Connect with Us

All posts tagged "tedi blushi"

Dëshmoi kundër Metës/ Presidenca kërkon izolimin e menjëhershëm të gazetarit
Politikë 14:20 - 18 Nentor, 2020

Ligjet rrëzuan dekretin për “Gjendjen Civile”/ Presidenca: Askush s’do mundet të prekë votën e lirë

Presidenca ka reaguar pas rrëzimit që Komisioni i Ligjeve i bëri dekretit të Presidentit për Gjendjen Civile. Përmes një statusi në rrjetet sociale zëdhënësi i Presidencës,...

Ekskluzive-Përplasja me presidencën/ Gazetari i tregon të gjitha, çfarë ndodhi me dhënien e nënshtetësive
Politikë 14:10 - 14 Nentor, 2020

Ekskluzive-Përplasja me presidencën/ Gazetari i tregon të gjitha, çfarë ndodhi me dhënien e nënshtetësive

Gazetari Adriatik Doçi ka pasur një përplasje goxha të ashpër dhe të fortë, së fundmi me presidencën. Përplasja filloi pasi Doçi akuzoi Metën se i ka...

“Mos më ndërhyni më për Tedin”/ Meta merr në mbrojtje zëdhënësin e tij, pas replikave me Ramën
Politikë 16:25 - 7 Nentor, 2020

“Mos më ndërhyni më për Tedin”/ Meta merr në mbrojtje zëdhënësin e tij, pas replikave me Ramën

Pas replikave të kryeministrit Rama me Tedi Blushin i cili u shpreh se Rama është fyesi më i ndyrë i luftës së UÇK dhe nxitësi i...

“Rama armiku më i egër i kombit shqiptar”/ Presidenca i përgjigjet kryeministrit
Aktualitet 15:24 - 7 Nentor, 2020

“O këlysh i rrahur, o kryepis”/ Presidenca shfrenon gjuhën ndaj Ramës

Kryeministri Edi Rama reagon pas akuzave nga politikanët shqiptarë se nuk po mbron krerët e politikës së Kosovës, që po përballen me drejtësinë në Hagë për...

Politikë 14:39 - 28 Tetor, 2020

Paralajmëron Blushi i Metës/ Të gjithë anëtarët e SSSR-së, do të marrin përgjigjet e duhura

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave të kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Në një postim në rrjetet sociale, Blushi shkruan...

“Mos më ndërhyni më për Tedin”/ Meta merr në mbrojtje zëdhënësin e tij, pas replikave me Ramën
Politikë 18:33 - 25 Tetor, 2020

“Një shans për ta shpëtuar nga këmisha e forcës”/ Presidenca i përgjigjet Spiropalit: Sfidë për përballje me Ramën

Presidenca i është përgjigjur akuzave të përfaqësuesve të maxhorancës në lidhje me “sulmin ndaj gazetarëve”. Zëdhënësi i Presidentit të Republikës Tedi Blushi thotëse ka vendosur të...

“Rama armiku më i egër i kombit shqiptar”/ Presidenca i përgjigjet kryeministrit
Politikë 14:03 - 25 Tetor, 2020

Presidenca “dhëmbë për dhëmbë” me Ramën/ Mos na ço më korrierët e tu, sosi uji i gamiles tënde

Kryeministri Edi Rama reagoi me tone të ashpra ndaj presidentit Ilir Meta, i cili ka sulmuar gazetarin Carlo Bolino dhe bashkëshorten e këtij të fundit. Por...

Sulmi ndaj gazetarit për investigimet/ Blushi repika me Endri Fugën: Mashtirim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së
Politikë 09:45 - 25 Tetor, 2020

Sulmi ndaj gazetarit/ Blushi replika me Endri Fugën: Mashtrim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së

Zëdhënësi i presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ndaj zëdhënësit të kryeministrit, Edi Rama, pasi ky i fundit prentendon se Presidenca ka sulmuar botuesin Karlo...

“Nëse u përgjigjesh pyetjeve do të votoj në 25 prill 2021”/ Gazetari i hap sfidë Bashës
Politikë 08:21 - 25 Tetor, 2020

Presidenca e sulmoi për investigimet/ Reagon fort gazetari: Nuk tregoj dashnoret tuaja në Presidencë

Gazetari Adriatrik Doçi ka reaguar ashpër pas sulmeve të zëdhënësit të Presidencës Tedi Blushi, i cili me një mesazh publik kishte sulmuar gazetarin pas publikimeve të...

Sulmi ndaj gazetarit për investigimet/ Blushi repika me Endri Fugën: Mashtirim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së
Politikë 22:56 - 24 Tetor, 2020

Zbuloi skandalin me nënshtetësitë/ Presidenca i publikon mesazhet kërcënuese gazetarit

Ditën e sotme gazetari Adriatik Doçi deklaroi se skandali i presidentit Ilir Meta me dhënien e nënshtetësisë shqiptare, ka shqetësuar institucionet e larta të Bashkimit Evropian,...

Sulmi ndaj gazetarit për investigimet/ Blushi repika me Endri Fugën: Mashtirim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së
Politikë 21:32 - 16 Tetor, 2020

“Ora e përballjes po afron”/ Zëdhënësi i Metës: Asgjë nuk e shpëton aferën e zezë të inceneratorëve nga ndëshkimi

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi shprehet i bindur se asgjë nuk e shpëton aferën e zezë të inceneratorëve nga hetimi, ndëshkimi dhe hakmarrja e...

