Connect with Us

All posts tagged "telenovela"

Showbizz 13:01 - 17 Maj, 2020

Humbi betejën me Coronavirusin/ Ndërron jetë aktorja e njohur e telenovelave meksikane

Pilar Pellicer është ndarë nga jeta pasi ka humbur betejën me Coronavirusin. Aktorja ndërroi jetë ditën e djeshme në moshën 82-vjeçare. Mediat meksikane raportojnë se Pellicer...

Politikë 18:15 - 4 Prill, 2020

Shqipëria në karantinë/ Kryemadhi këshillon qytetarët: Shikoni telenovela turke

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një lidhje me emisionin “Kjo javë” ka hedhur akuza ndaj qeverisë së po përhap panik tek qytetarët lidhur me situatën...

Satire Politike 11:56 - 6 Shkurt, 2020

A do ti zëvëndësojë Sandri telenovelat turke me serialin e Lulit?

Prej disa vitesh telenovelat turke janë shumë të preferuara nga shqiptarët, të cilat filluan me Ezelin, Kuzei Gunei, Sulejmani i Madhërishëm, e të tjera si këto....

Kryesore Show Biz 12:09 - 14 Nentor, 2018

Humbi fëmijën e parë, çifti i preferuar i telenovelave turke drejt divorcit?

Aktori i njohur Kenan İmirzalıoğlu dhe bashkëshortja e tij, Sinem Kobal, po kalojnë një kohë të vështirë bashkë dhe mediat në Turqi raportojnë se ata do...

Aktualitet 09:09 - 11 Tetor, 2018

Sot në Bixhoz me dashurinë/ Merr fund armiqësia mes tyre, Pinki i kërkon falje Anikës

Om kap për fyti Zvetlanën. Ai thotë se ajo është fajtore pse Çulbul u plagos. Texh shtyn Omin dhe i bërtet. Ai mbron Zvetlanën ndërsa Xhanvi...

Aktualitet 16:18 - 8 Tetor, 2018

E ke mbushur vendin me telenovela/ Basha i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale, thumboi kreun e opozitës, Lulzim Basha, në lidhje me audiopërgjimin e “Babales” dhe me rastin...

Aktualitet 09:42 - 8 Tetor, 2018

Sot në “Çukur”/ Aliço fillon menjëherë kërkimet për të gjetur Senën

Emi vjen në Spital dhe e përgëzon Jamaçi duke i thënë se u tregua trim duke mbrojtur babain e tij, Jamaçi i thotë Emit që babai...

Aktualitet 10:45 - 4 Shtator, 2018

Dashuri Bardh e Zi/ Asllë përqafon Ferhatin në gjumë, ja ç’do të ndodhë sot

Azad identifikon Namikun si vrasësin e Albinës. Gylsym, Abidin dhe Nexhdet bëhen një familje e lumtur. Jeter i tregon Azadit se Asllë është shtatzënë. Handan dëgjon...

Life Style 09:10 - 6 Qershor, 2018

Në Ertugrul do të ndiqni: Ertugruli merr mesazhin e Sulltan Gijasetinit

Nojani shkon në Konja tek Sulltani Gijasetin me urdhër të mbretit të mongolëve Ogedaji hanit. Ndërkohë Turgut bej merr mesazhin e Perandorit për paqje. Ertugruli kalon...

Life Style 09:00 - 6 Qershor, 2018

Bixhoz me dashurinë: Anikën e lavdërojnë, Tia nga inati e fut në sherr me Shivain, ja ç’do ndodhë sot

Pinki zihet me gjyshen dhe nuk e pranon Anikën si nuse. Shivai zgjon Anikën dhe i thotë të bëhet gati për ritualin. Gjyshja i sjell Anikës...

Life Style 11:00 - 4 Qershor, 2018

Në ‘Ertugrul’ do të ndiqni/ Ahmeti përballet me Nojanin në një dyluftim për jetë a vdekje

Ertugruli duhet të shpëtojë Surën gruan e cila sapo ka humbur fëmijën e saj. Ahmeti takohet në shpellën sekrete me Turgutin, Bamsin dhe Gynalp beun. Ertugruli...

Life Style 08:52 - 31 Maj, 2018

Në Ertugrul do të ndiqni/ Halimeja vdes pas lindjes së Osmanit

Teksa Ertugruli bisedon me Artuk beun për festën e lindjes së Osmanit, Halime mban në krahë djalin e saj Osmanin, më pas Nënë Hajme vë në...

