Connect with Us

All posts tagged "telefon"

Nga tharja deri tek drita e ulët në ekran/ 8 mitet e “shkatërruara” rreth telefonave
Teknologji 16:03 - 15 Shtator, 2020

Nga tharja deri tek drita e ulët në ekran/ 8 mitet e “shkatërruara” rreth telefonave

Telefonat tanë inteligjentë janë bërë gati krijesa mitologjike, pasi ka kaq shumë “legjenda” rreth tyre. A është vërtet e mirë për shikimin tuaj nëse errësoni ekranin...

Pse nuk duhet t'i përdorim telefonat si një “alarm zgjimi”
Kuriozitete 14:32 - 12 Shtator, 2020

Pse nuk duhet t’i përdorim telefonat si një “alarm zgjimi”

Telefonat janë bërë një pjesë e pandashme e jetës tonë. Ne i përdorim ato për kaq  shumë detyra , si aplikimi për një punë, kërkimi i...

Lajme 16:58 - 11 Shtator, 2020

Ndryshimet e Kodit Rrugor/ Eksperti: Kujdes me telefonin, tani gjobitesh edhe kur shkruan!

Për shkak të numrit të lartë të aksidenteve rrugore, Ministria e Brendshme ka propozuar ndryshime të Kodit Rrugor, ku parashikohen shumëfishim të gjobave për shkelësit e...

Sociale 12:28 - 10 Korrik, 2020

Informohu shpejt dhe thjesht/ Dy aplikacionet e lajmeve në telefonin tuaj

Agjencia e Lajmeve CNA.al (City News Albania) ju ofron mundësinë e një navigimi më të shpejtë dhe praktik në internet, për t’u informuar në kohë reale...

Sociale 08:13 - 2 Korrik, 2020

Moderatori ankohet për mungesën e ujit në shtëpi/ Enkel Demi telefonon “live” Veliajn

Gazetari Enkel Demi ka telefonuar live gjatë emisionit Abc-ja e Mëngjesit” kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, teksa moderatorja Sibora Bitri po fliste për problemin...

Showbizz 22:23 - 12 Qershor, 2020

Video-Për mos tu humbur/ Visjani tremb keq Marinën, “i fluturon” telefoni nga dora

Nuk kanë munguar të qeshurat dhe lojrat e aktorëve me njëri tjetrin gjatë xhirimeve të spektaklit “Klanifornia”, Aktori Visjan Ukcenaj ka trembur moderatoren Marina Vjollca dhe...

Showbizz 20:39 - 4 Qershor, 2020

Moderatorja shpërqendrohet gjatë intervistës/ Kolegu nuk përmbahet: Do të ta bëj telefonin copash

Një situatë paksa e sikletshme ka qenë kjo e përjetuar së fundmi nga dy moderatorët Ester Bylyku dhe Ermal Peçi. Në një moment gjatë intervistës, moderatorja...

Politikë 16:00 - 4 Qershor, 2020

Meta bisedë telefonike me Presidenten e Gjeorgjisë/ Zbulohet çfarë diskutuan

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Presidenten e Republikës së Gjeorgjisë, Salome Zourabichvili. Kreu i Shtetit bën me dije se kjo bisedë...

Showbizz 12:51 - 23 Maj, 2020

FOTOT-Pa grim dhe krejt natyrale/ Luana Vjollca publikon foton në ashensor por askush nuk vuri re detajin

Moderatorja Luana Vjollca është një nga vajzat më të komentuara të ekranit. Gjatë muajve të karantinës bukuroshen bjonde e kemi parë shumë aktive në rrjetet sociale...

Life Style 15:05 - 15 Maj, 2020

Terapistja e njohur zbulon sekretin/ Si të kuptoni që partneri juaj ju tradhton nga ky veprim i thjeshtë në telefon

Terapistja e njohur, Melissa Ferrari, tregon se ndryshimi i sjelljes së partnerit/es në raport me celularin, mund të jetë një element dyshues që tregon se partneri/ja...

Bota 20:51 - 14 Maj, 2020

FBI i konfiskoi telefonin/ Jep dorëheqjen nga posti i kryetari i Komisionit të Senatit amerikan për Zbulimin

Senatori republikan i Karolinës së Veriut, Richard Burr dha dorëheqjen nga posti i Kryetarit të Komisionit të Senatit për Zbulimin të enjten pasi FBI-ja i konfiskoi...

