Connect with Us

All posts tagged "tension"

Aktualitet 10:51 - 19 Tetor, 2020

Dita e 5 e grevës/ Gratë naftëtare të Ballshit bëjnë thirrje: Të dalim nga kjo dhomë skëterrë!

Rëndohet shëndeti i naftëtareve të Ballshit të cilët kërkojnë rrogat e tyre. Dy prej grevisteve janë me tension të lartë dhe për t’i ndjekur ka ardhur...

Katër arsye pse shqiptarët nuk e urrejnë grekun/ Si u manipulua vdekja e fëmijës në Kakavijë  
Sociale 13:34 - 16 Gusht, 2020

Publikohen pamjet/ Momentet e tensionit mes qytetarëve dhe policisë në Kakavijë

Publikohen videot me momentet e tensionit mes punonjësve të policisë dhe qytetarëve që duan të shkojnë në Greqi. Tensionet u regjistruan paraditen e sotme në pikën...

Tensionohet situata në Kakavijë/ Qytetarët përplasen me policinë
Aktualitet 11:36 - 16 Gusht, 2020

Tensionohet situata në Kakavijë/ Qytetarët përplasen me policinë

Pala greke ka pezulluar punën pak minuta më parë, për shkak se është plotësuar kuota e qytetarëve që lejohen të hyjnë në shtetin fqinj. Kjo situatë...

Maqedonia e Veriut në tension/ Humbin jetën 8 të infektuar, regjistrohen 94 raste të reja
Kosova & Rajoni 17:08 - 16 Korrik, 2020

Maqedonia e Veriut në tension/ Humbin jetën 8 të infektuar, regjistrohen 94 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar pozitive nga 830 testime, 94 raste të reja. Konkretisht rastet me Covid-19 janë konfirmuar 49...

Sport 11:14 - 24 Qershor, 2020

Situatë kaotike te Partizani, Sormani braktis stërvitjen

Te Partizani nuk ka qetësi as pas dy fitoreve radhazi. Në stërvitjen e djeshme, të zhvilluar në orën 09:30 në kompleksin “Football Republic”, situata ka precipituar...

Aktualitet 12:26 - 29 Qershor, 2019

Tensione në Dibër/ Protestuesit kërkojnë lirimin e të arrestuarve

Situata në Dibër vijon të mbetet ende e tensionuar. Pas arrestimit të 13 personave, sërish përfaqësuesit e opozitës joparlamentare  atje janë hedhur në protestë. Të mbledhur...

Aktualitet 18:31 - 13 Prill, 2019

Tension para Kryeministrisë/ Protestuesit sulmojnë me domate dhe bojë

Protestuesit e opozitës veç flakadanëve edhe bojës së hedhur në drejtim të Kryeministrisë kanë zgjedhur dhe një formë tjetër dhune ndaj godinës. Në shenjë mbështetje ndaj...

Aktualitet 11:53 - 1 Prill, 2019

Seancë dhe protestë/ E mërkura e tensionuar me opozitën në rrugë

Seanca parlamentare e radhës do të mbahet të mërkurën. Vendimi është marrë nga Grupi Parlamentar i PS, në mbledhjen e sotme. Seanca do të mbahet në...

Aktualitet 11:58 - 11 Mars, 2019

Foto-Shembja e shtëpive/ Banorët përplasen me policinë,nuk kursejnë fëmijët

Disa familje në afërsi të shkollës “Petro Nini Luarasi” kanë ndërmarrë hapa ekstreme, duke u shtrirë në rrugë, për të mos lejuar shembjen e shtëpive të...

kryemadhi: na provokoi policia
Aktualitet 21:18 - 26 Shkurt, 2019

Tensioni në protestë/ Kryemadhi: U provokuam nga Policia

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e qenë prezente në emisionin “Tempora” në Ora Neës ka denoncuar përdorimin e gazit lotsjellës nga ana e Policisë. Sipas Kryemadhit,...