Petrit Vasili del kundër Metës/ Pranoni që keni gabuar
Politikë 18:43 - 15 Tetor, 2020

Petrit Vasili del kundër Metës/ Pranoni që keni gabuar

Nënkryetari i LSI-së ka dalë sot kundër presidentit Ilir Meta, lidhur me dhënien e nënshtetësive. Vasili ka bërë një replikë për Tedi Blushin, duke kritikuar kështu...

Rama mungoi në ceremoninë e Metës/ Presidenca: E ftuam, por po merrej me Bjellorusinë
Politikë 22:31 - 8 Tetor, 2020

“Më erdhi keq për Metën tapë”/ Presidenca “i tregon dhëmbët” Spiropalit: Nuk ka asnjë faj Fevziu

Presidenti Ilir Meta ka shkelur çdo lloj etike mbrëmjen e sotme, pasi shkoi në emisionin “Opinion” i dehur. Këtë gjë e ka pikasur edhe ministrja e...

Numërimi mbrapsht filloi”/ Presidenca paralajmëron pas miratimit të Kodit: Nesër publikojmë emrat e…
Politikë 18:41 - 5 Tetor, 2020

“Numërimi mbrapsht filloi”/ Presidenca paralajmëron pas miratimit të Kodit: Nesër publikojmë emrat e…

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar ashpër për miratimin e ndryshimeve në Kodin Zgjedhor në seancën e sotme parlamentare. Blushi tregon se nuk...

Nxjerrja e fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol/ Reagon Presidenca
Politikë 13:15 - 4 Tetor, 2020

Presidenca i përgjigjet “flakë për flakë” Ramës/ Lëri llogjet e respekto marrëveshjen e 5 qershorit

Presidenca i është përgjigjur akuzave dhe deklaratave të kryeministrit Edi Rama nëpërmjet zëdhënësit, Tedi Blushi. Presidenca i ka kërkuar kryeministrit Rama të respektojë marrëveshjen e 5...

Meta po i zë vendin?/ Basha jep përgjigjen e papritur: Vetëm nëse unë…
Politikë 21:44 - 18 Shtator, 2020

Basha i përgjigjet Metës pas provokimit

Dy javë më parë, Ilir Meta shpërndau një lajm nëpërmjet zëdhënësit të tij Tedi Blushi, në mediat e LSI-së, duke thënë se presidenti ishte i gatshëm...

Video-Skandaloze/ Presidenti Meta përfshihet zyrtarisht në fushatë zgjedhore
Politikë 16:51 - 17 Shtator, 2020

Meta i kthehet punës pas pushimeve/ Paralajmëron konferencë për shtyp

Ilir Meta ka përmbyllur pushimet dhe i është rikthyer punës si president i Republikës. Mësohet se Meta do të mbajë nesër një konferencë për shtyp, që...

Pse na duhet Ilir Meta kryeministër/ Mesazhi i koduar për Bashën dhe detaji i fshehur nga Presidenti
Politikë 11:05 - 14 Shtator, 2020

5 fake news nga Ilir Meta tek Lulzim Basha në 14 ditë

Në dy javët e fundit mediat kanë prodhuar një numër të madh fakeneës-esh apo lajmesh të pavërteta. Janë pesë apo më shumë fakenews të prodhuara ditët...

Politikë 14:36 - 11 Shtator, 2020

Foto ekskluzive/ Meta i vetmuar më shumë se kurrë

Presidenti ynë, mik i trafikantëve të drogës, duket më i vetmuar se kurrë. CNA.al ka siguruar një foto Metës tek Sofra e Ariut, ku i vetmuar...

Ilir Meta Ylli Ndroqi
Politikë 10:41 - 20 Gusht, 2020

Një televizion për Ilir Metën/ Nga trafikantët e drogës tek banda e LSI-së

Presidenti Ilir Meta, në një postim në rrjetet sociale, dy ditë më parë doli e tha se është gati të krijojë një media të re, sipas...

Politikë 13:51 - 18 Gusht, 2020

Foto-Blushi i Metës i përgjigjet Veliajt/ Nuk vlen më as si gjethe Fiku

Tedi Blushi, zëdhënësi i presidentit Ilir Meta i është përgjigjur “dhëmbë për dhëmbë” kryebashkiakut të Tiranës për ironinë ndaj Ilir Metës. Veliaj uroi Metën për krijimin...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes 2 vendeve
Politikë 20:08 - 16 Korrik, 2020

Presidenti i ngjalave në hall/ Faktet të tregojnë si gënjen publikisht

Presidenti Ilir Meta dy ditë më parë në një qëndrim të tij publik theksoi se Parlamenti është ilegjitim dhe nuk mund të ndryshojë kushtetutën pasi vetëm...

“Fushatë e pështirë spiropaliste”/ Blushi i Metës i “vërsulet” Ramës: Merruni me mafien e inceneratorëve
Politikë 14:32 - 16 Korrik, 2020

Blushi i Metës i përgjigjet Ramës/ Pse kaq frikë nga populli?

Zëdhënësi i Presidencës, Tedi Blushi, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama i cili tha se ndryshimet kushtetuese do bëhen me votë nga Kuvendi dhe...