Connect with Us

All posts tagged "tenderi"

Politikë 09:27 - 19 Shtator, 2020

Skandali/ KESH, 140 milionë lekë për “qyfyre” (festa dhe humor)

Jo pa qëllim po përdorim në titull fjalën “qyfyre” për të treguar se ku shkojnë lekët e shqiptarëve dhe si i përdorin Korporatat, si ajo e...

Tenderi 1.2 miliardë dollarë/ Sa e bleu Rama heshtjen e Bashës për rrugën Milot-Fier
Politikë 13:10 - 12 Shtator, 2020

Tenderi 1.2 miliardë euro/ Sa e bleu Rama heshtjen e Bashës për rrugën Milot-Fier?

Në fillim të korrikut 2020, CNA.al denoncoi aferën për ndërtimin e segmentit rrugor Milot-Fier. Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka thënë dhe vlerën e cila është 1.2 miliardë...

Politikë 09:25 - 31 Gusht, 2020

Hapet tenderi për Lotin e dytë të rrugës Korçë-Ersekë/ Afati për dorëzimin e kërkesave

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka hapur tenderin për lotin e dytë të rrugës, Korçë-Ersekë. Mësohet se fondi limit për këtë lot, është 2.399.999.882,41 Lekë, ndërsa kohëzgjatja e...

“Ka presh të freskët”/ Qefalia i “Dajtit” fiton “në tavolinë” tenderin 1.5 mln euro për Burgjet
Denoncim 11:01 - 29 Gusht, 2020

“Ka presh të freskët”/ Qefalia i “Dajtit” fiton “në tavolinë” tenderin 1.5 mln euro për Burgjet

Kompania “Dajti Park 2007”, e themeluar nga administratori i Njësisë Dajt, Kujtim Qefalia dhe nën kontrollin e vëllait të tij, Lulzimit, ka bindur Komisionin e Prokurimit...

Shpallet tenderi/ 14 milonë euro për projektin e Piramidës
Ekonomi 17:31 - 10 Gusht, 2020

Shpallet tenderi/ 14 milonë euro për projektin e Piramidës

Piramida e Tiranës do t’i kthehet kryeqytetit, sipas një projekti të prezantuar më herët, si një qendër inovacioni që do t’i përkasë kryesisht të rinjve. Projekti...

Gjiknuri “braktis” parlamentin/ Murrizi zbulon ku ndodhet deputeti socialist
Politikë 11:27 - 29 Korrik, 2020

“Ua jap unë adresën e prokurorisë”/ Murrizi “përplaset” me Lleshajn: Ti je në gjumë kur vinë paratë, kush ta ka kafshuar gjuhën?

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me debate mes deputeti demokra Myslim Murrizi dhe ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj. Deputeti Murrizi tha nga...

“Pangopësi edhe në kohë pandemie”/ Murriz zbulon tenderin skandaloz të Ministrisë së Brendshme
Politikë 11:16 - 29 Korrik, 2020

“Babëzi edhe në kohë pandemie”/ Murrizi zbulon tenderin skandaloz të Ministrisë së Brendshme

Deputeti demokrat Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka hedhur akuza të forta në drejtimtë mazhorancës. Deputeti Murriz theksoi se babëzia e tenderave nuk...

Tenderi për rrugën Milot-Fier/ Balluku: Ka zgjidhje edhe për ata që s’duan të paguajnë
Politikë 12:35 - 9 Korrik, 2020

Tenderi për rrugën Milot-Fier/ Balluku: Ka zgjidhje edhe për ata që s’duan të paguajnë

Hapet tenderi i rrugës Milot-Fier, e propaganduar nga qeveria si projekti më madhor, e cila do të jetë me pagesë. Gjatë fjalës së saj në Kuvendin...

Kush është Mirel Mërtiri, njeriu i inceneratorëve, ortaku i Ben Blushit, i dënuar nga gjykatat
Politikë 13:09 - 22 Qershor, 2020

Kush është Mirel Mërtiri, njeriu i inceneratorëve, ortaku i Ben Blushit, i dënuar nga gjykatat

Ditët e fundit në disa media në Shqipëri, përfshirë këtu edhe CNA.al, u publikuan materiale, të cilat vinin nga raportimet e mediave në Zimbabve, për një...

Politikë 12:19 - 18 Qershor, 2020

Dokumentet-Zbulohen dy kompanitë e kunatit të Bashës/ Pazari 15 milionë euro për Reformën Zgjedhore

Diskutimet për Reforma Zgjedhore, duket se që në fillim nuk kanë pasur si qëllim zgjidhjen e një çështje, apo problematike, në interes të qytetarëve shqiptarë, por...

