Connect with Us

All posts tagged "te vaksinuar"

Specialistja e ISHP-së nxjerr të dhënat/ Ja sa shtetas janë vaksinuar nga muaji Janar
Shëndeti 19:51 - 8 Prill, 2021

Specialistja e ISHP-së nxjerr të dhënat/ Ja sa shtetas janë vaksinuar nga muaji Janar

Specialistja e Institutit të Shëndetit Publik (ISHP), Iria Prezja, ka folur lidhur me situatën e vaksinimit dhe për ardhjen e vaksinave të reja në Shqipëri duke...

Studimi i universitetit turk/ Vaksina kineze krijon imunitet tek 97% e të vaksinuarve
Shëndeti 20:37 - 5 Prill, 2021

Studimi i universitetit turk/ Vaksina kineze krijon imunitet tek 97% e të vaksinuarve

Vaksina kineze Sinovac kundër Covid-19 krijon mbrojtje tek mbi 97% e të vaksinuarve. Këtë thotë rezultutati i një studimi të kryer nga Universiteti Xhelal Bajar i...

Bota 09:52 - 5 Prill, 2021

Gjermani/ Të vaksinuarit së shpejti rifitojnë “lirinë”

Mall për një jetë normale – kudo e ndesh këtë në kohën e pandemisë. Një nga mënyrat për të arritur atë është vaksinimi. Ministri gjerman i...

OBSH thirrje të vaksinuarve/ Vazhdoni mbani maska, praktikoni masat paradaluese
Shëndeti 19:59 - 14 Mars, 2021

OBSH thirrje të vaksinuarve/ Vazhdoni mbani maska, praktikoni masat paradaluese

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka këshilluar me forcë personat e vaksinuar kundër Covid-19 të vazhdojnë të praktikojnë masat e distancimit shoqëror, larjen e shpeshtë të duarve...

Shqipëria nuk pezullon vaksinimin me “AstraZeneca”, Eugena Tomini: Është e sigurt
Shëndeti 16:57 - 11 Mars, 2021

Eugena Tomini nxjerr shifrat/ Ja sa persona i kanë marrë të dy dozat e vaksinës Pfizer

Eugena Tomini, zv.ministre e Shëndetësisë tha për Euronews Albania se prania e variantit britanik të COVID-19 në Shqipëri është zbuluar përmes ndihmës së Institutit të Shëndetit...

Ryshfeti dhe korrupsioni në shëndetësi/ Mjekja Marsela Ceno tregon si mund të shmanget
Shëndeti 19:38 - 27 Janar, 2021

Mjekja shqiptare në Gjermani/ Kemi raste ku të vaksinuarit janë prekur nga COVID-19

Marsela Ceno, drejtuese shoqatës së mjekëve shqiptarë në Gjermani thotë se raste kur të vaksinuarit janë prekur nga COVID-19 ka pasur mes atyre që nuk e...

Covid-19/ Lajmet e fundit nga varianti anglez!
Shëndeti 23:12 - 22 Janar, 2021

Mutacionet e koronavirusit/ A ngjitet sëmundja edhe nga të shëruarit dhe të vaksinuarit?

Për një kohë të gjatë nuk u analizua me saktësi për të parë llojin e virusit të Coronës, me të cilin ishin infektuar të sëmurët me...