Aktualitet 19:45 - 6 Janar, 2019

Nëse vuani nga tensioni i lartë i gjakut, ky është çaji që duhet të përdorni

Shumë persona vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut, madje vuajnë që ta mbajnë të stabilizuar. Tashmë është gjetur një zgjidhje. Çaji Hibiscus është i vetmi që mund...

Life Style 14:53 - 12 Dhjetor, 2018

Ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që keni

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë njerëz përballen. Ndërsa shumica e njerëzve që...

Aktualitet 18:28 - 17 Nentor, 2018

“Qeveria ka vdekur, poshtë hajdutët”/ Tensionohet protesta në Astir

Banorët e Astirit i janë drejtuar makinave të rënda të kompanisë Salillari, që janë pozicionuar për të filluar punimet ditën e nesërme. Banorët kanë paralajmëruar përshkallëzimin...

Aktualitet 10:46 - 4 Nentor, 2018

Tensionohet situata/ Banorët e ‘Astirit’ bllokojnë rrugën

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë e kanë zhvendosur protestën e tyre nga trotuaret, në mes të rrugës. Ata janë vendosur në mes të rrugës...

Aktualitet 12:10 - 11 Korrik, 2018

Tension- Greqia dëbon 2 diplomatë rusë/ Reagon ashpër Rusia

Qeveria greke ka vendosur të dëbojë dy diplomat rusë, ndërsa i ka ndalur hyrjen edhe dy diplomatëve të tjerë. Diplomatët rusë akuzohen se kanë influencuar me...

Aktualitet 11:18 - 7 Qershor, 2018

Tension në Kuvend/ Basha përsërit skenarin

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka njoftuar ndërprerjen e seancës plenare për të dytën herë, pas rezistencës së kreut të PD-së, Lulzim Basha për të mbajtur...

Aktualitet 11:11 - 31 Maj, 2018

Tension në Kuvend/ Ruçi largon mediat

Rikthimi në seancë plenare dhe uzurpimi i foltores për të tretën herë nga opozita, ka acaruar kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi i cili ka njoftuar ndërprerjen...

Aktualitet 11:58 - 10 Maj, 2018

Tension në Kuvend/ Opozita bllokon foltoren

Pasi ka ripërsëritur dhe në herë akuzat ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe ndërsa ka paralajmëruar nxjerrjen e fakteve të reja, kreu i  Partisë Demokratike...

Aktualitet 08:52 - 15 Prill, 2018

Rritet tensioni, Llalla sulmon ambasadorin Lu/ Dosja i kalon te Krimet e Rënda

Çështja penale kundër ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla e nisur një muaj më parë për 4 akuza nga Prokuroria e Durrësit, mësohet se është transferuar në Prokurorinë e...

Aktualitet 18:20 - 13 Prill, 2018

Tensionet në Kuvend/ Mustafaj: Spektakël politik, tregon se…

Publicisti Besnik Mustafaj ishte i ftuar në rubrikën “Opinion” në televizionin News24, ku ka bërë një analizë të aktualitetit politik dhe përplasjeve në parlament mes opozitës...

Kronika 12:29 - 31 Mars, 2018

Tension në “Rrugën e Kombit”/ Nuk tërhiqen protestuesit

Protesta e nisur rreth një orë më parë nga qytetarë të Kuksit, por jo vetëm, me qëllim heqjen e tarifës për “Rrugën e Kombit”, vijon të...

Aktualitet 17:56 - 30 Mars, 2018

Avionë luftarakë sërish mbi Luginën e Preshevës/ Qytetarët në panik (Video)

Avionët ushtarak të Serbisë edhe sot kanë shqetësuar banorët e Preshevës. Që nga mëngjesi aeroplanet luftarakë kanë fluturuar mbi Luginë shumë afër vijës ajrore, shkruan Indeksonline....

Aktualitet 19:51 - 29 Mars, 2018

Dëbimi i diplomatëve rus/ Rusia hakmerret ndaj SHBA-ve

Pas dëbimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës së 60 diplomatëve rusë, ka reaguar edhe Moska zyrtare. Ajo i është kundërpërgjigjur SHBA-ve me të njëjtën monedhë,...