Connect with Us

All posts tagged "te rinjte"

‘Mëzezi i harruar nga bashkia’/ Këlliçi: Reforma territoriale kënaqi orekset e Veliajt!
Politikë 21:28 - 22 Shkurt, 2021

Këlliçi nuk kursehet ndaj Ramës e Veliajt/ Tepsia u bë dajre, timoni do shofer

Kryetari i FRPD-së Belind Këlliçi, ka zhvilluar takim me të rinjtë e Yrshekut e Katundit të Ri, në sajë të zgjedhjeve të 25 prillit. Këlliçi ka...

Paga nga 1-8 mijë euro/ Rama u përgjigjet skeptikëve: Në Korçë është hapur programi, do krijojmë...
Politikë 16:21 - 22 Shkurt, 2021

Paga nga 1-8 mijë euro/ Rama u përgjigjet skeptikëve: Do krijojmë…

Gjatë një takimi online në lidhje me mbështetjen e Star up-eve të reja, kryeministri Edi Rama iu përgjigj skeptikëve në lidhje me deklaratat e bëra pak...

Politikë 20:12 - 20 Shkurt, 2021

Meta ngelet me 5 vetë në Berat

Presidenti Ilir Meta ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme fushatën elektorale për LSI. Meta sot ka qenë në Berat, me disa të rinj atje që...

“Variantet e reja të virusit prekin më shumë të rinjtë”/ Arben Gjata analizon situatën e COVID në vend
Shëndeti 10:50 - 10 Shkurt, 2021

“Variantet e reja të virusit prekin më shumë të rinjtë”/ Arben Gjata analizon situatën e COVID në vend

Rektori i Universitetit të Mjekësisë, Arben Gjata, tha se rritja e të infektuarve ishte e pritshme dhe se ky mund të ishte tregues për praninë e...

Video/ Alizoti: Dilni se me mua do shtoni paret
Politikë 13:57 - 2 Shkurt, 2021

Video/ Alizoti: Dilni se me mua do shtoni paret

Drejtuesi i qarkut të Beratit Tomorr Alizoti ka zhvilluar një takim me të rinjtë, ku ai flet për angazhim të të rinjve dhe mbushje të kutive...

“Të rinjtë nuk ushqehen me propagandë”/ Këlliçi: Duam seriozitet dhe ndryshim
Politikë 13:38 - 19 Janar, 2021

“Të rinjtë nuk ushqehen me propagandë”/ Këlliçi: Duam seriozitet dhe ndryshim

Kreu i FRPD Belind Këlliçi ka zhvilluar një takim me të rinjtë dhe strukturat e PD në Fushë Krujë, ku është pritur me entuziazëm. Përmes një...

Beqaj nxjerr videon e të rinjëve në parti/ “Serbesllëku” i shkeljes së ligjit është ofendues
Politikë 20:46 - 16 Janar, 2021

Beqaj nxjerr videon e të rinjëve në parti/ “Serbesllëku” i shkeljes së ligjit është ofendues

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj ka publikuar videon e disa të rinjëve të cilët shihen duke kërcyer në një ambient të populluar dhe pa respektuar masat...

Trafikantët u paguajnë kamionin për Angli/ Si përdoren të rinjtë shqiptarë për mbjellje hashashi
Kronika 21:50 - 10 Janar, 2021

Trafikantët u paguajnë kamionin për Angli/ Si përdoren të rinjtë shqiptarë për mbjellje hashashi

Duket se shqiptarët janë kthyer në ekspertë të vërtetë të kultivimit të hashashit, jo vetëm në vendin e tyre por edhe jashtë kufinjve. Një lloj i...

Atentati ndaj 30-vjeçarit në Shkodër/ Identifikohen e shpallen në kërkim autorët
Kronika 15:48 - 25 Dhjetor, 2020

Sherr mes të rinjsh në Gjirokastër/ Plagoset me thikë 21 vjeçari

Një sherr mes disa të rinjsh ka ndodhur në qytetin e Gjirokastrës, ku ka përfunduar me një të plagosur. Bëhet me dije se një 25 vjeçar...

“Koha të refuzojmë fasalitetin e këtij sistemi”/ Meta takim me një një grup të rinjsh
Politikë 12:09 - 23 Dhjetor, 2020

“Koha të refuzojmë fasalitetin e këtij sistemi”/ Meta takim me një grup të rinjsh

Presidenti Ilir Meta ka takuar një grup të rinjsh në Presidencë, ku në përfundim të takimit kanë bërë një foto me ta, duke përcuar edhe një...

Kryemadhi akuza Ramës/ Ka keqqeverisur në Librazhd, të rinjtë e shohin të ardhmen jashtë Shqipërisë
Politikë 21:13 - 22 Dhjetor, 2020

Kryemadhi akuza Ramës/ Ka keqqeverisur në Librazhd, të rinjtë e shohin të ardhmen jashtë Shqipërisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka shkuar sot në Librazhd dhe ka ngritur akuza ndaj qeverisë. Kryemadhi deklaron se të rinjtë e Librazhdit e shohin jetën...