Kronika 18:07 - 18 Prill, 2020

Klodiana Lala zbulon detajin e fortë/ Si e theu Orges Bilbili telefonin në momentin e prangosjes

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur një detaj të fortë pasditen e sotme lidhur me plagosjen dhe arrestimin e Orges Bilbilit. Duke iu referuar deklaratës së dy...

Kriza ekonomike në Shqipëri dhe sfidat në vazhdim/ Flasin ekspertët e ekonomisë
Ekonomi 17:26 - 10 Prill, 2020

Pasojat e koronavirusit në ekonomi/ Yuri Kim bisedë telefonike me guvernatorin Sejko

Ambasadorja e SHBAm Yuri Kim ka zhvilluar një bisedë telefonike me guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko. Yuri Kim vlerësoi rolin që Banka e Shqipërisë...

Lajme 15:36 - 8 Prill, 2020

Lajmet vijnë më shpejt tek ti/ Dy aplikacione për tu informuar përmes telefonit tuaj

Agjencia e Lajmeve CNA.al (City News Albania) ka menduar për lexuesit e saj duke shkuar më afër tyre përmes dy aplikacioneve të cilat mund t’i regjistroni...

Grida Duma publikon videon/ Rama në luftë me shqiptarët për pasurinë e tij
Sociale 14:42 - 31 Mars, 2020

Grida Duma tregon merakun për të ëmën/ Thirrje qytetarëve: Mos rrini shumë në telefon

Ish deputetja e PD, Grida Duma ka ndarë me publikun një shqetësim të sajin në këto ditë të vështira për shkak të koronavirusit. Duma tregon se...

Lajme 16:50 - 12 Mars, 2020

Mund të telefonosh babin por të del Rama/ Pas mesazheve, kryeministri regjistrim zanor: Alo Edi jam!

Pas mesazheve sensibilizuese nëpër telefona dërguar nga kryeministri Edi Rama, tashmë nëpër telefonat e të gjithëve vjen edhe mesazhi zanor nga kreu i shtetit. Nëse provoni...

Kronika 13:16 - 22 Janar, 2020

Baste nga telefoni/ Arrestohet pronari i lokalit në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar pronarin e një lokali i cili vijonte ende të ushtronte aktivitetin e kundraligjshëm të lojërave të fatit. Specialistët për Hetimin e...

Lajme 10:00 - 2 Janar, 2020

Mjekët ngrejnë alarmin/ Kjo sëmundje po përhapet përmes celularit

Shpeshherë kemi dëgjuar të tjerët të na thonë që të mos e mbajmë telefonin në dorë se do sëmuremi, por shumë prej nesh nuk e besojnë...

Lajme 01:10 - 2 Janar, 2020

Hutoheni në telefon gjatë kohës që jeni në tualet/ Ja shpikja që e parandalon

Shumë prej nesh i ka ndodhur të shkojnë në tualet dhe të hutohen për minuta të tëra pas telefonit, pa u kujtuar për kohën dhe vendin...

Bota 20:31 - 29 Dhjetor, 2019

U hutua nga telefoni/ 32 vjeçarja bie nga maja e shkëmbit

Një e re u rrëzua nga maja e një shkëmbi 30 metra të lartë, pasi u shpërqëndrua duke parë  telefonin e saj. 32 vjeçarja qëndroi për...

Politikë 20:31 - 3 Dhjetor, 2019

Kosova në gatishmëri 30 minuta pas tërmetit/ Haradinaj: Rama nuk më hapi telefonin

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka rrëfyer se si u organizua shteti i Kosovës brenda 30 minutash për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë së...

Politikë 11:16 - 21 Nentor, 2019

Kriza politike/ Matthew Palmer bisedë telefonike me Presidentin Meta

I dërguari special i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Sipas News...

Kronika 10:15 - 19 Nentor, 2019

Krimet e Rënda i kthejnë telefonin Kejvina Kthellës/ Makina dhe llogaritë bankare mbeten të bllokuara

Një ditë pas kërkesës drejtuar Krimeve të Rënda, prokuroria i ka kthyer celularin ish velinës së njohur, Kejvina Kthella. Prokurorët kanë këqyrur telefonin e saj dhe...