Connect with Us

All posts tagged "televizion"

FOTOT- "Gozhduan" shqiptarët pas ekranit me format bombastike/ 10 moderatoret më seksi të sportit
Showbizz 13:28 - 18 Shtator, 2020

FOTOT- “Gozhduan” shqiptarët pas ekranit me format bombastike/ 10 moderatoret më seksi të sportit

Futbolli është një ndër sportet më të dashura jo vetëm për djemtë por edhe vajzat. Kemi parë mjaftueshëm tifoze të zjarrta të futbollit në vendin tonë,...

Xhemi Shehu kundër mbylljes së klubeve të natës/ "Po dëgjoi Corona muzikë, të mbyti"
Showbizz 23:32 - 29 Gusht, 2020

Si rrallëherë më parë/ Xhemi Shehu publikon foto me djalin

Moderatorja Xhemi Shehu është vënë në qendër të vëmendjes së mediave për shkak të largimit të saj nga emisioni i humorit “Portokalli” dhe televizioni Top Channel...

Dosja e SPAK: Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?
Politikë 10:06 - 10 Gusht, 2020

Televizion apo strehë trafikantësh/ Të vërtetën nuk e merr dot peng Xhemail Pasmaçiu

Ylli Ndroqi është trafikanti i drogës Xhemail Pasmaçiu, kjo ska asnjë mëdyushje tashmë. SPAK e tha publikisht, por spurdhjakët e tij ende nuk e pranojnë. E...

Showbizz 11:58 - 6 Gusht, 2020

“Jo çdokush mund të flasë për futbollin”/ Rrëfehet Ilda Bejleri: Ja pse u shkëputa nga televizioni

Moderatorja Ilda Bejleri ka folur për shkëputjen e saj nga televizioni. Moderatorja e njohur u shpreh se pavarësisht projekteve të cilat i janë ofruar ka preferuar...

Showbizz 11:25 - 4 Gusht, 2020

I mungoi ekranit për një kohë të gjatë/ Moderatorja: ”Nuk është fundi i botës”

Moderatorja Jona Spahiu që nga momenti i shtatzënsisë kia qëndruar larg ekranit. Nëpërmjet disa videove në rrjette sociale ajo ka treguar arsyen që e ka mbajtur...

Bjondina me sytë e bukur çmend meshkujt/ Fotot më fantastike të yllit të televizionit
Showbizz 09:20 - 24 Qershor, 2020

Bjondina me sytë e bukur çmend meshkujt/ Fotot më fantastike të yllit të televizionit

Arabella Chiwas është bërë e njohur në realityshoën e famshëm “Love Island.” Bukuroshja bjonde është një modele, një yll Instagrami si dhe një yll televizioni. Përveç...

Showbizz 17:15 - 9 Qershor, 2020

U largua pas 22 vitesh karrierë nga Gazeta Shqiptare/ Zbulohet televizioni ku do ta shohim Rezarta Delisulën

Gazetarja Rezarta Delisula është bërë kryetemë e mediave rozë kohët e fundit me largimin nga Gazeta Shqiptare pas 22 viteve karrierë. Sot Rezarta ka zbuluar arsyen...

Kronika 12:18 - 5 Qershor, 2020

Aktivitet i paligjshëm i piraterisë/ E pëson keq administratori i një televizioni

Specialistët për hetimin e krimit ekonomik-financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasit D. M., 50 vjeç, banues...

Lajme 21:11 - 23 Prill, 2020

Video/ Një televizion në kulmin e çmendurisë dhe servilizmit

Mungesa e profesionalizmit është vënë re shpeshherë në mediat shqiptare, të cilat harrojnë shërbimin ndaj qytetarëve dhe shikojnë interesat politike. Media “Kukësi Tv” është një ndër...

Lajme 21:51 - 21 Prill, 2020

Adi Krasta në një tjetër televizion/ Zbulohet ekrani ku do ta ndjekim

Gazetari i njohur dhe moderatori Adi Krasta bëri bujë me largimin nga televizioni News 24 disa muaj më parë. Në media u aludua se largimin e...

Lajme 22:44 - 13 Dhjetor, 2019

Pas ikjes nga News 24, ja në cilin ekran do të shfaqet Adi Krasta

Moderatori Adi Krasta është shfaqur mbrëmjen e sotme në një tjetër ekran pas largimit nga televizioni “News 24” ku i hoqën hapësirën televizive. Krasta i është...

