Connect with Us

All posts tagged "te rinj"

Politikë 12:55 - 26 Shkurt, 2021

Basha shkrep ‘selfie’ i emocionuar krah të rinjve/ Ne do t’i fitojmë zgjedhjet

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shkrepur një selfie në krah të disa të rinjvë. Bashkëngjitur fotos, Basha shkruan se emocionohet kur takohet me të rinjtë...

Sa efektive është Pfizer pas marrjes së dozës së dytë?/ Ministri izraelit nxjerr shifrat
Shëndeti 09:57 - 25 Shkurt, 2021

Vaksina Pfizer, efektive në testimin e parë me përmasa të gjëra në botë

Një testim i vaksinës COVID-19 të kompanisë Pfizer tek më shumë se gjysmë milioni njerëz konfirmon se ajo është shumë efektive në parandalimin e rasteve serioze...

Politikë 15:29 - 23 Shkurt, 2021

Bardhi me të rinjtë në Elbasan/ Shpalos planin për ndalimin e largimit të tyre nga vendi

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike për Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi takoi të rinjtë me të cilët diskutoi largimin nga Shqipëria të bashkëmoshatarëve të tyre. Ai...

Bashkim me Kosovën?/ Taulant Balla: Qëndrimi i PS i pandryshueshëm
Aktualitet 15:28 - 22 Shkurt, 2021

Dy të rinj humbën jetën nga Covid/ Balla i alarmuar: Ky armik duhet luftuar

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka reaguar pas lajmit tragjik se një 32 vjeçare nag Elbasani dhe nje 18 vjeçar humbën jetën nga Covid....

U vetëhelmua pasi ish-bashkëshorti i mori vajzën/ Ndërron jetë në helikopterin e urgjencës 37-vjeçarja nga Saranda
Kronika 13:12 - 20 Shkurt, 2021

Plagosen rëndë dy të rinj në Skrapar/ Nisen me helikopter drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Skrapari ku dy të rinj janë plagosur më thikë. Mësohet se pas një sherri për motive të cilat nuk dihen...

Borxhet e marra për pandeminë/ Rudina Hajdari: Po përdoren për fushatë
Politikë 12:34 - 20 Shkurt, 2021

Rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës/ Hajdari: Sot është detyra jonë të pastrojmë vendin nga mbetjet e komunizmit

Deputetja Rudina Hajdari ka kujtuar 30 vjetorin e rrëzimit të bustit të dikatorit, Enver Hoxha. Sipas Hajdarit, sot mbas 30 vitesh është detyra e çdo të...

Shëndeti 08:27 - 16 Shkurt, 2021

Studimi/ Të rinjtë e prekur nga Covid mund të ri-infektohen

Të qenit i infektuar me virusin që shkakton Covid-19, nuk është një mburojë e padepërtueshme kundër ri-infektimit, paralajmëron një studim i ri. Ai vëzhgoi gati 3.250...

Politikë 15:43 - 12 Shkurt, 2021

Zgjedhjet e 25 prillit/ Bujar Leskaj takim me të rinjtë e Selenicës

Në një kohë kur na ndajnë më pak se tre muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, partitë politike kanë nisur fushatën. Drejtuesi politik për Qarkun Vlorë,...

E rëndë/ Hynë në një kabinë elektrike, dy të rinj sirian i zë korrenti në ish-Bllok
Kronika 13:46 - 10 Shkurt, 2021

E rëndë/ Hynë në kabinë elektrike, dy të rinj sirianë i zë korrenti në ish-Bllok

Një ngjarje e rëndë mësohet se ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Tiranë. Dy sirianë kanë hyrë në një kabinë elektrike, ku fatkeqësisht i ka...

“Remdesiviri blihet 3000 euro nga pacientët”/ Përplasen mjekët: Gënjeshtër, po lëndon…
Sociale 12:42 - 10 Shkurt, 2021

Covid nuk kursen as të rinjtë/ Çomo: Nuk kanë sëmundje kronike

Mjekja Najada Çomo ka folur për infektimin e të rinjve me Covid. Ajo theksoi se është rritur ndjeshëm numri i moshave të vogla të cilët janë...

Kyemadhi takim me të rinjtë e Astirit/ Na ndajnë 77 ditë nga fitorja
Politikë 22:08 - 7 Shkurt, 2021

Kyemadhi takim me të rinjtë e Astirit/ Na ndajnë 77 ditë nga fitorja

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Monika Kryemadhi, ka mbajtur një takim me disa të rinj në zonën e Kombinatit dhe Astirit. Kryemadhi deklaron se angazhimi i...

