Connect with Us

All posts tagged "temperaturat"

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 15 Shtator, 2020

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik me qëndër të pozicionuar në detin Mesdhe duke influencuar edhe territorin e Shqipërisë. Për ditën...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 14 Shtator, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Ja çfarë pritet gjatë kësaj jave

Dita e sotme do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës në relievet malore do të pasohen nga reshje...

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë sot temperaturat
Sociale 08:18 - 11 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa do të arrijnë sot temperaturat

Edhe dita e sotme do të vijojë me kushte atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare në orët e mesditës. Era nga...

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 08:18 - 10 Shtator, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të ndikojnë mbi vendin tonë edhe për ditën e sotme. Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:14 - 9 Shtator, 2020

“Verë” në shtator/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga masa ajri të nxehta nga Afrika të cilat po influencojnë temperatura të larta në territorin e Shqipërisë. Për ditën e sotme,...

Keni planifikuar pushime për ditët në vijim?/ Moti do t’iu surprizojë
Sociale 08:10 - 8 Shtator, 2020

Keni planifikuar pushime për ditët në vijim?/ Moti do t’iu surprizojë

Për të gjithë ata që kanë planifikuar pushime për 5 ditët në vijim, kushtet atmosferike do të jenë të favorëshme. Vendi ynë parashikohet të ndikohet nga...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët ju japin lajme të mira
Sociale 08:12 - 5 Shtator, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët ju japin lajme të mira

Lajme të mira për të gjithë ata që kanë planifikuar pushime për 3 ditët në vijim. Sipas SHMU, kushtet atmosferike janë të favorëshme si për pushime...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti
Sociale 08:13 - 4 Shtator, 2020

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti për orët në vijim

Edhe për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikmin e masave ajrore të qëndrueshme. Sipas SHMU, moti do të jetë i...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:21 - 3 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët, sa do të arrijnë temperaturat

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik e cila po ndikon në territorin e Shqipërisë mot të stabilizuar. Për ditën e sotme,...

Keni planifikuar pushime për ditët në vijim?/ Moti do t’iu surprizojë
Sociale 08:16 - 2 Shtator, 2020

Surprizon moti/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Dita e sotme parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore në Veri-Verilindje të vendit. Sipas SHMU, dita...

I nxehti afrikan përfshin vendin/ Sinoptikanët parashikojnë temperature “përvëluese”
Sociale 08:14 - 31 Gusht, 2020

I nxehti afrikan “pushton” vendin/ Sinoptikanët parashikojnë temperatura “përvëluese”

Java nis me mot të kthjellët në të gjithë territorin por gjithashtu pritet të jetë dhe një ndër ditët më të nxehta të këtij muaji. Për...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:12 - 29 Gusht, 2020

Surprizat e motit/ Mësoni sa do arrijnë sot temperaturat

Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike dhe në këtë mënyrë vijojnë edhe ditët me mot të kthjellët dhe të nxehtë. Dita e...

Kapriçot e motit/ Temperatura “përvëluese” ju presin gjatë ditës
Sociale 08:11 - 28 Gusht, 2020

Kapriçot e motit/ Temperatura “përvëluese” ju presin gjatë ditës

Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike dhe në këtë mënyrë vijojnë edhe ditët me mot të kthjellët dhe të nxehtë. Por, duke...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët ju japin lajme të mira
Sociale 08:13 - 27 Gusht, 2020

Lajme të mira për pushuesit/ Mot me diell dhe temperatura të larta do t’iu shoqërojnë gjatë ditës

Ditën e sotme në vend parashikohet të mbizotërojnë masat ajrore të qendrueshme. Moti përgjithësisht, do të jetë me diell dhe vranësira të pakëta kalimtare. Era, do...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:28 - 26 Gusht, 2020

Surprizat e motit/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat

Për ditën e sotme, moti në vendin tonë do të shoqërohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare gjatë paradites, ndërsa pasditja dhe mbrëmja largojnë vranësirat nga...

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim
Sociale 08:11 - 25 Gusht, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Për ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga mot me kthjellime dhe në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim dhe do të shtrihen...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Rikthehen reshjet, ja sa do arrijnë temperaturat
Sociale 08:11 - 24 Gusht, 2020

Moti vijon të na “surprizojë”/ Rikthehen reshjet, ja sa do arrijnë temperaturat

Dita e sotme do të nisë me diell dhe në mesditë do të shfaqen vranësirat përgjatë maleve. Reshjet e shiut të izoluara, do të shfaqen në...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti
Sociale 08:14 - 22 Gusht, 2020

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti

Lajme të mira vijnë nga parashikimi i motit sa i përket fundjavës. Të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike moti do të jetë i kthjellët në...

Ja si temperaturat e larta ndikojnë në shtimin e kriminalitetit
Blog 08:30 - 21 Gusht, 2020

Ja si temperaturat e larta ndikojnë në shtimin e kriminalitetit

Ishte korriku u vitit 1988. Në Shtetet e Bashkuara, po shënohej vera më temperaturat më të larta të përjetuara ndonjëherë. Banorët e qyteteve u dyndën nëpër...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Mësoni si do jetë moti
Sociale 08:12 - 21 Gusht, 2020

Temperaturat pësojnë rritje/ Ja si do jetë moti për orët në vijim

Për ditën e sotme, përgjithësisht do të ketë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në male. Era do të fryjë veriperëndim e lehtë e mesatare në...

Keni planifikuar pushime për ditët në vijim?/ Moti do t’iu surprizojë
Sociale 08:17 - 20 Gusht, 2020

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat

Dita e enjte parashikohet me mot të kthjellët, vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore. Era nga veriperëndimi me shpejësi 1-10m/s,...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 08:16 - 19 Gusht, 2020

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Edhe për ditën e sotme pritet që vendi ynë të ndikohet nga kushte jo të qëndrueshme atmosferike. Reshjet do të jenë prezente deri në orët e...

Surprizon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:16 - 18 Gusht, 2020

Surprizon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Gadishulli i Ballkanit është në influencën e presionit të ulët atmosferik e cila do të kushtëzojë mot me reshje shiu dhe stuhi në territorin e Shqipërisë. Për...