Connect with Us

All posts tagged "te skaduara"

Politikë 14:07 - 22 Prill, 2020

“Rama ble maska të skaduara 2-fish më shtrenjt”/ Vokshi: SPAK nuk mund të bëjë pushim

Ish- deputetja e PD, Albana Vokshi denoncon se qeveria shqiptare dhe kryeministri Edi Rama kanë blerë maska të skaduara nga 2014 dhe me 2-fish të çmimit...

Sociale 15:20 - 25 Mars, 2020

Sallam, qumësht dhe çokollata të skaduara/ Gjobitet supermarketi në Vlorë

Drejtoria Rajonale e AKU Vlorë ka vijuar kontrollet dhe monitorimet në të gjithë qarkun, në zbatim të rregullave rigoroze të vendosura, në luftë kundër përhpjes së...

Bota 11:49 - 11 Mars, 2020

Shiste materiale mbrojtëse të skaduara/ Arrestohet 59-vjeçari në Francë

Një burrë 59-vjeçar u arrestua në Francë pasi kishte shitur maska të skaduara. Mediat franceze raportojnë se ai u arrestua në rajonin e Oise pasi kishte...

Lajme 13:18 - 10 Mars, 2020

PD plas “bombën”/ Rrezikohet jeta e mjekëve, u shpërndahen maska të skaduara që prej 2011

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka denoncuar një fakt mjaft të rëndë dhe skandaloz lidhur me maskat që stafet mjekësore po përdorin së...

Sociale 18:36 - 9 Gusht, 2019

Tregtonin produkte të skaduara/ AKU bllokon dhe gjobit katër subjekte në Tiranë dhe Elbasan

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar katër subjekte në Tiranë dhe Elbasan, për shkak se nuk përmbushin kërkesat ligjore të sigurisë ushqimore. Për shkeljet e konstatuara,...

Aktualitet 18:08 - 17 Qershor, 2016

KLSH zbulon 398,268 medikamente të skaduara në QSUT, dëmi 1.1 mln euro

Kontrolli i Lartë i Shtetit njoftoi se nga auditimi i administrimit të barnave në QSUT, konstatoi se ka një listë shumë të madhe barnash të skaduara...

Aktualitet 13:19 - 26 Mars, 2015

Elbasan/ AKU asgjëson 2.5 ton patatina të skaduara

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Elbasan ka vijuar aksionin për asgjësimin e produkteve ushqimore që u ka përfunduar afati i përdorimit. Gjatë një aksioni organizuar ditën e...