Life Style 08:07 - 10 Maj, 2018

Dashuri Bardh e Zi/ Ja cfarë do ndodhë në serinë e sotme

Aslle dhe Ferhat hane dreke bashk dhe Ferhat fillon ti tregoj per femijerine e tij dhe pse ai eshte bere keshtu. Handan e kupton se Idil...

Life Style 10:13 - 2 Maj, 2018

Bixhoz me dashurinë: Shivai ofendon Anikën, ajo jep dorëheqjen, ja ç’do ndodhë sot

Anika shkon të flasë me Shivain dhe mundohet ta bindë që mbiemri dhe prejardhja e një personi nuk kanë shumë rëndësi. Shivai kundërshton dhe nuk pranon....

Life Style 10:08 - 2 Maj, 2018

Dashuri Bardh e Zi/ Asllë arratiset nga dyqani i fustaneve të nusërisë. Jeta e vëllait saj është në rrezik. Si do të veprojë ajo?

Mamaja e Ferhatit po kujdeset për të zgjedhur fustanin e nusërisë. Asllë është indiferente dhe qendron e ulur. Ajo nuk pranon të veshë fustanin dhe pyet...

Life Style 10:02 - 28 Prill, 2018

Ertugrul/ Të hënën do të ndiqni

Sulltan Gijasetini akuzon të ëmën si bashkëpunëtore të vdekjes së Babait të tij (Sulltan Aladinit). Ai tenton ta vrasë por nuk do të mundet ta vrasë...

Life Style 12:30 - 19 Prill, 2018

Rrahje Zemre/ Ja cfarë do ndodhë në serinë e sotme

Ejlyl ndihet keq nga letra qe i dha Ipek dhe vendos te largohet pa i thene askujt. Ali shkon ne shtepi dhe nuk e gjen Ejlylin. ...

Life Style 11:30 - 19 Prill, 2018

Ertugrul/ Historia e serialit që po ‘pushton’ shqiptarët

Në përgjigje të pushtimeve mongole, fiset turke ikin nga Azia Qendrore. Fisi Kayi, një nga njerëzit turq të Oghuz, vendoset në Anatolia me katërqind tenda të...

Life Style 14:01 - 16 Prill, 2018

Bixhoz me dashurinë: A do pajtohet Malika me bashkëshortin?

Shivai dhe Anika dehen dhe komplimentojnë njëri tjetrin. Ata kërcejnë të dy bashkë. Ditën tjetër Shivai dhe Anika bëjnë sikur nuk mbajnë mend çfarë ka ndodhur...

Life Style 13:36 - 8 Prill, 2018

Në ‘Xhesuri dhe e Bukura’ do të ndiqni, Çfarë vendimi do të marrë Tahsin në lidhje me fëmijën? Çfarë kushti do t’i vendosi Xhahidesë mbi kthimin e saj në shtëpi?

Riza i kërkon para Xhesurit me pretendimin se e ka ndihmuar të marrë aksionet e kompanisë. Hulia takon Tahsinin dhe i shpjegon atij gjithçka. Çfarë vendimi...

Life Style 13:33 - 8 Prill, 2018

Në ‘Ertugrul’ do të ndiqni, Nënë Hajme vazhdon të jetë sëmurë, A do ta shërojë atë Artuk bej?

Nënë Hajme vazhdon të jetë sëmurë. A do ta shërojë atë Artuk bej? Satedin Kopek harton një plan për të vrarë dikë. A do t’ja arrijë...

Life Style 13:40 - 6 Prill, 2018

Në ‘Rrahje Zemre’ do të ndiqni, A do të arrijë Ejlyl të gjejë Aliun? Cili është plani i rradhës i Sulltanit?

Duke vozitur rruges,Ali takon Zejnepin ku te dy shkojnë në nje vend per ta shpetuar nje te lenduar i cili eshte ne gjendje te rende. Ai person...

Life Style 23:00 - 25 Mars, 2018

Ja sa paguhen aktorët e ‘Bixhoz me dashurinë’ për çdo episod të serialit

Seriali “Bixhoz me dashurinë” i cili po transmetohet aktualisht në Shqipëri dhe vazhdon transmetimin edhe në Indi, është një ndër serialet më të ndjekur nga i...