Connect with Us

All posts tagged "te sheruar"

Kosova & Rajoni 21:50 - 24 Maj, 2020

Asnjë rast i ri me koronavirus në Kosovë/ Shërohen 4 pacientë të tjerë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot nuk është konfirmuar asnjë rast i ri me me koronavirus në vend. Numri i...

Shëndeti 20:20 - 23 Maj, 2020

Shifrat e fundit/ Arrin në 5.2 milion numri i të infektuarve nga Covid-19, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën deri në orën 20:00 të datës 23 maj ka arritur në 5,267,452 Sipas të dhënave zyrtare...

Bota 20:24 - 14 Maj, 2020

Arrin në 4.4 milion numri i të infektuarve nga Covid-19, rreth 300 mijë viktima

Ka arritur në 4.4 milion numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën. Sipas të dhënave zyrtare nga Universitetit Mjekësor John Hokins, deri...

Shëndeti 18:16 - 10 Maj, 2020

Mbi katër milionë të infektuar në gjithë botën/ Bie numri i viktimave në disa shtete

Ka arritur në mbi katër milionë, numri i personave të infektuar me koronavirus në mbarë botën, sipas të dhënave të publikuara nga Universiteti Johns Hopkins. Numri...

Shëndeti 11:42 - 6 Maj, 2020

Ishin shëruar të gjithë të infektuarit/ Fieri rikthehet në hartën COVID

Qyteti i Fierit është rikthyer sërish në hartën COVID. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë konstatuar 3 raste të reja me koronavirus...

Bota 19:17 - 4 Maj, 2020

SHBA kryeson listën e të infektuarve në botë/ Ja sa persona kanë humbur jetën dhe janë shëruar nga Covid-19

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të mbajnë numrin më të lartë të të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën. Të dhënat zyrtare të Universitetit...

Shëndeti 18:43 - 3 Maj, 2020

Shifrat e fundit/ Mbi 3.4 milion të infektuar nga Covid-19 në botë, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën deri në orën 28:30 të datës 3 maj ka arritur në 3,452,285. Sipas të dhënave zyrtare...

Kosova & Rajoni 21:49 - 2 Maj, 2020

10 raste të reja me Covid-19 në Kosovë/ Shërohen 38 të infektuar

Nga 231 mostra të marra nga Klinika Infektive në Kosovë, 10 persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i...

Shëndeti 18:24 - 29 Prill, 2020

323 viktima në Itali/ Shërohen 2.311 të infektuar

323 persona të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Itali. Mësohet se nga dita e djeshme numri i viktimave është...

Shëndeti 18:07 - 28 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Ja sa njerëz e kanë fituar betejën me Covid-19 në botë

Ndërsa shifrat flasin për 3 milion të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën, 581.161 prej tyre e kanë fituar betejën tashmë me virusin vdekjeprurës. Sipas...

Kosova & Rajoni 15:56 - 26 Prill, 2020

126 të shëruar në Maqedoninë e Veriut/ Konfirmohen 19 raste të reja

Ashtu si në Shqipëri edhe në Maqedoninë e Veriut shifrat e të konfirmuarve me koronavirus kanë pasur luhatje. Ministria e Shëndetësisë së shtetit fqinj raportoi sot...

Shëndeti 11:19 - 24 Prill, 2020

Shifrat që ngjallin shpresë/ Ja sa pacientë janë shëruar nga Covid-19 dhe sa janë të shtruar në spital

Pavarësisht se numri i ëersonave të prekur nga koronavirusi ka arritur në 678, lajmi i mirë është se Deri tani, 58% e të prekurve me koronavirus...

Bota 19:50 - 23 Prill, 2020

Mbi 2.6 milionë të infektuar nga Covid-19 në botë/ Të dhënat e fundit për secilin shtet

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën, por dhe të atyre që kanë humbur jetën është rritur në mënyrë të frikshme. Deri...

Bota 18:32 - 23 Prill, 2020

Më shumë të shëruar se të infektuar në Itali/ Humbin jetën 464 persona

Numrat e të shëruarve në Itali janë më të lartë se e personave që janë konfirmuar si të prekur me koronavirus. Media e shtetit fqinj “Il...

Shëndeti 13:34 - 23 Prill, 2020

“Shërohen 5 infermierë”/ Manastirliu: 47 nga stafi mjekësor kanë fituar betejën me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se edhe 5 infermierë,...

Bota 16:37 - 22 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Mbi 2.5 milion të infektuar nga Covid-19, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën deri në orën 16:30 të datës 22 prill ka arritur në 2,585,468. Sipas të dhënave zyrtare...

Kosova & Rajoni 15:42 - 21 Prill, 2020

7 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut/ Humb jetën një pacient

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 207 teste, nga të cilat 7 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Illyria News Agency, raporton...

Sociale 08:53 - 19 Prill, 2020

Shkon në 39 numri i personelit shëndetësor të shëruar nga Covid-19

Shkon në 39 numri i personelit mjekësor të shëruar nga Covi-19, ndërsa 3 pjestarë të tjerë të këtij personeli janë shëruar në 24 orët e fundit...

Bota 20:22 - 18 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Rreth 2.3 milion të infektuar nga Covid-19 në botë, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën deri në orën 20:00 të datës 18 prill ka arritur në 2,293,644. Sipas të dhënave zyrtare...

Shëndeti 11:17 - 17 Prill, 2020

283 pacientë fitojnë betejen me koronavirusin

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico në një komunikim publik ka bërë të ditur se edhe gjashtë pacientë të tjerë janë shëruar nga koronavirusi në 24 orët...

Bota 18:43 - 16 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Mbi dy milion të infektuar nga Covid-19 në botë, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të gjithë botën, deri në orën 18:30  të datës 16 prill, ka arritur në 2,090,110. Sipas të dhënave...

Shëndeti 18:11 - 16 Prill, 2020

“Një shenjë e mire”/ Manastirliu: Numri i të shëruarve ka kaluar numrin e të infektuarve

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 24 raste të reja me koronavirus në vendin tonë. Por, përpos rasteve të reja të të infektuarve, gjatë 24...

Politikë 20:09 - 14 Prill, 2020

Shifrat e fundit/ Rreth 2 milion të infektuar me Covid-19 në botë, ja sa kanë humbur jetën

Numri i personave të infektuar nga Covid-19 në të  gjithë botën, deri në orën 20:00  të datës 14 prill, ka arritur në 1,949,210. Sipas të dhënave...