Connect with Us

All posts tagged "temperaturat"

Pas dëborës dhe acarit/ Çfarë pritet të ndodhë nga dita e nesërme
Sociale 11:28 - 19 Janar, 2021

Pas dëborës dhe acarit/ Çfarë pritet të ndodhë nga dita e nesërme

Prej disa ditësh vendi jonë është përfshirë nga një moti i acartë dhe me temperatura nën zero. Por, pritet që në datat 22-26 Janar të rikthehet...

Stuhia “Filomena” prek Shqipërinë/ Mateoalb: Fundjava do të jetë e ftohtë
Sociale 11:31 - 15 Janar, 2021

Stuhia “Filomena” prek Shqipërinë/ Mateoalb: Fundjava do të jetë e ftohtë

Shqipëria është prekur së fundmi nga një ulje e ndjeshme e temperaturave. Sipas Meteoalb, fundjava parashikohet që të jetë gjithashtu me temperatura të ulta dhe me...

Sociale 08:11 - 10 Janar, 2021

Rreshje shiu, shtrëngata dhe rrufe/ Ja si parashikohet dita e sotme

Gjatë ditës së sotme do të mbizotërojë moti i paqendrueshëm. Reshje shiu hera herës në formën e shtrëngatave me rrufe. Dëbora do të jetë prezente në...

Masa ajrore të ftohta, shi dhe dëborë/ Çfarë pritet të ndodhë me motin në vijim
Sociale 08:17 - 6 Dhjetor, 2020

Vranësira të dendura dhe shira/ Si ndryshon moti në orët në vijim

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, por pasditja dhe kryesisht mbrëmja sjellë zhvillim të vranësirave duke...

Ulen ndjeshëm temperaturat/ Çfarë pritet të ndodhë me motin në vijim
Sociale 08:21 - 29 Nentor, 2020

Ulen ndjeshëm temperaturat/ Çfarë pritet të ndodhë me motin në vijim

Vranësira të dendura dominojnë motin në vendin tonë gjatë paradites. Mesdita dhe pasditja sjellin reshje shiu fillimisht në zonat jugore dhe me pas reshjet shtrihen dhe...

Reshje shiu dhe bore në vend/ Parashikimi i motit për këtë javë
Sociale 08:28 - 22 Nentor, 2020

Temperatura të ulta dhe vranësira/ Ja si do të jetë moti këtë të dielë

Dita e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtra me diell. Mesdita dhe orët vijuese largojnë vranësirat fillimisht nga zonat bregdetare...

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Çfarë ka rezervuar moti për javën që vjen
Sociale 08:06 - 19 Nentor, 2020

Kthjellime dhe vranësira, ja si do të jetë moti ditën e sotme

Ditën e enjte në vend përgjithësisht do të mbizotërojë moti i qendrueshëm, i kthjellët me kalime vranësirash të pakëta e mesatare në zonat malore. Përgjatë luginave...

Sociale 08:09 - 11 Nentor, 2020

Mot i kthjellët dhe me vranësira/ Ja si do të jetë dita e sotme

Dita e sotme në vend parashikohet me mot të kthjellët në pjesën bregdetare dhe në zonat e ulëta. Në mesditë e pasdite përgjatë lindjes e juglindjes...

Parashikimi i motit/ Temperaturat do të pësojnë rritje në të gjithë territorin
Aktualitet 08:09 - 1 Nentor, 2020

Parashikimi i motit/ Temperaturat do të pësojnë rritje në të gjithë territorin

Dita e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët dhe me vranësira kalimatare. Në orët e mëngjesit përgjatë luginave do të ketë prezencë të mjegullës...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Çfarë pritet për këtë fundjavë
Sociale 08:10 - 30 Tetor, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Çfarë pritet për këtë fundjavë

Për ditën e sotme, moti në orët e para të mëngjesit do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:15 - 29 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila do të influencojë mot relativisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë. Për...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Çfarë pritet për këtë fundjavë
Sociale 08:11 - 28 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Temperaturat pësojnë rritje, ja çfarë pritet për orët në vijim

Dita e sotme do të ndikohet nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme. Mjegulla e dendur është prezente përgjatë zonave luginore e cila me daljen e diellit...

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 07:58 - 27 Tetor, 2020

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti në vijim

Gadishulli i Ballkanit po vijon të jetë në ndikimin zonës me presion të lartë atmosferik duke influencuar në territorin e Shqipërisë mot të qëndrueshëm. Për ditën...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim, sa do arrijnë temperaturat
Kronika 08:21 - 26 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Dita e sotme parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën veriore të vendit deri në mesditë....

Sa kohë mund të mbijetojë njeriu pa ujë?
Blog 15:26 - 25 Tetor, 2020

Sa kohë mund të mbijetojë njeriu pa ujë?

Lumi nuk ishte larg. Çaz Pauell mund ta shihte Zambezin atje poshtë disa qindra metra larg. Ishte shumë afër, por ai nuk mund të shkonte dot....

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët nuk kanë lajme të mira
Sociale 08:13 - 24 Tetor, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët nuk kanë lajme të mira

Ditëve të bukura me mot të kthjellët dhe diell duket se u vjen fundi gjatë kësaj fundjave pasi mbi vendin tonë do të ndikojnë kushte të...

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:12 - 23 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet po ndikohet nga zona me presion të lartë atmosferik  të pozicionuar në mesdheun qëndror e cila po ifluencon mot me diell...

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:11 - 22 Tetor, 2020

Surprizon moti/ Temperaturat pësojnë rritje

Moti për ditën e sotme, do të vijojë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare përgjatë ultësirës Perëndimore në pjesën e parë të ditës. Era do të...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:12 - 21 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet po vijon të ndikohet nga presion i lartë atmosferik i pozicionuar në Europën Veri-lindore e cila po mban mot të qëndrueshëm në territorin...

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 20 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Sipas SHMU, moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare. Era do të jetë...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:23 - 19 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër kryesore në Europën lindore e cila do të kushtëzojë mot të qëndrueshëm në territorin...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti për ditët në vijim
Sociale 08:12 - 17 Tetor, 2020

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti për ditët në vijim

Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira dhe kthjellime. Zhvillimet e vranësirave do të sjellin reshje shiu të përkohëshme në pjesën veriore e atë qendrore...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:13 - 16 Tetor, 2020

Moti merr kthesën e papritur/ Bëhuni gati për reshje dëbore, ja sa do arrijnë temperaturat

Për ditën e sotme, deri në orët e mesditës reshjet e shiut do të mbeten prezente të herëpasherëshme, por do të humbasin intensitet. Në Veri-Verilindje në...