Connect with Us

All posts tagged "temperatura"

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur
Sociale 16:55 - 25 Tetor, 2020

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

Dita e hënë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Shërbimi Meteorologjik parashikon reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën veriore të vendit...

Moti merr kthesë të papritur/ Nga nesër nisin reshjet e dëborës
Sociale 15:54 - 19 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat për këtë javë

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Shërbimi Meteorologjik parashikon se moti do të jetë kryesisht i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare....

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët nuk kanë lajme të mira
Sociale 08:06 - 18 Tetor, 2020

Vranësira e ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për këtë të diel

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites së sotme ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...

Rikthehen reshjet e dendura/ Si do të jenë temperaturat për ditën e nesërme
Sociale 16:36 - 14 Tetor, 2020

Rikthehen reshjet e dendura/ Si do të jenë temperaturat për ditën e nesërme

Pas dy ditëve me reshje shiu të vazhdueshme, reshjet e shiut intensive dhe relativisht problematike rikthehen ditën e nesërme dhe në një pjesë të ditës së...

Ditëve me diell i erdhi fundi/ Ja çfarë na pret orët në vijim
Sociale 08:05 - 13 Tetor, 2020

Mos harroni çadrat!/ Priten reshje shiu gjatë gjithë ditës

Vranësira të dendura, shira mesatar dhe intensiv do ketë gjatë paradites së sotme por mesdita dhe në vijim moti do të përmirësohet duke bërë që herë...

Surprizat e motit/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat
Sociale 08:05 - 12 Tetor, 2020

Javë “e sikletshme”/ Mësoni kapricot e motit për ditët në vijim

Sipas modeleve të parashikimit, java që presim përpara pritet të jetë e “sikletshme” dhe në ditë të vecanta problematike. Thënë kjo pasi parashikohet që e pjesa...

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 08:09 - 11 Tetor, 2020

Surprizat e motit/ Si pritet të jenë temperaturat sot

Ditën e nesërme moti parashikohet kryesisht i kthjellët por përgjatë ditës nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare. IGJEUM parashikon se era do të fryjë e lehtë,...

Shkencëtarët kanë zbuluar planetë më të banueshëm sesa Toka
Blog 15:09 - 10 Tetor, 2020

Shkencëtarët kanë zbuluar planetë më të banueshëm sesa Toka

Të paktën 24 planetët jashtë sistemit diellor mund të jenë më të mirë për jetën sesa Toka jonë. Këta planetë janë thjesht pak më të vjetër...

Shiu nuk po na ndahet/ Ja çfarë pritet për orët në vijim, sa do arrijnë temperaturat
Sociale 08:06 - 4 Tetor, 2020

Vranësira dhe temperatura të larta/ Surprizat e motit për këtë të diel

Dita e diel do të nisë me mot të vranët, por përgjatë ditës nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimit kryesisht në zonën e qendrës dhe...

Jo vetëm kolla dhe temperatura/ Studiuesit zbulojnë shenjat “befasuese” që tregojnë se mund të jeni infektuar me Covid-19
Shëndeti 12:26 - 3 Tetor, 2020

Jo vetëm kolla dhe temperatura/ Studiuesit zbulojnë shenjat “befasuese” që tregojnë se mund të jeni infektuar me Covid-19

Nga kolla e thatë deri tek humbja e nuhatjes, tashmë të gjithë i dimë simptomat e pakëndshme të Covid-19 .Studiuesit nga King’s College në Londër kanë...

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 17:03 - 1 Tetor, 2020

Vranësira, kthjellime dhe shtrëngata/ Çfarë ka rezervuar moti për ditën e nesërme

Ditën e nesërme moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash mesatare deri të dendura në jug dhe veriperëndim të vendit. Shërbimi Meteorologjik parashikon se që prej...

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër
Sociale 16:29 - 30 Shtator, 2020

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Dita e nesërme parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Shërbimi Meteorologjik parashikon se përgjatë relieveve malore në Veri dhe në qendër të vendit...

Pse duhet të flini pa pizhama?/ Zbuloni arsyet befasuese
Life Style 14:05 - 30 Shtator, 2020

Pse duhet të flini pa pizhama?/ Zbuloni arsyet befasuese

Njerëzit që flenë më pak kanë më shumë gjasa të kenë probleme me peshën e tepërt, kanë tendencë të jenë më pak aktivë dhe në përgjithësi...

Moti për ditën e hënë, 28 shtator 2020
Sociale 20:54 - 26 Shtator, 2020

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Si pasojë e kalimit të një fronti të ftohtë atmosferik dita e sotme u karakterizua nga moti me vranësira të dendura si dhe rreshje shiu në...

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur
Sociale 08:05 - 25 Shtator, 2020

Surprizon moti/ Ja sa do arrijnë sot temperaturat, nuk do mungojnë as reshjet

Ditën e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës fillimisht në...

Priten stuhi dhe shtrëngata/ Si parashikohen tempeaturat për ditën e nesërme
Sociale 18:41 - 24 Shtator, 2020

Priten stuhi dhe shtrëngata/ Si parashikohen tempeaturat për ditën e nesërme

Ditën e nesërme parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës fillimisht në...

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Aktualitet 08:08 - 24 Shtator, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Ditët me mot me diell dhe temperatura të larta tashmë duken të largëta dhe të gjithë duhet të mësohemi me motin i cili do të jetë...

Moti vijon të na “surprizojë”/ Rikthehen reshjet, ja sa do arrijnë temperaturat
Sociale 15:48 - 22 Shtator, 2020

Ulen temperaturat/ Ja si parashikohet moti për ditën e nesërme

Ditën e mërkurë në vend, parashikohen vranësira mesatare dhe të dendura. Shërbimi Meteorologjik parashikon se do të ketë reshje shiu, të cilat do të përfshijnë filimisht...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 15:45 - 20 Shtator, 2020

Moti merr kthesë të papritur/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

Pas një periudhe të gjatë me mot të nxehtë dhe të kthjellët, tashmë erdhi koha që ditët me diell të zëvendësohen nga ditët me mot kryesisht...

Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër
Sociale 19:54 - 12 Shtator, 2020

Moti “sfidon” vjeshtën/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Ashtu si ditën e sotme, edhe nesër pritet që vendi të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike. Shërbimi Meteorologjik parashikon se moti do të jetë i...

Keni plane për pushime në plazh?/ Mësoni parashikimin e motit për sot
Sociale 16:54 - 2 Shtator, 2020

Kapriçot e motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Sot pasdite dhe nesër priten reshje të dobëta në qarqet Dibër, Elbasan dhe Vlorë ndërsa në pjesën tjetër të qarqeve priten reshje lokale të dobëta. Sa...

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat në ditën e fundit të gushtit
Sociale 15:57 - 1 Shtator, 2020

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat në ditën e fundit të gushtit

Dita e sotme u shoqërua me vranësira dhe kthjellime, ndërsa temperaturat morën një kthesë të menjëhershme. Dita e Mërkurë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh...

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim
Sociale 18:13 - 31 Gusht, 2020

Surprizat e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

Dita e sotme është shoqëruar nga një mot i kthjellët dhe me diell. Edhe në pasdite nuk priten reshje shiu. IGJEUM parashikon se nesër do të...