Connect with Us

All posts tagged "tendera"

Politikë 13:27 - 13 Janar, 2021

Topalli tregon pazaret e qeverisë me opozitën, çfarë fshihet pas protestave

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka folur thotë se vazhdon të jetë demokrate, por sipas saj Partisë Demokratike nuk i ka mbetur më asgjë...

Patozi i prerë/ Ska koalicion me Bashën, do dalim në një listë me Topallin
Politikë 13:57 - 9 Janar, 2021

Patozi: Për ata që janë shqetësuar vetëm për tenderat e KQZ-së

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi thotë se po shikon shqetësime për tenderat e teknologjisë, që do të përdoret në zgjedhjet e 25 prillit. Patozi ngre...

Biznesmeni përgjënjeshtron JOQ/ Bëjnë investigime pa u bazuar tek e vërteta, do ngre padi ndaj tyre
Aktualitet 13:53 - 22 Dhjetor, 2020

Biznesmeni përgjënjeshtron JOQ/ Bëjnë investigime pa u bazuar tek e vërteta, do ngre padi ndaj tyre

Biznesmeni Hervin Fora ka bërë një reagim në rrjetin social, pas disa shënimeve nga portali “Jeta Osh Qef”, ku e akuzon si të përfshirë në tendera...

Po SPAK?/ ARRSH "kuçedra" e fondeve të shqiptarëve
Aktualitet 12:52 - 5 Dhjetor, 2020

Po SPAK?/ ARRSH “kuçedra” e fondeve të shqiptarëve

Autoriteti Rrugor Shqiptar është institucioni që gllabëron shumicën e fondeve që vjnë nga taksat e shqiptarëve por edhe donatorëve të huaj. Institucion ky që qarkullon, disa...

Politikë 17:41 - 2 Dhjetor, 2020

Abuzime në kohë pandemie/ Tenderët pa ekspertizë të huaj krijuan kosto dhe vonesa në furnizime

Ministria e Shëndetësisë ka llogaritur fondin 600 mln lekë për furnizimin e spitaleve me mjete mbrojtëse anti-covid, por disa kompani kanë ofruar 100 mln lekë në një prej tenderëve të...

Politikë 18:17 - 1 Dhjetor, 2020

PD denoncon Safet Gjicin/ Ka përfituar 37 milionë dollar tendera për rindërtimin e shtëpive

Partia Demokratike denoncoi sot kryebashkiakun e Kukësit Safet Gjici që sipas tyre ka përfituar 37 milionë dollarë tendera për rindërtimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti....

Politikë 22:04 - 26 Nentor, 2020

PD vijon akuzat ndaj qeverisë/ 3 nga 4 lote i janë dhënë firmës së drejtuar nga kryebashkiaku socialist

Shefi i kabinetit të Lulzim Bashës në PD, Dorian Teliti ka vijuar me akuzat ndaj qeverisë në procesin e tenderimit të loteve që përfshin procesi i...

Gafa e Bashës/ Tallet Halit Valteri: E ka fajin Rama që i jep tendera, është mësuar me miliona bosi
Politikë 17:59 - 2 Nentor, 2020

Gafa e Bashës/ Tallet Halit Valteri: E ka fajin Rama që i jep tendera, është mësuar me miliona bosi

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, bëri sot një tjetër gafë gjatë një takimi me studentët në “Qytetin Studenti”, ku tha se “për ata që vijnë me...

Akuzat e Bashës për fshehjen e viktimave/ Berisha tregon si po përdor Rama mjekët
Politikë 21:52 - 28 Tetor, 2020

“Testet i bën ish-kunata”/ Berisha nxjerr zbuluar Ramën: Po shfrytëzon pandeminë për tendera

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka folur për situatën shëndetësore në vend, ku po regjistrohen shifra të larta të infektuarish. Berisha bën përgjegjës Ramën për situatën në vend,...

Kronika 13:31 - 20 Tetor, 2020

Abuzim me tendera/ Arrestohet ish-drejtori i prokurimeve në OSHEE, në kërkim shefja e kabinetit

Arrestohet ish-drejtori i Prokurimeve në OSHEE Erlis Bushati, ndërkohë që është shpallur në kërkim një tjetër zyrtare e këtij institucioni. Mësohet se zyrtarja që është shpallur...

Aktualitet 10:41 - 14 Tetor, 2020

Abuzime me tenderat e rrugëve/ Pranga disa zyrtarëve të ARRSH në Durrës

Disa zyrtarë të Autoritetit Rrugor Shqiptar në Durrës kanë rënë në prangat e policisë. Mësohet se arrestimet kanë ardhur si pasojë e abuzimeve që kanë bërë...

Si e lufton “kapter” Lleshaj, krimin dhe drogën
Aktualitet 10:40 - 5 Tetor, 2020

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Ministri i Brendshëm, ish-gjenerali Sandër Lleshaj, i kthyer në “kapter” partie, bën çdo ditë një luftë të fortë me krimin dhe me drogën. Çdo ditë ai...

