Connect with Us

All posts tagged "tensionuar"

Aktualitet 21:17 - 28 Qershor, 2019

Video-Situatë e tensionuar në Dibër/ Protestuesit përplasen me Policinë

Dhjetra simpatizantë të Partisë Demokratike dhe të opozitës po protestojnë kundër zgjedhjeve të 30 Qershorit. Nën thirrjet “E duam Shqipërinë si gjithë Europa” protestuesit në Dibër...

Aktualitet 17:49 - 26 Qershor, 2019

Situata e tensionuar politike/ Ilir Meta bën kërcënimin e radhës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë një takimi me ministrin e jashtëm hungarez, Peter Szijjarto, komentoi situatë politike në vend. Meta bëri thirrje për dialog mes...

Aktualitet 17:42 - 20 Qershor, 2019

Video-Situatë e tensionuar në aksin Lezhë-Shkodër/ Militantë të PD-së pritë Ramës

Kryeministri Edi Rama pritet të zhvillojë një takim elektoral rreth orës 19:00 në qytetin e Shkodrës. Për këtë takim elektoral bashkia e Shkodrës nuk ka dhënë...

Aktualitet 17:12 - 20 Qershor, 2019

Situata e tensionuar politike/ Imzot George Frendo apel qytetarëve

Kreu i kishës katolike, Imzot George Frendo, në një deklaratë për mediat ,ka reaguar për situatën politike në vend. Ai ka bërë thirrje për qetësimin e...