Connect with Us

All posts tagged "temperature"

Ministria e Shëndetësisë miraton protokollet për testimet serologjike në spitale private
Shëndeti 17:10 - 14 Shtator, 2020

Nisja e vitit të ri shkollor/ Ministria apel të fortë: Prindërit t’i masin çdo ditë temperaturën fëmijës

Duke marë shkas nga nisja e vitit të ri shkollor, ministria e Shëndetësisë ka bërë një apel të fortë për nxënësit, mësuesit dhe prindërit. MInistria kërkon...

Lajm i hidhur/ Humb jetën pedagogu i njohur nga koronavirusi
Sociale 17:06 - 13 Shtator, 2020

Lajm i hidhur/ Ndërron jetë nga koronavirusi historiani i njohur

Historiani i njohur Llambro Filo ka ndërruar jetë ditën e sotme nga koronavirusi. Filo ka humbur betejën me virusin e padukshëm në moshën 78-vjeçare pas dy...

Si mund ta kurojmë Covidin në shtëpi?/ Skënder Brataj tregon çfarë duhet bërë
Shëndeti 15:05 - 18 Gusht, 2020

Si mund ta kurojmë Covidin në banesë?/ Skënder Brataj tregon çfarë duhet bërë

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, ka treguar se si mund të kurohet një person i infektuar me Covid-19 në banesë. Brataj tha se nëse personat...

Sociale 19:53 - 18 Korrik, 2020

“Bashkëshortja e Feim Ibrahimit me temperaturë”/ Mjeku: Zemërqelbur, kush është kriteri për t’i bërë tamponin?

Mjeku i QSUT, Petrit Vargu shkruan se bashkëshortja e kompozitorit të njohur Feim Ibrahimi, ka shfaqur temperaturë prej ditësh. Vargu me kritika të ashpra drejtuar mjekëve...

Shëndeti 20:15 - 29 Prill, 2020

“Kam pasur halucinacione të tmerrshme”/ Mjeku shqiptar në SHBA tregon si i ndikon Covid-19 në sistemin nervor

Dr. Rifat Latifi është kirurg në Qendrën Mjekësore, Westchester një nga pikat e hershme të nxehta të koronavirusit në Nju Jork. Para disa javësh, Dr. Latifi...

Shëndeti 16:13 - 9 Prill, 2020

Shkencëtarët s’ japin shpresë/ Koronavirusi nuk do të zhduket me rritjen e temperaturave

Anëtarët e Akademisë Kombëtare të Shkencave thonë se nuk duket sikur koronavirusi do të largohet me rritjen e temperaturave, ndërkohë që më parë mendohej se muajt...

Skëndër Brataj
Shëndeti 17:31 - 4 Prill, 2020

Probleme me frymarrjen dhe temperaturë 39.6/ Brataj flet për gjendjen pasi u infektua me koronavirus

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, ka folur për gjendjen e tij shëndetësore pasi u infektua me Covid-19. Në një lidhje me Neës 24 Brataj tregoise...

E rëndë në Durrës/ Plagoset me thikë një person
Shëndeti 20:27 - 27 Mars, 2020

Çifti me fëmijën që digjej nga temperatura ndalohet në postbllok/ Shoqërohet me patrullë policie në spital

Postoblloku i policisë në Tiranë ka ndalur një makinë me të cilën udhëtonte një çift me fëmijë e vogël me temperaturë 40 gradë. Çifti ishte nisur...

Lajme 20:21 - 14 Mars, 2020

“6 ushtarakë të kthyer nga Gjermania me temperaturë”/ Kollçaku zbulon përgjjigjen e analizave

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku ka treguar se 6 ushtarakë të Forcave të Armatosura të kthyer nga një stërvitje në...

Blog 22:47 - 14 Dhjetor, 2019

Mos i neglizhoni/ 5 mënyra për të luftuar gripin

Gjatë stinës së ftohtë të dimrit, gripi është një fenomen i zakonshëm por jo i këndshëm. Nëse gripi ju mban mbërthyer dhe doni të lehtësoheni sa...

Aktualitet 14:25 - 28 Qershor, 2019

“Temperatura mbi mesataren, do të ketë anomali”/ Sinoptikanet tregojnë si do të jetë moti në korrik

Muaj i thatë dhe i nxehtë do të jetë muaji në të cilin do të hyjmë për pak ditë. Meteoalb parashikon se temperaturat e ajrit do...

Aktualitet 23:20 - 1 Janar, 2019

22 gradë celcius, kjo është temperatura ideale për “pjekjen” e njohjeve të reja

Kush jeton në vende malore ka tendencë që të jetë më social më i qendrueshëm dhe më koshent. Këtë e tregon një studim i bërë me...

Aktualitet 16:26 - 18 Tetor, 2018

Harrojeni diellin/ Në këto data do bjerë dëbora e parë në Shqipëri

Edhe pse prej një muaji e pak kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës, temperaturat kanë vazhduar të qëndrojnë të larta si në verë. Sipas parashikimit...

Aktualitet 17:00 - 9 Prill, 2015

Çfarë të bëni kur fëmija juaj ka temperaturë

Ndodh shpesh që fëmija jua të ketë ethe dhe temperature, kjo gjë juve ju vë në panik dhe nuk dini se çfarë të bëni për ta...

Kryesore 16:00 - 23 Janar, 2015

Studimet: Një prekje nga mashkulli, temperatura e femrës rritet!

Mjafton që mashkulli vetëm sa ta prekë femrën në dorë apo në fytyrë dhe temperatura e trupit të saj do të rritet ndjeshëm. Shkencëtarët skocezë me...