Connect with Us

All posts tagged "teatri"

Politikë 11:45 - 7 Shtator, 2019

PD denoncon skandalin/ Qeveria miraton me ligj vjedhjen e pronës publike

Partia Demokratike ka reaguar pas rrëzimit të dekretit të presidentit për qeverisjen vendore, një ditë më parë në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë. Në një deklaratë për...

Politikë 20:13 - 27 Gusht, 2019

“Dua me patjetër një ndërtesë të re”/ Rama vijon të përdori aktorët

Kryeministri Edi Rama vijon të përdorë thëniet e artistëve të ndryshëm për çështjen e Teatrit. Sot ai ka publikuar e mesazhin e aktorit të njohur Kastriot...

Politikë 20:25 - 26 Gusht, 2019

Teatri Kombëtar/ Rama vijon të përdorë artistët

Kryeministri Edi Rama vijon të përdorë thëniet e artistëve për çështjen e Teatrit Kombëtarë. Këtë herë, kreu i qeverisë ka përdorur fjalët e aktorit të mirënjohur...

Politikë 15:02 - 25 Gusht, 2019

Teatri/ Rama vijon të përdorë artistët

Kryeministri Edi Rama vijon të përdorë thëniet e artistëve të ndryshëm për çështjen e Teatrit. Sot ai ka publikuar fjalët e aktorit dhe regjisorit, Genc Fuga...

Sociale 20:37 - 23 Gusht, 2019

I publikoi mesazhin për teatrin/ Aktorja përgënjeshtron Ramën “Nuk kam dhënë asnjë mendim”

Kryeministri Edi Rama publikoi mbrëmjen e sotme mesazhin e aktores nga Kosova Ilire Vinca, e cila sipas tij ishte shprehur për një Teatër të ri Kombëtar....

Sociale 19:14 - 23 Gusht, 2019

Rama vijon me citimin e aktorëve/ Ja pse duhet një teatër i ri!

Kryeministri Edi Rama vijon të publikojë në rrjetet sociale qëndrimin e artistëve që janë pro ndërtimit të një Teatri të ri. Këtë herë, kreu i qeverisë...

Politikë 20:03 - 21 Gusht, 2019

Teatri/ Rama poston qëndrimin e Elia Zaharias

Kryeministri Edi Rama vijon me publikimin e citimeve të njerëzve të artit dhe kulturës që janë pro shembjes së Teatrit Kombëtar. Sot Rama ka cituar Elia...

Politikë 19:51 - 20 Gusht, 2019

Rama citon regjisorin e njohur/ Duhet një godinë e re në vend të gërmadhës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë pasdite mesazhin e regjisorit Genti Kume, lidhur me Teatrin Kombëtar. Në mesazhin e tij, aktori dhe regjizori Genti Kame,  shprehet...

Sociale 20:49 - 18 Gusht, 2019

Marjana Kondi i përgjigjet Ramës/ Të vërtetën e tha përgjysëm

Aktorja e mirënjohur Marjana Kondi ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama lidhur me qëndrimin e saj për çështjen e Teatrit Kombëtar. Ajo shkruan se kryeministri e ka...

Politikë 20:36 - 18 Gusht, 2019

Rama citon Marjana Kondin/ Mbështes çdo iniciativë për një Teatër të ri me ambiente bashkëkohore

Kreu i qeverisë Edi Rama ka vijuar me citimet e aktorëve sa u përket qëndrimit të tyre mbi çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar. Në një...