Connect with Us

All posts tagged "tender"

Politikë 20:18 - 31 Mars, 2020

Tenderimi për furnizimin e rezervave me ushqime/ PD paralajmëron kallëzimin e Xhaçkës në SPAK

Partia Demokratike do të denoncojë ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçkën, lidhur me tenderin pa garë të 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të...

Politikë 16:00 - 31 Mars, 2020

PD akuza qeverisë/ “Tenderi 1.5 mln euro për furnizimin me ushqime bëhet pa garë”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka ngritur akuza ndaj qeverisë lidhur me tenderin 1.5 milionë euro për furnizimin me ushqime të Rezervave të Shtetit. Në...

Lajme 11:53 - 31 Mars, 2020

PD akuza qeverisë/ Shqiptarët pa bukë, Rama dhe Xhaçka sapo dhanë tender 1.5 milion euro

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeja thotë se qeveria po bën propagandë me Rezervat e Shtetit. Sipas Alibeajt, “qeverisë nuk i duhet fare, nëse frigoriferin e...

partia demokratike tirane
Politikë 17:48 - 29 Mars, 2020

Denoncon PD/ “Qeveria hap tender 411 milionë lekë për të rikonstruktuar zyrat”

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka ngritur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për mënyrën se si po e menaxhon situatën e krijuar nga koronavirusi. Në...

Politikë 09:36 - 23 Mars, 2020

“Asnjë qindarkë për dezinfektimin e Tiranës”/ Zhupa zbulon ku do i çojë Veliaj 5.8 milionë euro

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka akuzuar kryebashkiakun Erion Veiaj se më datë 14 Prill do jap 5.8 milion euro një oligarku dhe do i dhuroj...

Politikë 12:48 - 19 Mars, 2020

“52 milionë euro tendera për miqtë”/ PD akuzon Ramën: Zgjodhi xhepat e tij para halleve të popullit

Ish deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, ka akuzuar kryeministrin Rama se ka shpërndarë 52 milionë euro tendera për miqtë, duke mos menduar për hallet e popullit në...

Lajme 19:44 - 16 Mars, 2020

Tërmeti i 26 nëntorit/ Rama: Publikohet thirrja për tenderin e shkollave

Publikohet thirrja për tenderin ndërkombëtar të shkollave. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama gjatë një videolive në rrjetet sociale, ku foli për betejën...

Politikë 20:32 - 21 Shkurt, 2020

“450 milionë lekë tendera për shokun e ngushtë”/ Zhupa vë “me shpatulla pas murit” Veliajn

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka denoncuar sërish kryebashkuakun e Tiranës, Erion Veliaj i cili sipas saj, i ka dhënë 450 milionë lekë tendera për shokun...

Politikë 17:18 - 16 Shkurt, 2020

Denoncimi/ Të hetohet Armando Subashi, shkeli ligjin dhe punon për firmat e betonit në Fier

Kryetari i degës së PD Fier, Luan Baçi, akuzoi kryebashkiakun e Fierit Armando Subashi se është vënë në shërbim të firmave private të lidhura me të...

Politikë 11:39 - 23 Janar, 2020

Mbyllja e hetimeve për tenderin tek Unaza e Re/ LSI: Duhet të ishte subjekti i parë i hetimit nga SPAK

Sekretari i Përgjithshëm Endrit Braimllari ka reaguar lidhur me për mbylljen e hetimeve për Unazën e Re. Kujtojmë se Prokuroria e Tiranës mbylli në prag të...

partia socialiste selia qendrore
Denoncim 20:25 - 22 Janar, 2020

“Paratë duhet të mbeten brenda sojit”/ Administratori i komunës fiton tender 500 milion lekë

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e një qytetari i cili shkruan se adimistratori i komunës Sharrëz, në Patos, Arben Semanjaku ka fituar një...

Politikë 13:46 - 20 Janar, 2020

I shoqi në arrati/ Ministria e Brendshme i jep tender gruas së Agim Kajmakut

Ministria e Brendshme i ka dhënë një tender bashkëshortes së ish-kryebashkiakut të Vorës Agim Kajmaku, Merita Kajmakut. Bëhet fjalë për tenderin për mirëmbajtjen e e lulishteve...

