një viktimë në Tepelenë/ Policia jep detaje

Policia e Tepelenës ka dhënë detajet e para për atentatin në Tepelenë, ku mbeti viktimë 47 vjeçari Artur Bresha dhe u plagos vëllai i tij Artan...

Kronika 20:51 - 4 Dhjetor, 2019

Atentat ndaj dy vëllezërve/ Njëri humb jetën, tjetri në gjendje të rëndë

Detaje të reja kanë dalë lidhur me atentatin e mbrëmjes së sotme në Tepelenë. Si pasojë e të shtënave me armë ka mbetur i vrarë Artur...

Kronika 20:39 - 4 Dhjetor, 2019

Të shtënat me armë zjarri tronditin qytetin / Plagoset një person

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Tepelenës ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person. Raportohet se...

Kronika 13:05 - 5 Tetor, 2019

Përfituan shuma të mëdha parash me tender fiktiv/ Jepet masa e sigurisë për katër ish-zyrtarët  

Gjykata e Shkallës së Parë e Gjirokastrës ka dhënë masat e arrestit me burg, për zyrtarin dhe ish zyrtarin e Shërbimit Spitalor të Tepelenës, të cilët...

Kronika 11:14 - 3 Tetor, 2019

Përfituan shuma të mëdha parash me tender fiktiv/ Prangosen katër ish-zyrtarë

Katër ish-zyrtarë të Shërbimit Spitalor në Tepelenë kanë rënë në prangat e policisë, pasi kanë abuzuar me detyrën. Sipas uniformave blu, ish-zyrtarët e lartë, mes të...

Kronika 16:19 - 25 Gusht, 2019

Parakalimi i gabuar/ Përplasen tre makina në Tepelenë

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Tepelenë në afërsi të fshatit, Kras. Sipas të dhënave paraprake, mësohet se në aksident jaën përfshirë...

Kronika 12:34 - 23 Gusht, 2019

Tepelenë/ Merr flakë kurora e gjelbër

Një zjarr masiv ka rënë gjatë paradites së sotme në malin e Trebeshinës, në Tepelenë, e quajtur ndryshe edhe si “kurora e gjelbër”. Mësohet se flakët...

Kronika 11:40 - 4 Gusht, 2019

I vuri flakën Range Roverit në Sarandë/ Prangoset 25 vjeçari

Policia ka arrestuar sot një person i cili dyshohet të jetë autori i djegies së një makine në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë...

Aktualitet 11:32 - 9 Korrik, 2019

Shkundet jugu i Shqipërisë/ Ja epiqendra e tërmetit

Një tërmet me 3.4 ballë i shkallës Rihter ka goditur jugun e Shqipërisë, sot rreth orës 08:28 Sikurse bën të ditur IGJEUM, epiqendra e tërmetit ka...

Aktualitet 08:32 - 8 Korrik, 2019

Foto-Sekuestrohet 46 kg drogë/ Arrestohet poseduesi

Policia në Tepelenë ka bërë të mundur finalizimin e një operacioni të koduar “kanionet”, duke goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve....

Aktualitet 18:14 - 24 Maj, 2019

Denoncimi/ Kryebashkiaku i Ramës merr në “mbrojtje” parcelat e drogës

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një efektivi policie i cili shkruan se Tepelena është e mbushur me parcela dorge në pronësi të...

Aktualitet 09:11 - 30 Prill, 2019

Ndërron jetë një i burgosur/ Mister shkaqet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tepelenë, ku një i burgosur rreth 50 vjeç, ka ndërruar jetë. Mësohet se viktima është Artur Zhupa, 50 vjeç,...