Politikë 11:32 - 17 Qershor, 2020

Pazari me Ramën/ Basha kërkon t’i japë kunatit tenderin 15 milion euro

Pazari i Reformës Zgjedhore u duk qartë se përfundoi në kosh. Nga një proçes normal politik, i cili duhej të sillte ndryshime thelbësore dhe garanci për...

“Pse ekziston vërtet virusi?”/ Pipero tregon çfarë i ndodhi rrugës për në shtëpi
Politikë 13:25 - 11 Qershor, 2020

Tender për dreken e Piperos/ Kryebashkiaku i Skraparit reagon pas apelit të mjekut

Kryetari i Bashkisë së Skraparit Adriatik Mema deklaroi të enjten për Euronews Albania se ka anuluar procedurën që parashikonte organizimin e një pritjeje zyrtare për ceremoninë...

Politikë 21:07 - 10 Qershor, 2020

Bashkia hapi tender për drekë në nder të Piperos/ Reagon mjeku: Anulojeni!

Pas lajmit se Bashkia Skrapar ka hapur tender për organizimin e një dreke në nder të mjekut të njohur Pëllumb Pipro, pasi iu akordua titulli “Qytetar...

Politikë 12:08 - 6 Qershor, 2020

Zotërinj ambasadorë, Shqipëria nuk fitoi asgjë nga tenderi i Luli Bashës

Pas negociatave 3-vjeçare, pasi ekspertët kishin reflektuar në një Kod të ri Zgjedhor gjithë kushtet e Bundestagut, të BE dhe gjithë rekomandimet e OSBE/ODHIR, pasi Rama...

PD nuk hapet, listat hapen
Politikë 19:00 - 5 Qershor, 2020

Tenderi i votimeve si argumenti që bindi Bashën

Këshilli politik do të mblidhet sot në mbrëmje. Gjithçka u sqarua! Basha u bind! Koincidenca e thirrjes së Këshillit politik, tamam në ditën e daljes në...

Politikë 12:37 - 11 Maj, 2020

Skandali me tenderin 3.5 milion dollarë/ Kush e bleu heshtjen e Lulzim Bashës?

Në muajin prill të këtij viti ka pasur një sërë denoncimesh në lidhje me një tender sekret, prej 3.5 milion dollarësh, të zhvilluar nga Ministria e...

Nga Blendi Klosi tek Tërmet Peçi/ PD dorëzon në SPAK 3 padi penale
Kronika 17:23 - 5 Maj, 2020

Tenderi sekret i ushqimeve/ SPAK merr në pyetje 3 zyrtarë

SPAK ka nisur hetimet për tenderin sekret të ushqimeve që u denoncua nga PD. PD akuzon ministren Olta Xhaçka se ky tender është bërë pa garë,...

Ekonomi 08:59 - 29 Prill, 2020

Ofertat nuk plotësonin kriteret/ Rihapet tenderi për shtëpitë që prishi tërmeti

Në muajin mars Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) shpalli procedurën e prokurimit që kishte si objekt “Rindërtimi i shtëpive individuale në zonat e prekura nga tërmeti...

Politikë 12:18 - 23 Prill, 2020

Rama nuk njeh kufi/ Përdor fatkeqësinë për të vjedhur me tenderin e rindërtimit 76.4 milionë euro

Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi rama. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja e PD-së, Dhurata Çupi akuzoi kryeministrin...

Politikë 10:34 - 20 Prill, 2020

Dokumenti-Klodian Zoto dhe Top Channel, edhe pas tenderit 15 milion euro për Porto Romanon

CNA.al ka publikuar në ditët e kaluara, një numër të madh shkrimesh dhe një dosje të plotë investigative në lidhje me inceneratorët në Shqipëri. Gjithashtu ne...

Edi Paloka: Ora News bën diversion për Ramën
Politikë 15:29 - 18 Prill, 2020

Paloka “kryqëzon” qeverinë/ Vjedhjet nuk ndalen as në kohë fatkeqësie

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka reaguar, pasi sot selia blu denoncoi qeverinë për tenderin e pajisjeve shëndetësore me vlerë 3.5 milionë dollarë. Në një postim...

Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë/ Nga Genc Ruli te Mark Marku, zbardhen emrat e Komisionit të Vlerësimit
Politikë 14:42 - 18 Prill, 2020

Ministria e Shëndetësisë thirrje PD-së/ Bashkohuni në luftën kundër Covid-19, për të mbrojtur bluzat e bardha

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar në lidhje me akuzat e Partisë Demokratike, për tenderin për blerjen e mjeteve mbrojtëse për personelin shëndetësor. Në një deklaratë për...

Politikë 13:40 - 18 Prill, 2020

Thellohet skandali me koncesionin 128 milion euro/ Zbulohen të tjera dokumente

Një grup gazetarësh investigativë kanë mundur të sigurojnë ditën e djeshme një dokument të plotë në lidhje me kompaninë Geogenix BV, e cila në fakt është...