Politikë 22:50 - 7 Janar, 2020

3,000 euro një uniformë policie/ Malltezi thumbon keq Ramën: Ja menderosin edhe Hugo Boss

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, përmes një postimi në rrjetet sociale i është rikthyer edhe një herë tenderit të diskutueshëm të uniformave të...

Lajme 20:34 - 4 Janar, 2020

Asnjë konkurrent në garë/ “Albcontrol” i jep tender, me 100% të vlerës, Spitalit Amerikan

Shoqëria Albcontrol, me kapital 100% shtetëror, pronë e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, është përfshirë në një tjetër skandal. “Albcontrol” ka lidhur një...

Politikë 22:25 - 2 Janar, 2020

Tender në 31 dhjetor/ Bashkia Kurbin shpall fituese kompaninë që ndërtoi shkollën që u rrafshua nga tërmeti

Ndërtimi i rrjetit të brendshëm të ujësjellësit është shumë i nevojshëm, por sërish situata alarmante nuk të lejon që të shpenzosh miliona lekë, kur një pjesë...

Politikë 11:20 - 24 Dhjetor, 2019

Një subjekt i vetëm në garë/ Bashkia e Kamzës shpall fitues të tenderit kompaninë me ofertë sa fondi limit

Abuzimet me tenderat në vendin tonë duket se nuk kanë të sosur. Së fundi Bashkia e Kamzës, ka shpallur një tender për ndërtimin e rrugës Kosova,...

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Denoncim 20:10 - 5 Dhjetor, 2019

SKANDALI ME DY TENDERA/Mijëra njerëz në qiell të hapur, Veliaj 300 milionë lekë për mbarështim

Prej 10 ditësh, vendi ynë po kalon një situatë mjaft të vështirë pas tërmetit të fuqishëm që tronditi Shqipërinë dhe la pasoja në jetë nderzish dhe...

Politikë 12:45 - 13 Tetor, 2019

21 milionë euro për karburantin e institucioneve shtetërore/ Shehaj: MB gënjeu për çmimin

Ish deputeti i PD, Agron Shehaj denoncoi dy ditë më parë tenderin mbi 21 milionë euro për blerjen e karburantit për të gjitha institucionet shtetërore për...

Politikë 16:34 - 30 Shtator, 2019

“Tender 165 mijë euro për të mësuar fermerët si të punojnë tokën”/ Gazetari zbulon skandalin e Ministrisë së Bujqësisë

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka publikuar në rrjetet sociale disa dokumente që tregojën se si 165 mijë euro do vidhen nga xhepat e shqiptarëve. Sipas...

perrenjasi me stadium 1 miliarde
Aktualitet 22:32 - 12 Shkurt, 2019

“Stop” publikon skandalin/ Prrenjasi me stadium 1 miliard Lekë, fituesi i tenderit i paracaktuar

Emisioni “Stop” trajtoi problemin e stadiumit të Prrenjasit, një investim 1 miliard Lekë i qeverisë shqiptare në prag të zgjedhjeve lokale. Ekipi i këtij qyteti, Domosdova,...

eskobari i ballkanit ne gjykate
Aktualitet 20:17 - 26 Janar, 2019

Balili në burg/ I vëllai fiton tenderin që të ruajë Prokurorinë

Pak ditë më parë u vetëdorëzua i ashtuquajturi “Escobari i Ballkanit”, Klemend Balili, i cili ishte në kërkim prej më shumë se dy vitesh. Vënia e...

andi bushati opinion
Aktualitet 16:38 - 10 Janar, 2019

Nga Andi Bushati/ Gent Cakaj, si një tender me letra fallco

Argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerrë edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit...

samitti
Aktualitet 22:02 - 13 Dhjetor, 2018

Tenderi për “Unazën e Re”/ Bushati: Rama është hajdut i pazoti

Analisti Andi Bushati gjatë një interviste në studion e emisionit  “Të Paekspozuarit”  në “News 24” ka folur  për kompaninë, e cila u shpall fituese e tenderit...