Politikë 14:56 - 6 Shkurt, 2021

Programi për rininë/ Këlliçi qartëson studentët që i mungojnë të ardhurat financiare

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi është një nga bashkëhartuesit e Programit të PD për rininë. Në pak sekonda ai ka treguar se si do të eliminohet...

Politikë 12:54 - 4 Shkurt, 2021

KQZ dhe Prezenca e OSBE-së inkurajojnë të rinjtë të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 Prillit

Me rastin e Ditës Globale të Zgjedhjeve, më 4 Shkurt 2021, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) dhe Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizuan një seri aktivitetesh...

Aktualitet 08:45 - 2 Shkurt, 2021

“Dembelizmi“ i lartë i të rinjve kërkon adresim urgjent

Shqipëria i ka përmirësuar treguesit e punësimit si raport me veten ashtu edhe me Rajonin në këto tre dekada të tranzicionit, mirëpo vendi duhet të adresojë...

“Remdesiviri blihet 3000 euro nga pacientët”/ Përplasen mjekët: Gënjeshtër, po lëndon…
Sociale 13:57 - 1 Shkurt, 2021

Rriten shtrimet në spitalet Covid/ Çomo: Ka edhe të rinj në gjendje të rëndë

Shefja e Shërbimit në Spitalin Infektiv, Najada Çomo ka folur lidhur me situatën e Covid, gjatë ditëve të fundit. Çomo ka bërë me dije se është...

U kap duke transportuar 5 sirianë kundrejt përfitimit/ Arrestohet 35 vjeçari nga Korça
Kronika 09:27 - 1 Shkurt, 2021

Kishin dalë pas orës 22.00 dhe dhunuan policët/ Arrestohen dy të rinj në Berat

Kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë, arrestohen në flagrancë 2 shtetas. Nga specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: A. F.,...

Darka e ministrave në Dubai/ Vjen reagimi i parë nga Basha: Shqiptarët nën ujë, qeveria shtrohet për 7 palë qejfe në restorant
Politikë 13:59 - 30 Janar, 2021

Basha tallet me shqiptarët/ Prezanton programin pa pritur përgjigjet e njerëzve

Disa ditë më parë kreu i PD, Lulzim Basha filloi shpërndarjen e grupeve të punës në terren. Ai shpalli fushatën me dy faza, muajin e parë...

Ish deputetja jep lajmin e trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re zyrtari i LSI
Politikë 11:57 - 30 Janar, 2021

Nuk ndalen largimet nga LSI/ 100 të rinj marrin testerat e PS

Nuk kanë të ndalur largimet nga partia e Monika Kryemadhit. Mësohet se ditën e sotme, 100 të rinj në qarkun e Beratit që kanë qenë pjesë...

Transportonin kanabisin me kamionçinë/ Dy të arrestuar në Tropojë, procedohen dhe dy të tjerë
Kronika 09:03 - 29 Janar, 2021

Dhunuan të moshurën dhe tentuan ta grabitin/ Arrestohen dy adoleshentë në Lushnje

Gjatë ditës së djeshme, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë, 2 shtetas kanë hyrë në banesën e shtetases L. Z., 64 vjeçe, i kanë hedhur sprajt lotsjellës...

Kronika 12:59 - 26 Janar, 2021

Vjedhje dhe drogë/ Arrestohen 2 të rinj në Berat

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Berat u bë kapja dhe ndalimi...

“Unë nuk shfrytëzoj postin për të pasuruar kunatin”/ Topalli tregon pse Basha e nxorri jashtë PD
Politikë 13:08 - 23 Janar, 2021

Shqipëria në krizë/ Topalli tregon përgjegjësit dhe rrugëdaljen e vetme

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka publikuar një pjesë të raportit që tregon se në çfarë momenti krize ndodhet vendi ynë. Topalli thotë se...

Aktualitet 08:12 - 23 Janar, 2021

Ikja e të rinjve/ Fenomeni i largimit më i lartë në Shqipëri, se kudo në Europë

Vit pas viti, fenomeni i emigracionit po merr përmasa alarmante dhe po përfshin segmente të shoqërisë me aftësi. Një anketë e vitit 2020 e profesorëve Gëdeshi...

OBSH jep alarmin/ Koronavirusi rikthim “domethënës” në Europë
Bota 12:21 - 20 Janar, 2021

“Bota në prag të një dështimi katastrofik”/ Kreu i OBSH: S’mund të vaksinohen të rinjtë përpara mjekëve

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka shpërthyer ndaj vendeve të pasura, ndërsa ka shprehur kritika sa i takon fushatës së vaksinimit. Tedros Adhanom Ghebreyesus pohoi...