Connect with Us

All posts tagged "teheran"

Bota 14:14 - 3 Janar, 2020

Djegin flamurin e SHBA dhe Izraelit/ Mijëra protestues për vrasjen e Sulejmanit në Iran

Mijëra iranianë po protestojnë në Teheran për të denoncuar “krimet” amerikane vetëm disa orë pas vdekjes së gjeneralit Kasem Sulejmani nga sulmet amerikane në aeroportin e...

Aktualitet 15:14 - 16 Janar, 2018

A duhet shqiptarët të protestojnë?

*Nga Ilir Levonja Momentalisht Shqipëria mund të krahasohet me situatën në Teheran, Iran. Për faktin e një mungese të një fryme masash të profilizuar qartë. Apo...

Aktualitet 13:47 - 19 Janar, 2017

Horror në Teheran/Zjarri shkrumbon kullën 17-katëshe, mbi 200 të plagosur e të vdekur

Një ngjarje tragjike ndodhi sot në Teheran, ku zjarri shkrumboi ndërtesën 17-katëshe. Nga raportimet e para, mësohet se kanë mbetur të plagosur mbi 200 persona, si...

Art 19:10 - 7 Tetor, 2015

 “Porta e fjalëve”/ Krijimi nga artisti gjerman në Teheran

Sheshi i Lirisë në Teheran ka qenë qendra e revolucionit, protestave,mitingjeve dhe gjakderdhjeve. Këtë javë atje është bërë një instalim dritash, e quajtur “Gate of Words”...

Bota 17:53 - 7 Korrik, 2015

Vjene, zgjaten bisedimet berthamore me Iranin

Bisedimet bërthamore për Iranin që ishin dashur të mbahen të martën janë shtyrë për të premten, duke lejuar Teheranin dhe gjashtë fuqitë e mëdha që për...

Bota 18:37 - 29 Qershor, 2015

Bisedimet me Iranin ne Vjene, shtohen kritikat per dialog me armikun

Ndërkohë që fuqitë botërore dhe Irani vazhdojnë negociatat bërthamore në Vjenë, shumë vëzhgues janë optimistë se së shpejti mund të arrihet një marrëveshje. Por politikanët e...