Sociale 22:50 - 21 Nentor, 2019

Ilva Tare: “Do të bëhemi zëri i qytetarëve përmes ndershmërisë dhe paanshmërisë”

Ilva Tare prezanton misionin e “Euro News Albania” Misioni i medias në ditët e sotme nuk është kryerja e rolit të përçuesit të zhurmës dhe kaosit...

Sociale 18:07 - 2 Shtator, 2019

Nën “diktaturën”e Klan dhe Top Channel/ Tregu i televizioneve në Shqipëri shënon rritje

Televizionet kryesore në Shqipëri realizuan të ardhura të përgjithshme prej 4.2 miliardë lekësh gjatë vitit 2018, me një rritje prej 7% në krahasim me vitin 2017,...

Kryesore Show Biz 18:20 - 29 Qershor, 2019

“Ndihem i shkatërruar”/ Prezantuesi i famshëm braktis televizionin pas 9 vitesh

Prezantuesi 44 vjeçar, Ben Shephard, ka hequr dorë nga një prej programeve  të tij më të ndjekur, “Sky Sport Goals.” Pas nëntë vitesh prezantuesi ka vendosur...

Aktualitet 14:53 - 7 Maj, 2019

“Do të heq dorë”/Kim Kardashian shokon fansat, braktis televizionin për këtë profesion

Ylli i serialit të famshëm “Keeping up with the Kardashian’s” Kim Kardashian së fundmi  pranoi se do të heqë dorë nga televizioni sepse kërkon t’i ngjajë...

Aktualitet 16:22 - 3 Maj, 2019

Albana Osmani braktis përfundimisht televizionin? Reagon moderatorja shqiptare

Prej një viti moderatorja Albana Osmani i mungon televizionit shqiptar,por pas lajmeve që qarkulluan ditën e djeshme se ajo mund të kishte braktisur zyrtarisht televizionin, moderatorja...

Aktualitet 21:00 - 13 Prill, 2019

“Ka pak shqiptarë, por këngët klikohen me miliona herë”/Televizioni izraelit ironizon këngëtarët shqiptarë

Prej disa ditësh Jonida Maliqi ndodhet në Izrael ku Shqipëria do të përfaqësohet këtë vit në Eurovision nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Për të...

Kryesore Show Biz 10:25 - 24 Shkurt, 2019

Moderatorja shqiptare: ”Më kanë bërë puç në televizion, e sigurt që janë femra”

Einxhel Shkira është një ndër moderatoret më seksi të ekranit shqiptar. Ajo mbetet gjithmonë në qendër të vëmendjes për jetën e saj private e jo vetëm....

Kryesore Show Biz 11:10 - 17 Shkurt, 2019

Jona Spahiu flet për nënvlerësimin në televizon: Janë përpjekur të frenonin shkëlqimin

Sa herë që flitet në televizion për Jona Spahiun dëgjohen gjithnjë fjalë shumë të mira, kjo pasi etiketohet shpesh si vajza e formuar dhe me një...

Kryesore Show Biz 11:08 - 17 Shkurt, 2019

“Më ka lënë pa martuar”/Çfarë i ka ndodhur moderatorit shqiptar?

Drini Zeqo shumë rrallë është bërë pjesë e faqeve rozë për romancat e tij. Një ndër figurat publike të televizionit shqiptar, është treguar gjithnjë i kujdesshëm,...

Kryesore Show Biz 12:40 - 6 Shkurt, 2019

Viola Spiro braktis “RTSH” për një tjetër televizion! Ja cilin emision do prezantojë

Viola Spiro është padiskutim një nga moderatoret sportive më të pëlqyera dhe më të komentuara nga publiku shqiptar. Sezonin e kaluar bukuroshen bjonde e kemi parë...

jona spahiu
Kryesore Show Biz 12:10 - 21 Janar, 2019

Hoqi dorë nga televizioni pas shtatzënisë: Zbulohet puna e re e Jona Spahiut

Jona Spahiu është konsideruar si një nga femrat më të bukura të ekranit shqiptar, por tanimë pas lindjes së vogëlushit Raiden, duket se ka hequr dorë...

top channel emision
Kryesore Show Biz 10:53 - 21 Janar, 2019

“Top Channel” goditet sërish! Televizioni reagon pas letrës me kritika për “Dua të të bëj të lumtur”

Në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” nën moderimin e Arbana Osmanit, mbrëmjen e së shtunës pjesë e programit u bë Sano, e moshuara që...