Connect with Us

All posts tagged "te vdekur"

Kronika 17:23 - 27 Prill, 2020

Shkëmbim zjarri në Durrës/ Humbin jetën dy persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pasdite rreth orës  17,  në Durrës. Në një përplasje mes disa personave që dyshohen pjesë e grupeve kriminale,  kanë...

Bota 19:50 - 23 Prill, 2020

Mbi 2.6 milionë të infektuar nga Covid-19 në botë/ Të dhënat e fundit për secilin shtet

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën, por dhe të atyre që kanë humbur jetën është rritur në mënyrë të frikshme. Deri...

Kosova & Rajoni 18:25 - 23 Prill, 2020

Rriten shifrat në shtetin fqinj/ Konfirmohen 55 raste të reja me Covid-19, 4 të vdekur

Ka shkuar në 463 numri i të prekurve me Covid-19 në Greqi. Sipas mediave vendase, vetëm në 24 orët e fundit janë konfirmuar 55 raste të...

Politikë 18:17 - 21 Prill, 2020

Rama-qytetarëve/ “Mblidhni mendjen, pa masat do qanim të vdekurit sot”

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot lehtësimin e masave duke nisur nga e hëna për shumë biznese, hapjen e qarkullit brenda qyteteve dhe një një vendim të...

Bota 16:09 - 21 Prill, 2020

Rëndohet bilanci në Spanjë/ 430 të vdekur brenda 24 orëve, 204,178 të infektuar

Ka arritur në 21,282 numri i viktimavë në Spanjë sipasojë e pandemisë së Covid-19, ku vetëm në 24 orët e fundit janë humbur jetën 430 persona....

Sociale 17:10 - 19 Prill, 2020

Artan Hoxha publikon pamjet e rënda/ Qindra viktima të mbështjellë me plasmas rrugëve të qytetit

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një video me pamje të rënda nga qytet-porti më i madh i Ekuadorit, Guajaquil, ku me qindra njerëz vdesin rrugëve të...

Sociale 16:44 - 19 Prill, 2020

“Dëshmi e një dështimi të plotë”/ Berisha: Gjashtë viktima nga Covid-19 nuk janë regjistruar

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se gjatë tre dtëve të fundit kanë humbur jetën nga koronavirusi, gjashtë persona. Sipas tij, numri i viktimave në vendin tonë...

Bota 21:06 - 10 Prill, 2020

Mbi 100 mijë viktima nga koronavirusi në gjithë botën/ Kryeson Italia me numrin më të lartë

Numri i viktimave nga koronavirusi në botë e ka kaluar shifrën 100,000. Sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins, të infektuar me koronavirus llogaritet të jenë...

Bota 17:12 - 9 Prill, 2020

Mbi 1.5 milion persona të prekur nga koronavirusi/ Pothuajse 90,000 jetë të humbura në gjithë botën

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, numri i personave të infektuar me koronavirus në gjithë botën ka kaluar shifrën 1.5 milion. Pothuajse 90,000 persona kanë...

Bota 16:31 - 8 Prill, 2020

Mbi 2 mijë viktima nga koronavirusi në Gjermani/ 107,663 të infektuar në total

Ka shkuar në 2,016 numi personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Gjermani. Vetëm në 24 orët e fundit, në Gjermani kanë ndërruar jetë nga...

Bota 09:43 - 6 Prill, 2020

Paralajmërim i frikshëm nga SHB/ Pritet rritje tronditëse e numrit të vdekjeve nga Covid-19

Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë...

Bota 21:30 - 26 Mars, 2020

Koronavirusi merr 100 jetë njerëzish në 24 orë, në Nju Jork

Shteti amerikan i Nju Jorkut kaloi një prag të zymtë të enjten, me 100 banorë që gjetën vdekjen nga koronavirusi në një periudhë 24-orëshe, ndërsa guvernatori...

Lajme 16:40 - 23 Mars, 2020

Viktimat e koronavirusit/ Bino: Varrimi i përcaktuar me ligj, arkivoli nuk hapet!

Përgjegjësja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin i Shëndetit Publik, Silva Bino shpjegon se për personat që kanë ndërruar jetë nga...

Bota 13:27 - 20 Shkurt, 2020

Masakra me 11 viktima në Gjermani/ Angela Merkel: Sulmi, i motivuar nga racizmi

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha të enjten se kishte gjurmë të shumta që dëshmojnë se sulmuesi që vrau nëntë persona një natë më parë në qytetin...

Kronika 12:25 - 14 Shkurt, 2020

Shpërthen bombola e gazit/ Humbin jetën nëna dhe dy fëmijët

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Bulqizë mesditën e sotme Mësohet se një nënë dhe dy fëmijët e saj...

Kronika 16:01 - 7 Shkurt, 2020

Aksidenti me 2 mësues të vdekur/ Ngrihet alarmi: Fondet për transportin e tyre vidhen sistematikisht

Një asksident tragjik është rregjistruar këtë të premte në aksin rrugor Memaliaj- Krahës, ku viktima kanë mbetur dy mësues të shkollës së Krahës në Tepelenë dhe...

Kronika 14:33 - 7 Shkurt, 2020

Aksident i rëndë/ Humbin jetën dy persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin Mëmaliaj-Krëhës. Si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën dy persona. Raportohet se aksidenti ka ndodhur...

Bota 14:57 - 24 Janar, 2020

Të shtëna me armë zjarri/ Vriten 6 persona brenda një ndërtese në Gjermani

Gjashtë persona kanë humbur jetën në Gjermani si pasojë e të shtënave me armë në një ndërtesë në qytetin Rot am See. Raportohet se viktimat janë...

Bota 10:59 - 7 Janar, 2020

Kaos në funeralin e gjeneralit të vrarë nga SHBA/ Humbin jetën disa persona

Disa njerëz kanë humbur jetën gjatë ceremonisë së lamtumirës të gjeneralit të vrarë Qasem Soleimani. Sipas BBC, gjatë marshimit të mijëra njerëzve në funeralin e gjeneralit,...

Bota 09:48 - 10 Dhjetor, 2019

Të shtëna me armë zjarri/ Vriten 6 persona

Gjashtë persona kanë humbur jetën mëngjesin e sotëm në Çeki, sipasojë e një sulmi me armë zjarri në një spital. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në...

Bota 18:16 - 8 Dhjetor, 2019

E rëndë/ Fabrika përfshihet nga flakët, humbin jetën 43 punonjës

43 punonjës të një fabrike çantash, kanë humbur jetën në kryeqytetin Indian Delhi, pasi ndërtesa ku ata punonin u përfshi nga flakët. Sipas mediave ndërkombëtare, zjarri...

Bota 08:51 - 8 Dhjetor, 2019

Zjarr i madh në një fabrikë/ Humbin jetën mbi 40 persona, dhjetëra të plagosur

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer në një fabrikë në kryeqytetin indian të Delhit. Si pasojë e zjarrit kanë humbur jetën më shumë se 40 persona...

Sociale 17:55 - 26 Nentor, 2019

Thellohet bilanci i viktimave/ Nxirren të pajetë nga rrënojat nënë e bir

Shkon në 20 numri i viktimva të cilët humbën jetën si pasojë e tërmetit. Raportohet se pak minuta më parë janë nxjerrë të pajetë nënë e...