Connect with Us

All posts tagged "te semure"

Shëndeti 21:35 - 27 Prill, 2020

“Në shtator pritet një valë e dytë infektimi”/ Kalo: Duhet kujdes me lirimin e masave

Mjeku i njohur Tritan Kalo, në nje lidhje me emisionin “Open” u shpreh se masat lehtësuese të qeverisë ishin të nevojshme por sërish duhet patur kujdes....

Sociale 10:11 - 5 Prill, 2020

50 shqiptarë e kaluan natën jashtë në Kapshticë/ Mes tyre të moshuar dhe të sëmurë

Prej më shumë se 24 orësh, rreth 50 emigrantë shqiptarë vijojnë të qëndrojnë në tokë neutrale në doganën e Kapshticës. Midis tyre ka persona të moshuar...

Shëndeti 21:27 - 27 Mars, 2020

Të dhënat zyrtare/ Gjunjëzohet Italia më shumë të prekur se Kina dhe mbi 9 mijë viktima

Të dhënat zyrtare që publikohen nga universiteti mjekësor John Hopkins në SHBA, tregojnë Italia sot ka kaluar edhe Kinën në numrin e të prekurve me Covid...

Lajme 20:26 - 26 Janar, 2020

Publikohen pamjet nga Pediatria në QSUT/ Fëmijët e sëmurë presin radhë në oborr për tu mjekuar

Ish deputeti i PD, Bardh Spahia ka publikuar disa foto nga Urgjenca e Pediatrisë në QSUT ku thotë se prindër me fëmijë me temperaturë presin në...

Sociale 18:44 - 22 Dhjetor, 2019

Nuk i ndahet “barra” e halleve të prekurve nga tërmeti/ Fëmijët dergjen të sëmurë në çadrën e ftohtë dhe të lagësht

Nuk ndalen hallet dhe problemet për banorët e prekur nga tërmeti që vijojnëtë flënë nëpër çadra. Koha e keqe dhe reshjet e shiut që përfshinë vendin...

Life Style 22:50 - 23 Shkurt, 2018

A duhet të bëjmë ushtrime kur jemi sëmurë?

Nëse doni të mbroheni nga sëmundjet, apo gripi, ushtrimet janë një luftues kundër tyre. Studimet kanë treguar se aerobia është një nga ushtrimet që të merr...