“Nuk mund të jeni kukulla të partive”/ Meta: Koha për një shkundje të rinisë
Politikë 18:53 - 22 Dhjetor, 2020

“Nuk mund të jeni kukulla të partive”/ Meta: Koha për një shkundje të rinisë!

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim të përzemërt një përfaqësi të Rrjetit Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri (ANYN). Në këtë takim ata i...

Përgatitja e Dushkut 2021/ “Shpërthen” Topalli: Rama ka sponsorizuar Bashën me vila, bashkë me kunatin
Aktualitet 18:38 - 18 Dhjetor, 2020

“Shumë punë janë të pasigurta”/ Topalli bashkëbisedim me të rinjtë

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli ka zhvilluar pasditen e sotme një bashkëbisedim me të rinjtë, të cilët jetojnë dhe punojnë në vende të ndryshme...

51 mijë euro në ditë për riciklimin e mbetjeve/ Këlliçi publikon pamjet: Paguajmë Erionin për të bërë punë por punën e bëjnë delet!
Politikë 13:47 - 17 Dhjetor, 2020

51 mijë euro në ditë për riciklimin e mbetjeve/ Këlliçi publikon pamjet: Paguajmë Erionin për të bërë punë por punën e bëjnë delet!

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi, së bashku me disa të rinjtë shkuar sot në njesinë nr.6, në një nga zonat më të ndotura të Tiranës, ku...

Të qëndruarit për shumë orë në mediat sociale shkakton këtë sëmundje tek të rinjtë
Shëndeti 15:43 - 15 Dhjetor, 2020

Të qëndruarit për shumë orë në mediat sociale shkakton këtë sëmundje tek të rinjtë

Të rinjtë që kalojnë shumë orë në ditë në mediat sociale janë në rrezik të rritur të shfaqin depresion në të ardhmen e afërt, sugjeron studimi...

“Shkolla pa ujë dhe dezinfektantë”/ Të rinjtë i ankohen Bashës: Situata ekonomike, sfida më e madhe për ne
Politikë 17:39 - 4 Dhjetor, 2020

“Shkolla pa ujë dhe dezinfektantë”/ Të rinjtë i ankohen Bashës: Situata ekonomike, sfida më e madhe për ne

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bashkëbisedim me disa të rinj në qytetin e Kukësit. Gjatë bisedës me kryetarin Basha, të rinjtë, kryesisht...

"Nuk jam më i miri, po s’ka më të mirë"/ Befason Manjani: Rama e pastë hallall super pushtetin...
Politikë 21:26 - 29 Nentor, 2020

Thirrja e Metës për të rinjtë/ Manjani: Lutem që kjo të mos ndodhë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar pas deklaratës së presidentit Ilir Meta që të rinjtë të sillen si ato të para 70 viteve. Manjani deklaron...

Sondazhi: Rritet papunësia dhe pesimizmi tek të rinjtë në Shqipëri
Sociale 19:06 - 29 Nentor, 2020

Sondazhi: Rritet papunësia dhe pesimizmi tek të rinjtë në Shqipëri

Në Shqipëri Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë sapo ka kryer një anketim me të rinj nga gjithë vendi, ku shihet një rritje e papunësisë dhe pesimizmit...

Studiuesit: Të rinjtë janë më të vetmuar se të moshuarit
Kuriozitete 15:20 - 16 Nentor, 2020

Studiuesit: Të rinjtë janë më të vetmuar se të moshuarit

Vetmia mund të godasë në çdo moshë, por një studim i ri zbulon se të rinjtë amerikanë janë më të vetmua se njerëzit në të 60-at....

“Kemi nevojë për një frymë ndryshimi”/ Të rinjt i bashkohen lëvizjes së Jozefina Topallit
Politikë 21:15 - 28 Tetor, 2020

“Kemi nevojë për një frymë ndryshimi”/ Të rinjtë i bashkohen lëvizjes së Jozefina Topallit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ka lançuar ditën e sotme “Lëvizjen për Ndryshim. Me një sallë të tejmbushur ku dominon të rinjtë, Topalli ka bërë prezantimin e gjithë...

Sociale 08:28 - 26 Tetor, 2020

Të gjithë rrinë në kafe/ Por cilat grupmosha shpenzojmë më shumë për bare e restorante

Teksa Shqipëria është ndër vendet me numrin më të lartë të bar restoranteve në botë, në raport me popullsinë, a e dini se cilat janë grupmoshat...

Politikë 17:56 - 20 Tetor, 2020

“FRPD fuqizohet çdo ditë e më shumë”/ Këlliçi: Shpresa e të rinjve frymëzim për një Shqipëri më të mirë

Kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Belind Këlliçi, ka publikuar disa foto me të rinjtë e gjimnazit Qemal Stafa. Këlliçi deklaron se FRPD...

“Të rinjtë të pabindur”/ Brataj zbulon pse po preken gjithnjë e më shumë moshat e reja
Shëndeti 21:50 - 14 Tetor, 2020

“Të rinjtë të pabindur”/ Brataj zbulon pse po preken gjithnjë e më shumë moshat e reja

Kreu i Urgjencës Kombtare, Skënder Brataj tregoi sonte në “Open”, se pse është ulur mosha e personave të infektuar me Covid-19. Brataj u tha se të...