Aktualitet 14:28 - 30 Shtator, 2020

Gent Gazheli, kur “ujkut” i varen mëlçitë në qafë

Kryeministri Edi Rama ka gjetur “ujkun” e Doganave. Gent Gazheli është pikërisht rasti, kur “ujkut i varen mëlçitë në qafë”. Ish-drejtori i dështuar i Parandalimit të...

“Rindërtimi i shkollës në Pezë Helmës”/ PD nxjerr zbuluar Veliajn: “EU4Schools” nuk e ka në listë
Politikë 20:44 - 10 Shtator, 2020

Ina Zhupa parlajmëron Blendi Gonxhen/ Shumë shpejt do vijë momenti jot para drejtësisë

Prej disa javësh, zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, ka denoncuar tenderat sekretë të drejtorit të Transportit Rrugor Blendi Goxhes. Nga ana tjetër, kryeministri Edi Rama...

“Do rrisim pagat e mjekëve”/ PD: Mashtrimi i radhës i Ramës, njësoj si me listat e hapura
Politikë 20:47 - 9 Shtator, 2020

“Ti mos u rruaj se fasadë është!”/ Qytetari i kërkon “leksion” Ramës: Si merren tenderat pa qenë burri i ministres

Kreu i qeverisë, Edi Rama ka publikuar fotot 3D të një shkolle në Durrës që sipas tij është drejt përfundimisht. “Fëmijët dhe mësuesit e nëntëvjeçares “Shaqe...

“Jam zhgënjyer me të gjithë…”/ Shahini reagon për herë të parë pas largimit
Politikë 18:44 - 9 Shtator, 2020

“Velinë e Ramës”/ LSI i përgjigjet ashpër Shahinit: Boll tenderove 10 herë Sami Frashërin për të vjedhur!

Vijojnë replikat mes LSI dhe ministres së Arsimit Besa Shahini të cilën më herët Kryemadhi e thumboi në lidhje me lajmin e largimit të saj nga...

Aktualitet 11:46 - 9 Shtator, 2020

Tomi Frashëri i AKEP-it “e mbyt” përsëri/ 57 milionë për mirëmbajtje firmës që garoi e vetme

Tomi Frashëri është kryetari i Këshillit Drejtues të AKEP-it, apo e thënë gjatë, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare. Ky i fundit është një instucion buxhetor...

Politikë 14:14 - 2 Shtator, 2020

Miliarda lekë nëpërmjet tenderave publikë/ Zbulohet skema korruptive, Igli Gjelishti transferoi paratë te Carlo Bollino

Partia Demokratike e përfaqësuar nga ish-deputeti Endri Hasa, ka ngritur sot të tjera akuza ndaj kompanisë Web & Communications Development. Gjatë një deklarate për mediat, Hasa...

Babëzia e Blendi Gonxhes/ Zhupa: Zhvilloi 8 tendera për fasadat e godinave dhe riskintruksione zyrash
Politikë 18:47 - 24 Gusht, 2020

Babëzia e Gonxhes/ Zhupa: Zhvilloi 8 tendera për fasadat e godinave dhe rikonstruksione zyrash gjatë karantinës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, ka denoncuar sërish tenderat sekretë të drejtorit të Transportit Rrugor Blendi Goxhes. Në një deklaratë për mediat, Zhupa tha se...

Drejtori i transportit rrugor nuk heq dorë nga luksi/ Shpërdoron 1,7 milionë euro për fasada dhe zyra
Politikë 12:13 - 24 Gusht, 2020

Drejtori i transportit rrugor nuk heq dorë nga luksi/ Shpërdoron 1,7 milionë euro për fasada dhe zyra

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, përmes një deklarate për mediat ka denoncuar se drejtori i transportit rrugor, Blendi Gonxhe ka zhvilluar 8 tendera në vlerën e...

Tenderat korruptivë 60 mln dollarë në Zimbabve/ Gert Bogdani nuk pranon të flasë
Politikë 18:22 - 22 Qershor, 2020

Tenderat korruptivë 60 mln dollarë në Zimbabve/ Gert Bogdani nuk pranon të flasë

Prej disa ditësh, në mediat shqiptare dhe ato ndërkombëtatre ka qarkulluar lajmi i skandalit të dy tenderave në fushën e Shëndetësisë në Zimbabve. Agjensia afrikane e...

Ekonomi 11:08 - 19 Qershor, 2020

Dokumentet-Abuzime me tenderat në kohë pandemie/ Si u “zhvatën” mijëra euro

Gazetari i ekonomisë Klodian Tomorri, ka publikuar sot dusa dokumente në lidhe me tenderin për ujësjellësin e Bulqizës. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Tomorri...

Nga Ilir Levonja/ Erion lëre Albinin, shqiptarët duan vaksinën!
Politikë 19:16 - 12 Maj, 2020

Bashkia e Tiranës, 700 milionë në dy tendera të dyshimtë

Bashkia e Tiranës ka dhënë dy tendera me garë formale për mirëmbajtjen e rrjetit të ndriçimit publik, ku ka garuar vetëm një subjekt dhe është shpallur...