Connect with Us

All posts tagged "temperature"

Blog 22:47 - 14 Dhjetor, 2019

Mos i neglizhoni/ 5 mënyra për të luftuar gripin

Gjatë stinës së ftohtë të dimrit, gripi është një fenomen i zakonshëm por jo i këndshëm. Nëse gripi ju mban mbërthyer dhe doni të lehtësoheni sa...

Aktualitet 14:25 - 28 Qershor, 2019

“Temperatura mbi mesataren, do të ketë anomali”/ Sinoptikanet tregojnë si do të jetë moti në korrik

Muaj i thatë dhe i nxehtë do të jetë muaji në të cilin do të hyjmë për pak ditë. Meteoalb parashikon se temperaturat e ajrit do...

Aktualitet 23:20 - 1 Janar, 2019

22 gradë celcius, kjo është temperatura ideale për “pjekjen” e njohjeve të reja

Kush jeton në vende malore ka tendencë që të jetë më social më i qendrueshëm dhe më koshent. Këtë e tregon një studim i bërë me...

Aktualitet 16:26 - 18 Tetor, 2018

Harrojeni diellin/ Në këto data do bjerë dëbora e parë në Shqipëri

Edhe pse prej një muaji e pak kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, temperaturat kanë vazhduar të qëndrojnë të larta si në verë. Sipas parashikimit...

Aktualitet 17:00 - 9 Prill, 2015

Çfarë të bëni kur fëmija juaj ka temperaturë

Ndodh shpesh që fëmija jua të ketë ethe dhe temperature, kjo gjë juve ju vë në panik dhe nuk dini se çfarë të bëni për ta...

Kryesore 16:00 - 23 Janar, 2015

Studimet: Një prekje nga mashkulli, temperatura e femrës rritet!

Mjafton që mashkulli vetëm sa ta prekë femrën në dorë apo në fytyrë dhe temperatura e trupit të saj do të rritet ndjeshëm. Shkencëtarët skocezë me...